Kamienica Działyńskich 3 – pałacowe wnętrza w centrum Poznania

Działyńskich 3 - mieszkania w Poznaniu w odnowionej kamienicyDziałyńskich 3 – w zabytkowej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku położonej przy ulicy Działyńskich 3 w centrum Poznania znajdą się 23 obszerne mieszkania o powierzchni od 70 do ponad 200 m2. Wszystkie będą wykończone pod klucz. W budynku przewidziano również część usługową.

Inwestor – firma Rezydencje Działyńskich informuje, że prace związane z renowacją budynku są zaawansowane, a ich zakończenie ma nastąpić w 2016 roku.

Co konkretnie obejmuje rewitalizacja kamienicy przy ulicy Działyńskich 3?

Obecnie w Poznaniu trudno o bardziej klimatyczne mieszkania, bowiem oprócz remontu konstrukcji i montażu nowych instalacji, prace obejmują renowację lub odtworzenie elewacji, sztukaterii i innych elementów, na przykład takich jak: polichromie, drewniane rolety w oknach (w przeciwieństwie do pierwowzoru będą one sterowane elektrycznie), klamki i lampy, schody z piaskowca oraz kuta balustrada.

Ponadto, oryginalne piece będą przerobione na pieco-kominki. Wymienione bądź odnowione zostaną okna i drzwi. Na podłogach może znaleźć się – zgodnie z życzeniem klienta – nawet stylowy parkiet.

Ponadto, w celu zapewnienia wygody przyszłym mieszkańcom w każdej z trzech klatek schodowych znajdzie się winda. Zaplanowano prywatny parking. Oprócz tego, każdy lokal zostanie wyposażony w klimatyzację. Inwestor planuje także obsadzenie kamienicy roślinnością.

Działyńskich 3 – ceny mieszkań

Ceny mieszkań w kamienicy przy ulicy Działyńskich 3 są uzależnione od położenia wewnątrz budynku. Mieszkania frontowe, których okna wychodzą na ulicę, kosztują 13 tys. zł/m2, zaś ceny mieszkań w oficynie – 9 tys. zł/m2. Najtańszy lokal w kamienicy przy ulicy Działyńskich 3 można nabyć w przybliżonej cenie ponad 600 tys. zł. W porównaniu z innymi mieszkaniami w odnowionych kamienicach w Poznaniu to sporo, jednak należy pamiętać, że mieszkania będą oddawane wykończone pod klucz, a więc między innymi z płytkami w łazience i wykończeniem podłóg. Ponadto, sam budynek posiada niepowtarzalny styl, bogate elementy ozdobne i… windę.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Dla kogo urok mieszkania z historią?

Bezcenny jest natomiast klimat miejsca z historią. Obecnie podupadła ulica Działyńskich, niegdyś należała do najbardziej prestiżowych adresów w Poznaniu. Obszerne luksusowe apartamenty w tej Dzielnicy Sądowej zamieszkiwali między innymi pruscy urzędnicy i zamożni przedsiębiorcy. Kto teraz wybierze mieszkania przy ulicy Działyńskich? Z uwagi na duże powierzchnie, wysokie ceny i lokalizację w ścisłym centrum – można się spodziewać, że oferta spotka się z zainteresowaniem zwłaszcza ze strony inwestorów zainteresowanych wynajmem lokali.

Warto wiedzieć

W dalszej kolejności inwestor planuje rewitalizację kamienicy przy tej samej ulicy, pod numerem 8.

Mieszkania wysokie na 3,5 m w zabytkowych kamienicach mają coraz liczniejsze grono amatorów. Gdzie w Poznaniu można aktualnie kupić mieszkanie z duszą w centrum? Zobacz nasz RAPORT – Gdzie w Poznaniu kupisz mieszkanie w odnowionej kamienicy? – 5 ciekawych adresów.

 


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanej inwestycji Działyńskich 3. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 7.12.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *