Inventia – małe mieszkania w klimatycznej części Poznania

Inventia - mieszkania na poznańskim ŁazarzuInventia to możliwość zakupu mieszkania w odnowionej kamienicy albo w sąsiadującym z nią niskim bloku. Mieszkania na Łazarzu to propozycja dla tych, którzy chcą zamieszkać w klimatycznym miejscu blisko centrum Poznania.

Kompleks Inventia obejmuje w sumie 57 niedużych mieszkań o powierzchni od 31 do 58 m2 wraz z marketem Netto na parterze. Inwestycja została zakończona w trzecim kwartale 2015 roku.

Inwestycja firmy Protea Development powstaje pomiędzy ulicami Kasprzaka i Głogowską na Łazarzu i składa się z dwóch odrębnych części. Pierwszą jest pieczołowicie odrestaurowana kamienica przy ulicy Kasprzaka 13, gdzie przed wojną mieściła się fabryka rowerów oraz szkoła rzemieślniczo-przemysłowa. Budynek odnowiony pod nadzorem konserwatora zabytków robi dobre wrażenie dzięki zachowanej bryle i odrestaurowanej elewacji z charakterystycznymi oknami w kształcie bawolich oczu. Wnętrze budynku zostało odbudowane. Obecnie mieści się w nim nowa klatka schodowa, winda i 22 niewielkie mieszkania (8 na drugim piętrze i na poddaszu, natomiast 6 na pierwszym piętrze). Niektóre mieszkania nie posiadają kątów prostych.

Odnowiona kamienica robi bardzo dobre wrażenie. Wizualnie zyskuje także zabytkowa dzielnica. Oby więcej takich inwestycji na Łazarzu.

Drugi budynek powstaje w głębi działki, przy ulicy Głogowskiej 8a. To całkowicie nowy, prosty w formie, czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny składający się z dwóch segmentów połączonych wspólnym parterem mieszczącym market Netto. Powstały w ten sposób taras zazieleni się – będą z niego korzystać mieszkańcy mieszkań na pierwszym piętrze. Inni będą mieli widok z okien na zielony taras budynku. Dla wygody mieszkańców, inwestor zadbał o windę w budynku, jak również – miejsca garażowe. Mieszkania będą posiadały własne balkony.

Inventia – mieszkania z zielonym tarasem, kilka minut drogi od Parku Kasprowicza i blisko linii tramwajowych na ulicy Głogowskiej.

Lokalizacja kompleksu Inventia łączy w sobie bliskość ścisłego centrum, dostęp do rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego i możliwość wypoczynku wśród zieleni. Niedaleko znajdują się parki – Kasprowicza i Wilsona. Wsiadając do tramwaju na ulicy Głogowskiej można szybko dojechać do innych części miasta. W pobliżu znajduje się wiele sklepów oraz Rynek Łazarski. Szybko można się znaleźć w centrum handlowym City Center czy Stary Browar. Inventia sąsiaduje z gęstą starszą zabudową mieszkalną charakterystyczną dla dzielnic sąsiadujących z centrum. Bezpośrednia okolica jest wolna od źródeł uciążliwego hałasu.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Korzystne położenie znajduje odzwierciedlenie w wysokich cenach mieszkań wchodzących w skład kompleksu Inventia. Ceny mieszkań wynoszą od 5,9 do 7 tys. zł/m2.

W Poznaniu moda na mieszkania w odnowionych kamienicach i w budynkach stylizowanych na nowoczesne kamienice trwa. Jeżyce, Wilda, Grunwald – to tutaj powstaje ich najwięcej.

Sądząc po dużej liczbie sprzedanych mieszkań jeszcze przed oddaniem budynku do użytkowania, kompleks mieszkaniowy Inventia trafia w gusta poznaniaków. Mieszkania w klimatycznych dzielnicach Poznania, w sąsiedztwie zabytkowych kamienic, powstają ostatnio coraz częściej. Przykładem są takie inwestycje na Jeżycach jak Kamienica Jeżyce, Kamienica za Teatrem, Zajezdnia Poznań, czy też Kamienica Wildecka na Wildzie. Grunwald wzbogaci się o mieszkania w odrestaurowanych kamienicach i nowych apartamentowcach dewelopera Wechta przy ulicy Elizy Orzeszkowej. W porównaniu z tymi dzielnicami, Łazarz wypada więc na razie blado.

 


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanej inwestycji mieszkaniowej Inventia. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 03.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *