Jackowskiego 47 – nowe mieszkania w Poznaniu na Jeżycach

Jackowskiego 47 - mieszkania w Poznaniu - Echo InvestmentJackowskiego 47 to propozycja zakupu nowego mieszkania na Jeżycach – blisko centrum Poznania, lecz z dala od terenów rekreacyjnych. Czy nowa inwestycja spółki Echo Investment powstająca niedaleko ulicy Dąbrowskiego to dobry adres w Poznaniu? Jak będą wyglądały nowe mieszkania na Jeżycach?

Inne budynki mieszkalne różnego kształtu i z różnych okresów, szpital ginekologiczno-położniczy przy ul. Polnej, zabytkowe kamienice, zaniedbane chodniki, brudne ściany oraz ruchliwa (aktualnie w przebudowie) ulica Dąbrowskiego – tak wygląda dość chaotyczne otoczenie inwestycji Jackowskiego 47. Wszystko wskazuje na to, że nowe mieszkania na Jeżycach nie spełnią oczekiwań osób szukających w Poznaniu pięknych widoków, sąsiedztwa terenów rekreacyjnych i spokojnego miejsca do życia.

Echo Investement, realizując nową inwestycję w takiej okolicy, stara się zainteresować klientów, którym zależy przede wszystkim na lokalizacji w pobliżu ścisłego centrum, a nie na przyjaznym otoczeniu. Atutem nowego kompleksu mieszkaniowego na Jeżycach będzie możliwość szybkiego przemieszczania się w obrębie miasta. Przyszli mieszkańcy budynków przy ulicy Jackowskiego 47 będą mogli dotrzeć do ważnych punktów Poznania tramwajem w kilka minut. Chętni bez trudu będą mogli dojść na przykład na Most Teatralny pieszo (do 20 minut spaceru) lub rowerem.

Równie ważnym na co dzień aspektem mieszkania na Jeżycach jest dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych oraz Rynku Jeżyckiego, gdzie można kupić m.in. świeże warzywa i owoce. Niedaleko, przy ulicy Dąbrowskiego mieści się Teatr Nowy oraz Kino Rialto.

A jak będzie wyglądać nowa inwestycja Echo Investment? Jackowskiego 47 to jeden budynek mieszkalny składający się z trzech równoległych skrzydeł połączonych łącznikiem. Takie ułożenie sprawia, że w mojej opinii mieszkania w środkowym łączniku Jackowskiego 47 nie będą dostatecznie doświetlone.

Przy ulicy Jackowskiego 47 na poznańskich Jeżycach powstanie w sumie 155 mieszkań w niskich, pięciokondygnacyjnych budynkach z podziemnymi garażami i windami. Mieszkania o powierzchni od 28 do 86 m2 mają być gotowe w drugim kwartale 2017 roku. Do wszystkich mieszkań będzie przynależeć co najmniej jeden balkon, taras lub loggia. Na niewielkie ogródki będą mogli liczyć mieszkańcy lokali na parterze. Z punktu widzenia przyszłych mieszkańców, istotnym udogodnieniem jest możliwość zakupu mieszkania z oddzielną łazienką, toaletą oraz garderobą.

Na uwagę zasługuje fakt, że w podziemnej hali garażowej znajdzie się 155 miejsc postojowych – to dość sporo, przynajmniej w porównaniu do innej nowej inwestycji na Jeżycach, czyli do Zajezdni Jeżyce, gdzie liczba miejsc postojowych będzie mniejsza niż liczba planowanych mieszkań. Obok garaży na Jackowskiego 47 znajdą się również komórki lokatorskie. Teren wokół budynku zostanie kompleksowo zagospodarowany. Uzupełnieniem budynku mieszkalnego ma być plac zabaw oraz elementy małej architektury i zieleń.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Minusem Jackowskiego 47 – oprócz lokalizacji w głośnej i nieciekawej wizualnie przestrzeni – jest brak takich udogodnień jak rowerownia czy wózkarnia spotykanych na przykład na nowych osiedlach niedaleko Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Za to deweloper stara się, aby przyszli mieszkańcy poczuli się na Jeżycach bezpiecznie – osiedle będzie monitorowane i zamknięte. Na terenie inwestycji nie przewidziano również żadnych lokali usługowych, które mogłyby generować ruch z zewnątrz.

Ceny mieszkań na Jeżycach przy ulicy Jackowskiego 47 utrzymane są na średnim poziomie dla tego typu lokalizacji i zaczynają się od 6,3 tys. zł za metr kwadratowy powierzchni do samodzielnego wykończenia.

Wśród deweloperów widoczny jest trend na budowanie nowych mieszkań blisko centrum Poznania, często na opuszczonych terenach poprzemysłowych. Przykładem – obok Jackowskiego 47 – jest Inventia, czyli mieszkania w dawnej fabryce rowerów przy ulicy Kasprzaka. Na Jeżycach, w samym tylko sąsiedztwie inwestycji Jackowskiego 47 powstają dwie kolejne – Zajezdnia Poznań (REF Eastern Opportunities) kompleks mieszkalno-usługowo-biurowy na terenie dawnej zajezdni tramwajowej oraz Polna 28 – niski budynek przy ulicy Polnej mieszczący 51 niewielkich mieszkań oraz market Netto na parterze (Terra Haus Polna).


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *