Ecoria – (PBG Erigo) kameralne osiedle na Naramowicach w Poznaniu

Ecoria - mieszkania na Naramowicach w Poznaniu - PBG Erigo deweloperOsiedle Ecoria dewelopera PBG Erigo to blisko 90 nowych mieszkań w 5-kondygnacyjnych blokach przy ulicy Karpia 25A na Naramowicach. Powierzchnia mieszkań oddanych do użytku w 2013 roku waha się między 40 a 84 m2. Obecnie w sprzedaży dostępne są już tylko duże mieszkania o powierzchni co najmniej 70 m2.

Niewielkie osiedle zarówno z zewnątrz, jak i od środka prezentuje się efektownie i nowocześnie. Klatki schodowe, jak również parterowe ogródki czy elewacja są zadbane i tworzą pozytywny wizerunek osiedla. W budynkach zainstalowano windy. Do mieszkań przynależą balkony (największe mieszkania posiadają nawet dwa balkony) oraz komórki lokatorskie. Dostępne są zarówno mieszkania z aneksem, jak i z oddzielną kuchnią.

Ecoria na Naramowicach w Poznaniu to kameralne osiedle położone z dala od ruchliwej drogi przelotowej. Inwestycja gwarantuje ciszę i sąsiedztwo terenów spacerowych – obszarów nadwarciańskich oraz oddalonego o niespełna 2 km Rezerwatu Przyrody Żurawiniec.

Deweloper PBG Erigo informuje, że osiedle Ecoria ma sprzyjać ekologicznemu stylowi życia. Co to oznacza w praktyce? Otóż, mieszkańcy mogą zaoszczędzić na kosztach zużycia energii. Mieszkania na Osiedlu Ecoria są wyposażone w indywidualną stację wymiany ciepła, czyli nowoczesne urządzenia umożliwiające sterowanie temperaturą w pomieszczeniu i regulowanie zużycia ciepłej wody.

Kolejnym plusem Osiedla Ecoria jest łatwy dostęp do rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego (markety, sklepy, punkty usługowe, apteki) przy ulicy Naramowickiej.

Ecoria sąsiaduje z Osiedlem Jaśminowym oraz Karpia 25. W tej samej części miasta znajdują się osiedla: Różane Ogrody i Na Skraju Lasu.

Póki co, zakorkowana, zwłaszcza w godzinach szczytu, ulica Naramowicka oraz brak połączenia tramwajowego to podstawowe minusy mieszkania na Naramowicach. Co więcej, ulica Naramowicka nie posiada odrębnych bus-pasów. Władze Miasta Poznania zapowiadają, że budowa tramwaju na Naramowice ma się zakończyć do 2021 roku.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Ceny zakupu mieszkań na Osiedlu Ecoria zaczynają się od około 5 tys. zł/m2, a kończą na 5,67 tys. zł/m2. Ostatnie wolne mieszkania mają spore metraże (od około 70 m2 wzwyż) i w przeliczeniu na lokale ceny kształtują się od 386 tys. zł do 428 tys. zł. Dodatkowo należy zapłacić za miejsce postojowe. To wydatek rzędu 10 tys. zł. Koszt zakupu komórki lokatorskiej wynosi z kolei 5 tys. zł.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Ecoria. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 09.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *