Za Cytadelą w Poznaniu (Wechta) – apartamenty przy Parku Cytadela

Za Cytadelą - Wechta - PoznańLuksusowe mieszkania dewelopera Wechta przy ul. Za Cytadelą w Poznaniu to propozycja dla klientów chcących mieszkać na wysokim poziomie, w wyjątkowym otoczeniu Parku Cytadela.

Wzniesiony przez spółkę Wechta kompleks apartamentowców mieści sporo – bo aż 150 mieszkań. Budynki sąsiadujące z Parkiem Cytadela oddano do użytku w 2012 roku.

Apartamenty Za Cytadelą zwróciły moją uwagę swoim eleganckim wykończeniem. Standard ich wykonania jest utrzymany na bardzo wysokim poziomie, co widać już gołym okiem
.

Uwagę przyciągają stylowe materiały zastosowane już w elewacji – piaskowiec i drewno dębowe. To drugie powtarza się również w stolarce okiennej. Wraz z pojawiającymi się wewnątrz marmurem, szkłem, stalą szlachetną i znowu – drewnem dębowym – tworzą spójną całość.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Wysoka jakość użytych materiałów wykończeniowych to nie jedyny atut inwestycji. Jeszcze istotniejsza jest atrakcyjna lokalizacja.

Mieszkania Za Cytadelą znajdują się jednocześnie blisko centrum miasta – 10 minut jazdy samochodem – i z dala od zatłoczonych ulic, jak również w bezpośrednim sąsiedztwie rozległego Parku Cytadela.

Ze względu na panujący tutaj niepowtarzalny klimat, miejsce to uwielbiają spacerowicze, rowerzyści i wszyscy, którzy lubią wypoczywać wśród zieleni. Park Cytadela znajduje się dosłownie naprzeciwko kompleksu Wechty, co bardzo korzystnie wpływa na komfort mieszkania.

Warto wspomnieć, że inwestycja Za Cytadelą od początku budziła kontrowersje. Okoliczni mieszkańcy sprzeciwiali się budowie wysokiego kompleksu zakłócającego niską linię zabudowy. Na terenach przyległych dominuje zabudowa jednorodzinna oraz niskie budynki wielorodzinne.

Za Cytadelą – Wechta – to mieszkania i apartamenty na sprzedaż tuż przy zadbanym parku, w zielonej okolicy.

Zestawiając wysoki standard z atrakcyjną lokalizacją łatwo można wywnioskować, że koszt zakupu mieszkań przy ulicy Za Cytadelą jest relatywnie wysoki. Rzeczywiście, ceny apartamentów oscylują w granicach od ok. 7 500 do około 12 500zł/ m2. To sporo. Dla porównania, ceny innych mieszkań o podwyższonym standardzie charakteryzują się następująco: Lofty Ułańskie Agrobexu – od ok. 6.847 zł/ m2, Riverpark od Immofinanz Group – od ok. 6.625 zł/ m2, Apartamenty Solna – od ok. 7.400 zł/ m2.

W mojej ocenie apartamenty Wechty są jednak warte swej wysokiej ceny. Panujący w okolicy, wyjątkowy klimat i cisza oraz możliwość dotarcia do centrum w 10 minut stanowią w tej chwili coraz rzadziej spotykaną na rynku kombinację, która w połączeniu z wyjątkowym standardem budynku pozwala poczuć się naprawdę komfortowo.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.09.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

3 thoughts on “Za Cytadelą w Poznaniu (Wechta) – apartamenty przy Parku Cytadela

 1. MirosławD

  Oferta jest przede wszystkim niedopasowana do tego dewelopera. Co jak co, ale firma Wechta z luksusem i apartamentami chyba już nigdy się nie będzie kojarzyć. Poza tym projekt – co to za apartamenty, gdzie można sąsiadowi w okno zaglądać? Wykończenie też nie jest na najwyższym poziomie, wystarczy spojrzeć na części wspólne i słabej jakości chodniki.
  W końcu wreszcie – Wechta to firma z innej epoki, która w ogóle nie dba o PR. Chcąc sprzedawać mieszkania za 12 tys. musieliby naprawdę o to zadbać, a nie afery i kontrowersje. Wechta chyba w ogóle nie rozumie tych aspektów biznesu, bez których z powodzeniem to może sprzedawać co najwyżej mieszkania komunalne.
  Te mieszkania są warte góra 6 tys./m2. A te najtańsze mieszkania ze śmiesznie małym oknem i balkonem przylegającym do trzech balkonów sąsiadów to chyba 4 tys./m2. To tylko chory polski rynek, że taka oferta w ogóle może się pojawić.

  Reply
 2. Michal

  Mi tez nie podobaja sie okna z widokiem na sasiadow. I przezroczyste balkony. Rozwazalem zakup, ale cena za wysoka. A dodatkowo jedynie sensownie polozone mieszkania albo juz sprzedane albo zbyt drogie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *