Cytadela Centrum (Jakon) – wygodne mieszkania w centrum Poznania

Cytadela Centrum - nowa inwestycja dewelopera JakonCytadela Centrum to możliwość zamieszkania blisko centrum, w apartamencie z widokiem na panoramę Starego Miasta. Ekskluzywna inwestycja dewelopera Jakon to odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów, którzy z jednej strony pragną mieszkać wygodnie i blisko zieleni, a z drugiej – na długie dojazdy do pracy nie chcą się zdecydować.

Cytadela Centrum to inwestycja skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również do biznesu. W nowoczesnym kompleksie przy ul. Północnej w dzielnicy Poznań Garbary – obok nowych mieszkań znajdują się powierzchnie biurowe oraz część handlowo-usługowa. Cytadela Centrum składa się z trzech części:

  • 7-piętrowa część mieszkalna z ponad 70 mieszkaniami o powierzchni od 38 do 106 m kw. z balkonami lub tarasami.
  • 5 – piętrowa części biurowa o powierzchni ponad tysiąca metrów kw..
  • część handlowo – usługowa na parterze.

Moim zdaniem, największym plusem Cytadeli Centrum jest lokalizacja – w pobliżu tętniącego życiem Starego Rynku oraz pięknego Parku Cytadela, gdzie mieszkańcy będą mogli dotrzeć pieszo w kilka minut.

Jak informuje inwestor Cytadeli Centrum Poznań, architektura nowego budynku ma odwoływać się do układu urbanistycznego Starego Miasta i Wzgórza Św. Wojciecha. Nie umniejszając jego estetyki (uwielbiamy cegłę!), patrząc na bryłę nowego budynku, trudno jednak doszukać się czytelnych odwołań. Wyglądem kompleks przypomina sąsiedni apartamentowiec przy ul. Kutrzeby. To kolejny, obok wspomnianej inwestycji Atanera, czy Za Cytadelą Wechty, ekskluzywny kompleks mieszkalno-biurowy osadzony w wyjątkowym otoczeniu rozległego Parku Cytadela. Jeżeli ktoś szuka w Poznaniu  inwestycji bardziej odwołującej się do tradycji, to powinien zainteresować się takimi nowymi inwestycjami jak Adalberto, czy Ville Sołackie. Cytadela Centrum do takich nie należy.

Trzeba podkreślić, że Jakon kieruje swoją ofertę do osób ceniących życie w centrum miasta i w nowoczesnej przestrzeni bardziej niż do rodzin z dziećmi. Na terenie inwestycji nie ma placu zabaw. Na szczęście, w pobliskim parku placów zabaw jest kilka.

Życie części mieszkańców Cytadeli Centrum może utrudnić pobliska linia kolejowa oraz prowadzące do Parku Cytadela przejście pod torami, gdzie po zmroku klimat jest mało sympatyczny.

To jednak kwestie drugorzędne nie mające wpływu na poziom cen nowych mieszkań w Cytadeli Poznań, które wahają się między około 6,6 a 8,8 tys. zł/m2. Mieszkania są już praktycznie gotowe. Trwają ostatnie szlify związane z wykończeniem budynku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań już w październiku.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Warto w tym miejscu zapytać – Jakie udogodnienia oferuje mieszkańcom Cytadela Centrum?

  • Możliwość zakupu apartamentu z dużym tarasem z widokiem na panoramę miasta
  • Komórki lokatorskie i balkony przynależne do mieszkań
  • Winda w każdej klatce schodowej budynku
  • Miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej (płatne dodatkowo), gdzie również można dotrzeć windą
  • Eleganckie klatki schodowe – posadzki wykończone płytkami gresowymi oraz kamieniem naturalnym, pochwyty ze stali nierdzewnej
  • Część handlowo-usługowa w budynku

Chcesz mieć wszędzie blisko? Zobacz, gdzie jeszcze powstają nowe mieszkania w centrum Poznania:


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 28.10.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *