Inwestycja Strzelecka – nowe mieszkania w centrum Poznania

Inwestycja Strzelecka - Poznań - mieszkania w centrum PoznaniaInwestycja Strzelecka to nowe mieszkania w centrum Poznania, ale bez wystarczającej liczby miejsc parkingowych i z kiepskim widokiem – wprost na sąsiednie zaniedbane budynki. Jednak kto chce mieć kilka minut pieszo na poznański Stary Rynek, ten zniesie i to.

Ulica Strzelecka nie należy do grona najbardziej reprezentatywnych ulic Poznania. Stare zaniedbane kamienice straszą tu na każdym kroku. Wyjątkiem będzie nowa inwestycja firmy ONKA sp. z o.o. Przy ulicy Strzeleckiej, w drugiej linii zabudowy, w otoczeniu starych kamienic stanie nowy budynek wielorodzinny – od strony ulicy trzykondygnacyjny, przechodzący następnie w sześć kondygnacji. Taka bryła niestety w mojej opinii do otoczenia nie pasuje. Lepszą opcją byłaby nowoczesna kamienica na przykład na wzór Kamienicy Wildeckiej.

Inwestycja Strzelecka obejmuje mieszkania o niewielkim metrażu – wynoszącym od około 30 do 63 m2. Do mieszkań przynależą balkony. W budynku przewidziano windę. Ale tym, na co przyszli właściciele powinni zwrócić szczególną uwagę to zbyt mała liczba miejsc parkingowych w budynku. W podziemnej hali garażowej znajdzie się tylko 27 miejsc parkingowych przy planowanej liczbie 76 mieszkań. Czyżby inwestor zakładał, że przy Strzeleckiej zamieszkają głównie osoby korzystające z komunikacji publicznej?

Czy centrum Poznania to dobre miejsce do mieszkania? Inwestycja Strzelecka nie jest dla wszystkich, na co wpływ ma tak lokalizacja, jak i wysokie ceny mieszkań.

Mieszkania powstające w ramach Inwestycji Strzelecka są adresowane przede wszystkim do osób regularnie korzystających z oferty kulturalno-rozrywkowej i edukacyjnej tej części miasta, jak również do studentów i osób pracujących blisko centrum, dla których udogodnieniem będzie możliwość dotarcia do pracy i na uczelnię pieszo. Oferta raczej nie spełnia oczekiwań rodzin z dziećmi, ponieważ najbliższa okolica nie zapewnia dobrych warunków do rekreacji.

Wysokie ceny mieszkań przy ulicy Strzeleckiej odzwierciedlają lokalizację w centrum Poznania, ale nie uwzględniają wizualnych mankamentów otoczenia. Ceny nowych mieszkań przy Strzeleckiej są wysokie i wynoszą od 6 480 zł/m2 do 8 000 zł/m2. 

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Gdzie jeszcze w Poznaniu można zamieszkać blisko centrum?

Nowe mieszkania coraz częściej powstają w pobliżu ścisłego centrum Poznania. Inwestorzy kuszą klientów przede wszystkim łatwym dostępem do bogatej oferty handlowo-rozrywkowej i kulturalnej miasta oraz możliwością codziennego przemieszczania się pieszo lub na rowerze. Wśród najnowszych inwestycji wpisujących się w ten trend można wymienić takie osiedla w Poznaniu jak: Zajezdnia Poznań, Maraton Gardens, Riverpark Poznań, Bóżnicza 1, Polna 28, Jackowskiego 47.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Inwestycja Strzelecka. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 18.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *