Warzelnia – apartamenty i mieszkania. Dobry adres w Poznaniu!

Warzelnia Poznań - luksusowe mieszkania i apartamenty - Nickel DevelopmentWarzelnia Poznań – klimatyczny, luksusowy kompleks apartamentów i mieszkań wyróżniający się oryginalną architekturą, przestronnymi wnętrzami i możliwością codziennego obcowania z przyrodą przy jednoczesnym niewielkim oddaleniu od centrum Poznania.

Nickel Development wybudował apartamenty wpisujące się w wyjątkowy charakter miejsca. Warzelnia Poznań zlokalizowana jest między ulicą Majakowskiego a Stawem Browarnym, który powstał przez spiętrzenie rzeki Cybiny. Staw oraz otaczająca go zieleń i zabytkowy browar Mycielskich można podziwiać przez duże okna apartamentów, co tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzach. Wrażenie przestrzenności potęguje ponadprzeciętna wysokość pomieszczeń.

Warzelnia Poznań oferuje apartamenty i mieszkania jedno-, dwu- oraz trzypoziomowe z obszernymi tarasami, loggiami lub ogródkami. W niektórych mieszkaniach zaprojektowano antresole. Apartamentowce w Poznaniu posiadają również podziemne garaże oraz windy.

Warzelnia Poznań składa się z kilku różnych, lecz spójnych architektonicznie budynków tworzących jednolitą całość. Najbardziej luksusowe są zapewniające najwięcej prywatności wille miejskie w Poznaniu. W tej opcji dostępne są jednopoziomowe apartamenty o powierzchni od 85 do 108 m2.

Warzelnia Poznań – to wyjątkowa możliwość zakupu dwu lub trzypoziomowego apartamentu z ogródkiem, blisko lasu i stawu, kilka minut od centrum.

Nad samym stawem zlokalizowana jest Willa na Skarpie, gdzie można kupić apartamenty o powierzchni od 97 do 108 m2 z niemal 30-metrowymi balkonami, skąd rozpościera się widok na staw. W drugiej willi czyli Willi Południowej na parterze mieści się apartament z ogrodem o powierzchni 280 m2. Apartamenty na dwóch wyższych kondygnacjach posiadają loggie.

Warzelnia oferuje także trzypoziomowe apartamenty w zabudowie szeregowej z tarasami, ogródkami i garażami. Luksusowe apartamenty w szeregowcach w Warzelni wyróżnia przestronność wnętrz wahająca się między 146 a 202 m2, ale nie tylko.

Niespotykany dotąd w Poznaniu sposób rozplanowania pomieszczeń pozwala na ciekawą aranżację apartamentów w kompleksie Warzelnia.

Wysokie pokoje posiadają duże przeszklenia, co potęguje efekt przestronności.

Klient może zrezygnować z posiadania dodatkowej sypialni na pierwszym piętrze apartamentu i przeznaczyć ten obszar na powiększenie salonu znajdującego się na parterze, dzięki czemu otrzyma salon z antresolą o wysokości prawie 6 metrów doświetlony dwoma potężnymi oknami – o powierzchni 8 m2 każde. Ponadto, na trzecim poziomie do dyspozycji mieszkańców apartamentu w zabudowie szeregowej jest ogród zimowy o powierzchni ponad 20 m2.

Czy warto kupić apartament w Warzelni w Poznaniu?

To oczywiście zależy od indywidualnych preferencji i położenia konkretnego apartamentu. Na pewno inwestycja spodoba się miłośnikom wyjątkowych wnętrz w loftowym stylu, choć i tutaj można doszukać się kilku potencjalnych minusów. Akurat szeregowce w Warzelni oferują nieco niższy poziom prywatności niż wille, a to dlatego, że kolejne szeregowce dzieli odległość około 17 – 20 m. Ponadto, kolejne ogródki są od siebie oddzielone dość niskim płotem. Dla części klientów mankamentem może być również jednostanowiskowy garaż. W mojej opinii, w takim miejscu wart rozważenia byłby garaż na dwa samochody.

Warzelnia Poznań oferuje również apartamenty i mieszkania typu studio w budynku wielorodzinnym. W sąsiadującym z zabytkowym budynkiem browaru – Domu za Browarem są one dostępne w kilku wariantach. Różnorodna powierzchnia i rozplanowanie mieszkań w Warzelni sprawiają, że to propozycja spełniająca wielorakie potrzeby. W Domu za Browarem dostępne są jedno- i dwupoziomowe: apartamenty (o powierzchni od 61 do 121 m2), jak również mniejsze studia (o powierzchni od 54 do 83 m2). Ogromne wrażenie w opcji dwupoziomowej mieszkań robi wysoki salon o wysokości co najmniej 5,8 m.

osada-pachy-dzialki-rekreacyjne-wielkopolskaREKOMENDACJA: Piękne działki wśród lasów i jezior na sprzedaż niedaleko Poznania. Marzenia o własnym ranczo są do zrealizowania bliżej Poznania niż można by przypuszczać.

Pod względem dostępu do terenów spacerowych i rekreacyjnych położenie kompleksu Warzelnia jest urzekające. Osiedle znajduje się na obszarze wschodniego klina zieleni rozciągającego się wzdłuż doliny rzeki Cybiny. Architekci Nickla zaprojektowali Warzelnię w taki sposób, aby mieszkańcy w jak największym stopniu mogli cieszyć się bliskością przyrody, która w naturalny i zaplanowany sposób „wdziera się” na teren kompleksu. Apartamenty przy stawie posiadają loggie i obszerne balkony, z których można podziwiać zieloną okolicę.

W sumie do dyspozycji mieszkańców Warzelni Poznań są 72 jednopoziomowe i dwupoziomowe mieszkania o powierzchni od 54 m2 do 121 m2 oraz 28 apartamentów w zabudowie szeregowej o powierzchni od 146 m2 do 202 m2.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Ceny apartamentów w Warzelni wynoszą od 7500 zł brutto do ponad 10 000 zł za m2, co dla tego typu inwestycji w Poznaniu jest standardem. Nieruchomości w podobnych kompleksach sprzedają się dość szybko. W Warzelni większa część mieszkań i apartamentów jest już sprzedana. Nabywcy mogą skorzystać z oferty dewelopera i odebrać mieszkanie wykończone pod klucz. Właściciele apartamentów w zabudowie szeregowej mogą ponadto korzystać z gotowego ogródka.

Inną inwestycją na terenie Poznania, do której można porównać Warzelnię są Ville Sołackie budowane przy ulicy Góralskiej i Podlaskiej przez dewelopera Agrobex.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.10.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *