Batorego 41a – nowe mieszkania w Poznaniu blisko trasy PST

Osiedle Batorego 41aBatorego 41a to kameralne osiedle zapewniające dobre połączenie z centrum Poznania dzięki pobliskiej trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST). Przyszli mieszkańcy nowego osiedla zbudowanego na Piątkowie przez Agencję Inwestycyjną Sp. z o.o. będą mieli zaledwie kilka minut do przystanku tramwajowego.

Istotnym plusem mieszkania właśnie tym miejscu jest również fakt, że wsiadając na stacji początkowej można być spokojnym o miejsce w tramwaju, na co – podczas porannego szczytu – nie zawsze mogą liczyć pasażerowie korzystający z PST na dalszych stacjach.

Lokalizacja osiedla Batorego 41a jest bardzo dogodna, zarówno dla studentów, jak i dla rodzin z dziećmi czy osób starszych. Nowe mieszkania na Piątkowie zapewniają bezproblemowy dostęp do szybkiego tramwaju, terenów zielonych, szkół i zaplecza handlowo-usługowego.

Szybki dojazd do centrum to jedno. Kolejnym atutem mieszkań w budynku wielorodzinnym Batorego 41a jest bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych – Parku Żurawiniec oraz bliskie sąsiedztwo Góry Morasko. Dobrą wiadomością dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie niewielka odległość dzieląca osiedle Batorego 41a od uniwersyteckiego kampusu na Morasku. Kolejną zaletę lokalizacji stanowi obecność rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego (Tesco, drogerie, kwiaciarnia, markety) jak również możliwość dojazdu w ciągu kilka minut do galerii handlowych Pestka i Plaza.

Jak wygląda osiedle Batorego 41a? Po pierwsze, co nieco zaskakuje, osiedle jest zamknięte dla ruchu z zewnątrz. To o tyle kłopotliwe, że część osób spacerujących po okolicy musi omijać osiedle, co niepotrzebnie wydłuża dystans.

Pozostałe elementy Batorego 41a są znacznie łatwiejsze do przewidzenia. Bryła budynku, jak również wynoszący od około 26 do 60 m2 metraż mieszkań nie odbiegają od popularnego w Poznaniu standardu.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Batorego 41a wpisuje się w główny nurt budownictwa mieszkaniowego w Poznaniu. Kameralny budynek mieści 120 niedużych  mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych w wersji z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią.

Do mieszkań przynależą tarasy, balkony, tarasy na dachu lub loggie. W podziemnej hali garażowej znajduje się ponad 90 miejsc postojowych płatnych dodatkowo. Ich koszt to około 17 tys. zł. Są również piwnice, ale niestety w liczbie niespełna 20. Deweloper zadbał o kilka wspólnych pomieszczeń, gdzie można pozostawić na przykład wózek. Na zewnątrz wyznaczono miejsca postojowe również dla gości. Ich liczba wynosi 30, co przy liczbie mieszkań wynoszącej 120 jest dość skromną sumą.

Otoczenie Batorego 41a jest przyjazne. W ramach osiedla wydzielono plac zabaw. Kolejne, nowe place znajdują się na terenie okolicznych osiedli. Bezpośrednio za zabudową rozpoczyna się las.

Ceny mieszkań na osiedlu Batorego 41a oscylują od 5 900 do 6 600 zł/m2. Tym samym, mieszkania na Piątkowie należą do nieco droższych niż przeciętne. Najtańszy lokal kosztuje ponad 250 tys. zł, zaś najdroższy – ponad 410 tys. zł. To sporo, ale z drugiej strony sąsiedztwo PST-ki pozwoli mieszkańcom zaoszczędzić na dojazdach w dłuższej perspektywie. Część mieszkań na osiedlu Batorego 41a można kupić w ramach programu MDM.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Batorego 41a w Poznaniu. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 7.10.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *