Bosa – Nowe Kamienice – kameralne mieszkania na Grunwaldzie

Bosa - Nowe KamieniceBosa Nowe Kamienice, czyli dwie czterokondygnacyjne kamienice powstające przy ulicy Bosej i Knapowskiego w Poznaniu obejmują w sumie 14 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 32 do ponad 87 m2.

Znajdują się tu zarówno kawalerki, mieszkania 2-pokojowe, 4-pokojowe, jak i 5-pokojowe. Mieszkania posiadają aneksy kuchenne i niestety nie są podłączone do cieplika miejskiego – ogrzewanie jest gazowe.

Pierwsza kamienica powstaje przy ulicy Bosej, druga przy ulicy Knapowskiego. Teren pomiędzy budynkami zostanie zagospodarowany – powstanie tu wewnętrzny zielony dziedziniec z placem zabaw.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym lub też na parkingu naziemnym. Cena miejsca postojowego – w zależności od jego lokalizacji – wynosi 5 tys. zł, 15 tys. zł albo 25 tys. zł. Dostępnych jest w sumie 14 miejsc postojowych, a więc tyle samo co mieszkań. Dobra wiadomość dla osób niezmotoryzowanych – zakup miejsca postojowego jest dobrowolny.

Planowany termin zakończenia inwestycji Bosa Nowe Kamienice to czerwiec 2016 roku, zaś oddania mieszkań do użytkowania – co najmniej półtora miesiąca później.

Inwestycja firmy Bosa Nowe Kamienice Spółka z o. o. Spółka komandytowa ma potencjał. Zwłaszcza dla osób planujących zakup nowego mieszkania w Poznaniu w miejscu dobrze skomunikowanym z innymi częściami miasta. Lokalizacja inwestycji przy bocznych ulicach odchodzących od ulicy Głogowskiej pozwala na dotarcie do przystanku tramwajowego w ciągu kilku minut i w rezultacie – szybki dojazd do ścisłego centrum. Taka lokalizacja jest dogodna również dla osób regularnie korzystających z pobliskiej autostrady A2. Rodzice docenią z kolei bezpośrednie sąsiedztwo szkoły podstawowej oraz bliskość przedszkoli. Warto wspomnieć o pobliskiej galerii handlowej Panorama oraz licznych mniejszych sklepach.

Minusem mieszkań przy ulicy Bosej i Knapowskiego w Poznaniu jest brak bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. W okolicy znajdują się przede wszystkim niskie budynki mieszkalne.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Podsumowując, Bosa Nowe Kamienice to nowe mieszkania powstające w mało prestiżowej okolicy, z dala od zadbanych terenów rekreacyjnych. Z drugiej strony, kamienice są dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta i zapewniają łatwy dostęp do oferty handlowo-usługowej oraz edukacyjnej. W mojej opinii kolejnym istotnym atutem mieszkań na Grunwaldzie ich znaczne oddalenie od ruchliwych ulic.

Z tego powodu mieszkania w nowych kamienicach nie należą do najtańszych. Ceny mieszkań w inwestycji Bosa Nowe Kamienice zaczynają się od 6 tys. zł/m2, a kończą na 6,5 tys. zł/ m2. Przykładowo, zakup mieszkania 2-pokojowego wiąże się z wydatkiem od około 264 do tys. zł do 363 tys. zł.

Nowe mieszkania w Poznaniu w okolicach ulicy Głogowskiej – gdzie powstają?

Konkurencyjną ofertę wobec tej prezentowanej powyżej posiada deweloper Telko-Poz będący inwestorem budynku przy ulicy Knapowskiego 25. Kolejną kameralną inwestycją w okolicy jest Bosa Nova (Konimpex Invest). Niedaleko powstaje również Osiedle Atrium.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.01.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *