CASA FONTE – mieszkania na Sołaczu w Poznaniu

CASA FONTE - mieszkania na Sólaczu - Agencja InwestycyjnaCASA FONTE to mieszkania w Poznaniu przy ulicy Źródlanej 17 na Górnym Sołaczu. W przeciwieństwie do Agrobexu realizującego na Sołaczu Wille Sołackie – Poznańska Agencja Inwestycyjna nie postawiła na charakterystyczną dla tej dzielnicy ekskluzywną zabudowę. W zamian powstał niewielki budynek mieszkalny pasujący do sąsiedniej zabudowy jedno- i wielorodzinnej.

W 4-piętrowym budynku CASA FONTE znajduje się zaledwie 12 mieszkań, z czego osiem to mieszkania 2- lub 3-pokojowe, natomiast cztery to większe 4-pokojowe mieszkania dwupoziomowe. Ponadto, na parterze mieści się jeden lokal użytkowy. Mieszkania nie są wykonane w podwyższonym standardzie. Zarówno wielkość balkonów, stolarka okienna, jak i wykończenie klatek schodowych i korytarzy nie wykracza poza tak zwany standard.

Ulica Źródlana jest dość wąska, dlatego ważne z perspektywy przyszłych mieszkańców są miejsca postojowe. Inwestor zadbał o odpowiednia liczbę miejsc parkingowych. Budynek posiada podziemny garaż, jak również garaże niezależne. W sumie inwestycja posiada 7 garaży 2-stanowiskowych oraz 3 garaże 1-stanowiskowe. Warto dodać, że w budynku jest także winda obsługująca wszystkie kondygnacje.

CASA FONTE – kameralne mieszkania na Górnym Sołaczu, blisko Parku Sołackiego

Najważniejszym wyróżnikiem inwestycji CASA FONTE jest oczywiście lokalizacja na Sołaczu, a konkretnie – kilkaset metrów od Parku Sołackiego. Okolica umożliwia codzienny wypoczynek wśród zieleni, a także – zapewnia szybkie połączenie drogowe i tramwajowe z centrum Poznania – podróż do centrum trwa od niespełna 10 do maksymalnie 15 minut. Niedaleko znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki. W sąsiedztwie inwestycji funkcjonuje market Biedronka.

Ceny mieszkań w budynku CASA FONTE zaczynają się od 6,5 tys. zł, zaś kończą na 6,7 tys. zł/m2. W chwili obecnej, najtańsze mieszkanie 56-metrowe kosztuje prawie 380 tys. zł, 3-pokojowe mieszkanie 68-metrowe to wydatek co najmniej 444 tys. zł, a najdroższy lokal 4-pokojowy kosztuje blisko 530 tys. zł. Dodatkowe opłaty dotyczą miejsc postojowych – 15 tys. zł za miejsce 1-stanowiskowe oraz 25 tys. zł za miejsce 2-stanowiskowe.

To więcej niż w przypadku innych nowych inwestycji deweloperskich w Poznaniu, jednak – jak na dzielnicę Górny Sołacz – to wcale nie tak dużo. Ceny tutejszych mieszkań utrzymują się na wysokim poziomie przez wzgląd na to, że nowych inwestycji powstaje tu bardzo mało. Ostatnie inwestycje to – Na Sołaczu firmy Vastbouw, Mieszkania Na Sokoła Monday Development oraz luksusowe Wille Sołackie Agrobexu.

 


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *