Diament Żegrza – nowe mieszkania nawet za milion

Diament Żegrza - deweloper RBWDiament Żegrza, czyli wysoki na 8 pięter budynek mieszkalny z podziemną halą garażową oraz częścią usługową na parterze powstanie przy ulicy Redarowskiej w Poznaniu, w otoczeniu starszych bloków charakterystycznych dla całej dzielnicy Rataje i Osiedla Żegrze.

Diament Żegrza – jakie mieszkania znajdą się w nowo powstającym budynku?

W ramach inwestycji Diament Żegrza powstanie w sumie 65 mieszkań z przynależnymi balkonami lub tarasami. Atutem inwestycji firmy RBW Sp. z o. o. jest duży wybór metraży wynoszących od około 51 aż do 162 m2. Wszystkie mieszkania posiadają pokoje dzienne z aneksami kuchennymi. W ofercie brak mieszkań z samodzielną kuchnią. Łazienka oraz oddzielna toaleta lub opcjonalnie druga łazienka znajdują się jedynie w największych, liczących ponad 80 m2 lokalach.

Wysoki, 8-piętrowy budynek to propozycja dla osób lubiących panoramiczne widoki. Widok na panoramę Rataj zapewnią zwłaszcza dwa największe mieszkania z antresolami zajmujące całe ósme piętro. Ich powierzchnia (łącznie z przynależnymi antresolami) wynosi odpowiednio 162 i 145 m2.

Diament Żegrza – teren inwestycji został już ogrodzony, a budowa ruszyła na początku 2016 roku, zaś planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2017 roku.

W mojej opinii lokalizacja ma sporo plusów. Wśród nich m. in. rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe i bliskość szkół oraz centrum handlowego na Franowie. Sąsiedztwo przystanków autobusowych, przelotowej ulicy Hetmańskiej i Trasy katowickiej pozwala na szybkie przemieszczanie się w obrębie miasta. Dojazd samochodem z ulicy Redarowskiej do ścisłego centrum Poznania zajmuje około 15 minut. W kierunku Ronda Rataje często kursują także autobusy. Z kolei wśród minusów takiego położenia należy wymienić brak bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych (dojazd samochodem nad Maltę zajmuje około 10 minut) i relatywnie niskie walory wizualne najbliższej okolicy.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Diament Żegrza – ceny mieszkań wynoszą od ponad 270 tys. zł do prawie 1 mln zł w przypadku mieszkań z antresolami na najwyższej kondygnacji. Popularne mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni około 50 m2 można w tej chwili kupić w cenie od około 305 tys. zł, zaś mieszkanie 3-pokojowe od około 340 tys. zł. Za większe lokale trzeba zapłacić co najmniej 410 tys. zł. W porównaniu do innych podobnych inwestycji na mapie Poznania są to ceny dość wysokie.

W przeliczeniu na jeden metr kwadratowy ceny mieszkań w budynku Diament Żegrza oscylują w granicach od 5,2 do 6,7 tys. zł. Z tego powodu tylko niewielka część lokali jest dostępna w ramach programu MDM. Dobra wiadomość dla osób niezmotoryzowanych. Zakup garażu (23 tys. zł) nie jest obowiązkowy. Ale posiadając auto, warto miejsce postojowe jednak kupić, gdyż w okolicy budynku nie przewidziano dużego parkingu naziemnego. Ponadto, część miejsc postojowych będzie zarezerwowana na potrzeby lokali usługowych. Oprócz garaży, w budynku znajdzie się również miejsce na komórki lokatorskie, które będzie można zakupić w cenie 2 tys. zł.

Gdzie jeszcze powstają nowe mieszkania na Ratajach?

Nowe mieszkania na Ratajach przy ulicy Morzyczańskiej buduje Wechta. Są one dostępne w cenie od 5,5 do ponad 7,3 tys. zł/m2. Więcej inwestycji deweloperskich zostanie w najbliższych latach ukończonych m. in. w okolicy Jeziora Maltańskiego.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *