Poznań Grottgera 15 – mieszkania w odnowionej kamienicy

Grottgera 15 - mieszkania w kamienicachUlica Artura Grottgera 15 w Poznaniu na Łazarzu – właśnie pod tym adresem w 1906 roku z cegieł i drewna zbudowano secesyjną kamienicę, która obecnie jest remontowana. Co konkretnie obejmuje rewitalizacja? Ile kosztują mieszkania z duszą w dobrej lokalizacji blisko centrum – tuż obok Parku Wilsona, niedaleko linii tramwajowej i Międzynarodowych Targów Poznańskich?

Renowacja ponad 100-letniej kamienicy – co konkretnie obejmuje?

Kamienica przy ulicy Grottgera 15 zostanie poddana gruntownej rewitalizacji. W ramach prac wymienione zostaną instalacje, piony i stropy. Odnowione zostaną takie drewniane elementy jak klatka schodowa, drzwi oraz stolarka okienna. Deweloper zaplanował nadbudowę ryzalitu, czyli wysuniętej części fasady nadającej budynkowi dodatkowego splendoru. Ponadto, renowacji zostaną poddane sztukaterie wewnątrz kamienicy, jak również jej elewacja. Co ciekawe, inwestor – firma Mieszkania w Kamienicach – planuje w budynku montaż szklanej panoramicznej windy. To o tyle istotne, że kamienica posiada pięć kondygnacji naziemnych – parter, trzy piętra plus poddasze.

Kamienica przy ulicy A. Grottgera 15 w Poznaniu w liczbach:

Finalnie w gruntownie odnowionym budynku znajdzie się 31 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od ponad 30 do prawie 90 m2. Remont kamienicy przy ulicy Grottgera 15 w Poznaniu rozpoczął się na początku 2015 roku i potrwa jeszcze dość długo, bowiem mieszkania będą gotowe do odbioru dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku.

Atuty mieszkania w kamienicy na Łazarzu przy ulicy Grottgera:

 • Wyjątkowy klimat zabytkowej kamienicy
 • Wysokie pomieszczenia (około 3,5 m)
 • Duże okna w mieszkaniach
 • W wybranych lokalach okna także w aneksach kuchennych
 • Ładny widok z niektórych mieszkań na okoliczne kamienice
 • Wyposażenie we wszystkie media, telefon, internet, wideodomofon
 • Winda w budynku
 • Pełna własność gruntów, czyli brak dodatkowych kosztów za użytkowanie wieczyste gruntu
 • Oszczędność czasu dzięki lokalizacji blisko ścisłego centrum, niedaleko szkół, parku, sklepów i restauracji

Mieszkanie w kamienicy w centrum Poznania – minusy:

 • Duże zanieczyszczenie powietrza w centrum miasta
 • Wysoki koszt nabycia nieruchomości
 • Relatywnie wysoki koszt przyszłych remontów budynku w przeliczeniu na jedną rodzinę

Mieszkanie w kamienicy przy ulicy Grottgera w Poznaniu – ceny

Mieszkań w odnowionych kamienicach jest w Poznaniu coraz więcej. Obecnie takie inwestycje są realizowane bądź niedawno zostały zrealizowane między innymi przy ulicy Elizy Orzeszkowej, Słowackiego 20, Kosińskiego, Górna Wilda czy przy ulicy Wyspiańskiego. Dogodna lokalizacja blisko centrum, wysokie nakłady finansowe na rewitalizację budynków i moda na tego typu mieszkania – to wszystko przekłada się na wysokie finalne ceny nieruchomości.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Zobacz film i przekonaj się, jakie pomysły na aranżację 40 m2 mieszkania ma nasza bohaterka!

jak-urzadzic-male-40m2-mieszkanie-odc-1-yt-play-300x169

Mieszkanie w kamienicy w Poznaniu przy ulicy Grottgera 15 można kupić w cenie od 7,5 do 8 tys. zł/m2. W przeliczeniu na konkretne lokale ceny zamykają się w przedziale od 265 tys. zł do ponad 580 tys. zł. Mieszkania zostaną oddane w standardzie deweloperskim, więc do powyższych cen należy jeszcze doliczyć koszty wykończenia lokalu.

Istotny wpływ na wartość nieruchomości mają też koszty eksploatacyjne. W przypadku odnowionych kamienic wysokość czynszu wynosi zazwyczaj od 5 do 7 zł/m2. Przykładowo, kupując mieszkanie 49 m2 za 388 tys. zł prawdopodobnie trzeba będzie płacić miesięczny czynsz w wynoszący od około 245 zł do 343 zł, przy czym realna wysokość czynszu będzie znana dopiero po zamknięciu inwestycji.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.12.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *