Cytadela Centrum – oglądamy mieszkanie 68 m2 oraz apartament 98 m2

Z uwagi na swoje położenie tuż obok Parku Cytadela i kilka kroków od Starego Rynku – Cytadela Centrum to w tej chwili jedna z najpopularniejszych nowych inwestycji w Poznaniu. Jak ekskluzywny kompleks mieszkalno-biurowy wygląda od środka? Odwiedziliśmy z kamerą gotowe mieszkanie o powierzchni niemal 70 m2 z widokiem na zieleń oraz prawie 100-metrowy apartament z widokiem na poznański Ratusz, Katedrę i Park Cytadela. Już teraz możesz zobaczyć to na filmie:

Cytadela Centrum to propozycja skierowana do osób ceniących wygodne życie w centrum miasta, w nowoczesnej przestrzeni. Na uwagę zasługuje nie tylko oryginalny projekt budynku, ale również eleganckie detale i części wspólne. Uwagę przyciąga zwłaszcza ceglana elewacja, efektowne lobby, duże przeszklenia i zielone tarasy. Mieszkańcy kompleksu docenią także monitoring i wyjątkowo dużą liczbę wind, komórek lokatorskich oraz miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej.

Co ciekawe, windę można przywołać będąc jeszcze w mieszkaniu – to jedna z funkcji prywatnego videodomofonu. Taki gadżet posiada np. mieszkanie na piątym piętrze o powierzchni 68,8 m2.

W skład mieszkania wchodzi salon z dużym oknem oraz wyjściem na balkon, oddzielna kuchnia, dwie ustawne sypialnie oraz łazienka i korytarz. Plusem mieszkania jest bardzo czytelny układ, który można dopasować do własnych potrzeb. Osoby chcące zyskać dużo miejsca na przechowywanie rzeczy, mogą zabudować w korytarzu aż dwie wnęki, tworząc pojemne szafy. Z drugiej strony, chcąc zyskać więcej otwartej przestrzeni w mieszkaniu, można z jednej ścianki działowej zrezygnować, powiększając tym samym część dzienną kosztem jednej z szaf.

Stojąc w korytarzu, na wprost mamy łazienkę, po prawej stronie dwie sypialnie (10,5 oraz prawie 12 m2) z ekspozycją na wschód, a po lewej – salon (21 m2) i dalej – oddzielną kuchnię (12 m2) z oknami z wystawą na zachód. Taki układ sprawia, że rano mieszkańców budzi słońce, a wieczorem mogą wypoczywać w dobrze doświetlonym pokoju dziennym. Co ważne, efektowną grę światła umożliwia otaczająca lokal od strony salonu i kuchni zieleń. Park można podziwiać również będąc na balkonie. Kolejnym plusem takiego układu są duże, ustawne sypialnie oraz łazienka, gdzie bez problemu można zmieścić wannę.

Oprócz najbardziej poszukiwanych mieszkań 2- i 3-pokojowych, Cytadela Centrum oferuje przestronne apartamenty. Ich cechą szczególną jest wystawa na różne strony świata, kilka przynależnych balkonów lub tarasów oraz wyraźny podział na strefy – dzienną i prywatną.

My odwiedziliśmy niemal 100-metrowy apartament na szóstym piętrze, w którym w ciekawy sposób – za pomocą specjalnego łącznika, oddzielono trzy sypialnie i garderobę od części dziennej. Podoba mi się, że w takim łączniku można zaaranżować miejsce do pracy albo dodatkową szafę. Obok znajduje się łazienka oraz toaleta (kolejny plus), skąd przechodzimy do jasnej, oddzielnej kuchni i przestronnego, ponad 30-metrowego salonu z oknami wychodzącymi na dwie strony świata. Apartament posiada dwa duże (prawie 9 i 6 m2), niezależne balkony. Z pierwszego można podziwiać Park Cytadela, a z drugiego – Wzgórze Św. Wojciecha i poznański Ratusz. Przez okna w sypialniach widać z kolei Katedrę Poznańską oraz Starą Rzeźnię. Apartament to oczywiście nie tylko duża przestrzeń i piękne widoki. To również dobrze zaplanowane sypialnie, w tym zwłaszcza sypialnia rodziców posiadająca własną garderobę.

Dla mnie, największym wyróżnikiem Cytadeli Centrum jest lokalizacja obok rozległego i jakże klimatycznego Parku Cytadela, do którego mieszkańcy mogą w 5 minut dotrzeć pieszo.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 28.10.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *