Bułgarska 59 – nowe mieszkania w wieżowcach przy ruchliwej trasie

Bułgarska 59 - mieszkania w wieżowcach w Poznaniu14 pięter – właśnie taką wysokość osiągną wieżowce powstające w Poznaniu, bezpośrednio przy ulicy Bułgarskiej. Czy lokalizacja tuż przy ruchliwej, czteropasmowej trasie to dobre miejsce do zamieszkania?

Oprócz widoku na panoramę miasta, mieszkańcom Bułgarskiej 59 niestety będzie towarzyszył również swąd spalin i hałas, ponieważ ulica Bułgarska to jedna z głównych tras przelotowych zachodniej części Poznania – nasilony ruch samochodowy utrzymuje się tu przez cały dzień.

Aktualnie trwa budowa pierwszego etapu osiedla Bułgarska 59, który będzie obejmował dwa budynki. Pierwszy będzie miał 16 kondygnacji (w tym dwupoziomowy, podziemny parking). Drugi wieżowiec osiągnie taką samą wysokość, ale będzie do niego przylegać również niższa część licząca 6-kondygnacji. Łącznie powstanie 180 mieszkań o powierzchni od niespełna 40 do prawie 90 m2. Parter zarezerwowano na cele handlowo-usługowe. Osiedle ma być zamknięte i będzie posiadać takie udogodnienia jak: wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw, elementy zieleni, rozwiązania architektoniczne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, nowoczesne windy. Wizualnie budynki – na razie tylko na projekcie – moim zdaniem pasują do okolicy zdominowanej przez biurowce, stadion oraz inne osiedla mieszkaniowe.

Osiedle Bułgarska 59 (pierwszy etap) w liczbach:

  • liczba budynków – 2
  • liczba kondygnacji w budynkach -16
  • liczba mieszkań – 180
  • dostępne metraże – od niespełna 40 m2 kawalerek po blisko 90 m2 3-pokojowe
  • termin zakończenia inwestycji – IV kwartał 2017 roku
  • ceny mieszkań – od 5,5 tys. zł/m2 do 11 tys. zł/m2

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Jakie mieszkania można kupić przy Bułgarskiej 59?

Bułgarska 59 nie oferuje dużych apartamentów, a jedynie mieszkania maksymalnie 3-pokojowe. Konkretnie, dostępne są kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe. Mieszkania w wieżowcach są dostępne w wariancie z kuchnią lub aneksem kuchennym. Mieszkańcy będą mogli korzystać z loggi lub balkonów. Dużych tarasów ani ogródków inwestor nie przewiduje. Brakuje również mieszkań z antresolą. W sprzedaży są za to mieszkania z łazienką i oddzielną toaletą z wystawą na dwie strony świata. Tylko do niektórych mieszkań należy skrytka lokatorska.

Lokalizacja osiedla przy czteropasmowej ulicy Bułgarskiej na Grunwaldzie z jednej strony skazuje mieszkańców na wdychanie spalin i hałas, a z drugiej – zapewnia łatwość poruszania się w kierunku tras wylotowych, jak i w obrębie samego miasta. Do centrum można sprawnie dojechać zarówno własnym samochodem, jak również komunikacją publiczną (niedaleko działają przystanki tramwajowe i autobusowe). Dojazd samochodem do ścisłego centrum trwa 10 minut.

Niekwestionowanym autem Osiedla Bułgarska 59 jest duża liczba miejsc postojowych. Inwestor zaplanował aż 361 miejsc parkingowych w hali garażowej. Nietrudno policzyć, że do każdego mieszkania przypisano 2 miejsca – na tle innych poznańskich inwestycji to dużo. Dodatkowo, prawie 90 miejsc naziemnych będzie do dyspozycji dla gości i klientów korzystających z parterowej części handlowej i usługowej.

Punkty handlowo-usługowe mają znajdować się na osiedlu, ale nawet gdyby inwestor miał problem z zapełnieniem parterów, to do dyspozycji mieszkańców będą istniejące, okoliczne sklepy, markety i centrum handlowe, do których można bezpiecznie dojść lub dojechać rowerem i oczywiście samochodem.

Inwestycja dewelopera SJM nie spotka się z zainteresowaniem ze strony tych osób, którym zależy na bliskości zieleni.

Park od razu po wyjściu z domu? Tutaj tego nie znajdziesz… Osiedle Bułgarska 59 nie zapewnia bezpośredniego sąsiedztwa terenów rekreacyjnych. Lasek Marceliński znajduje się w odległości około 10-minutowego spaceru od osiedla. Lepiej położone pod tym względem są inne osiedla powstające w okolicy – Osiedle Marcelin i Nowy Marcelin, oraz Marcelin Park.

Ceny mieszkań przy ulicy Bułgarskiej 59 nie odbiegają od poznańskiego standardu i wynoszą od 5,5 do 11 tys. zł/m2. Przykładowo, 50-metrowe, 2-pokojowe mieszkanie z oddzielną kuchnią i 10-metrową loggią na dziesiątym piętrze można kupić za 322 tys. zł. Cena najtańszej kawalerki na pierwszym piętrze wynosi 213 tys. zł, ale do mieszkania nie przynależy nawet balkon. Najdroższe dostępne mieszkanie kosztuje obecnie 496 tys. zł, mieści się na dziesiątym piętrze i zajmuje prawie 84 m2 powierzchni.

Inwestorem Bułgarskiej 59 jest SJM Construction and Development Group, której udziałowcami są izraelskie firmy inwestycyjno-budowlane. W kolejnych latach deweloper planuje dalszą rozbudowę osiedla.

Gdzie jeszcze w Poznaniu budują wieżowce mieszkalne?

  • Red Park etap drugi – 14-piętrowy budynek obejmuje mieszkania z widokiem na panoramę Poznania. Inwestycja powstaje na Dębcu, przy Parku Dębina, galerii handlowej oraz blisko tras szybkiego ruchu.
  • Moja Malta – możliwość zakupu mieszkania z widokiem na tereny rekreacyjne nad Maltą i panoramę Poznania. Inwestycja SGI Deweloper obejmuje 200 mieszkań.
  • Towarowa 37 – to najnowsza inwestycja firmy Ataner powstająca w ścisłym centrum Poznania, obok wcześniejszych realizacji dewelopera – Towarowa 41 i Delta. Nowy wysokościowiec pomieści między innymi biura oraz 120 mieszkań.

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.03.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *