Apartamenty Solna – w Poznaniu można wybrać lepiej

Apartamenty Solna - PoznańApartamenty Solna to 5-piętrowy budynek w centrum Poznania przy ulicy Solnej. Tworzą go: parter przeznaczony na biura oraz 16 mieszkań wraz z penthousem na najwyższej kondygnacji. Czy oferta Moryson Development w Poznaniu sprosta oczekiwaniom wymagającego klienta?

Czy oddane do użytku w 2015 roku mieszkania przy ulicy Solnej w Poznaniu to faktycznie apartamenty? Jakie warunki musi spełnić mieszkanie, aby zasłużyć na miano apartamentu? Podstawowych kryteriów jest pięć:

  1. duża powierzchnia lokalu (powyżej 100 m2),
  2. prestiżowa lokalizacja,
  3. udogodnienia podnoszące jakość użytkowania (np. winda prowadząca z podziemnego garażu wprost do apartamentu lub duży taras zapewniający piękny widok)
  4. ponadprzeciętna architektura budynku oraz
  5. wysokiej klasy materiały budowlane i wykończeniowe.

W jakim stopniu poszczególne kryteria spełnia inwestycja – Apartamenty Solna?

Powierzchnia oferowanych mieszkań w budynku Apartamenty Solna wynosi odpowiednio 38, 47, 50 i 58 m2 – to zdecydowanie za mało jak na lokale aspirujące do miana apartamentów. Jedynie mieszczący się na piątym piętrze penthouse o powierzchni 190 m2 spełnia kryterium dotyczące metrażu.

Lokalizacja budynku Apartamenty Solna przy ulicy Solnej 27, a więc w centrum miasta przy jednej z tras przelotowych z jednej strony pozwala na łatwy dostęp do ważnych punktów na mapie Poznania, lecz z drugiej – naraża mieszkańców na hałas dobiegający z ulicy. Budynki powstające przy głównych, ruchliwych drogach nie tworzą optymalnych warunków do życia, nawet jeśli są wyposażone w wysokiej klasy dźwiękoszczelne okna. Wyjątkiem są oczywiście wysokościowce. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z niską zabudową w miejscu, które bardziej nadawałoby się na budynek o charakterze komercyjnym lub użyteczności publicznej – tak jak pobliski gmach sądu. Jednak osobom poszukującym bliskości restauracji i klubów bardziej niż komfortowej ciszy lokalizacja na pewno przypadnie do gustu. Spacer z Apartamentów Solna na poznański Stary Rynek trwa jedynie 10 minut.

Apartamenty Solna to lokalizacja pozwalająca na korzystanie z oferty rozrywkowej, handlowo-usługowej i kulturalnej Poznania bez konieczności dojazdów.

Ciekawa architektura to – obok lokalizacji – główny wyróżnik inwestycji Moryson Development. Szczególną uwagę zwraca gustowne połączenie cegły klinkierowej z elementami stalowymi (ankry, balustrady, opierzenia). Istotne jest także stolarka okienna w kolorze dębu i grafitu. Wyposażony w windę i podziemny garaż budynek prezentuje się elegancko i nowocześnie także od środka. Przeszklona klatka schodowa i winda oraz granit i konglomerat kamienny na posadzkach tworzą harmonijną całość. Użycie materiałów wykończeniowych wysokiej klasy wpływa na prestiż inwestycji.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Podsumowując, apartament w budynku przy ulicy Solnej jest tak naprawdę jeden. To penthouse gwarantujący: dużą przestrzeń, prywatność (lokal zajmuje całe piętro), widok z okien na centrum Poznania, udogodnienia w postaci windy i podziemnego garażu, a przy tym możliwość zamieszkania w stylowym budynku.

Ceny mieszkań w budynku Apartamenty Solna wahają się od 7,4 do 8,7 tys.zł/m2. Jak na lokalizację w centrum, są to ceny niewygórowane. Niestety, koszt zakupu miejsca postojowego w podziemnym garażu istotnie wpływa na cenę końcową – trzeba za niego zapłacić ponad 55 tys. zł podczas gdy inni deweloperzy żądają około 30-40 tys. zł.

Gdzie jeszcze w Poznaniu można kupić apartament?

  • Ville Sołackie to jedyna możliwość zakupu prawdziwego, obszernego apartamentu w prestiżowej dzielnicy Poznania, jaką jest Sołacz. Okolica gwarantuje bliskość centrum i jednocześnie zapewnia ciszę i możliwość obcowania z przyrodą.
  • Adalberto to willa miejska zlokalizowana przy Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu.
  • Dominikańska 9 – apartamentowiec budowany przez Jakś-Bud u zbiegu ulic Dominikańskiej i Szewskiej w Poznaniu, tuż obok Starego Rynku.

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *