Inwestycja Jakuba Wujka – ładny projekt z mieszkaniami na Wildzie

Inwestycja Jakuba Wujka - Poznań. WizualizacjaTeren przy dawnym dworcu PKS w centrum Poznania zmienia się nie do poznania. Na Wildzie, przy ulicy ks. Jakuba Wujka powstaje nowe osiedle ze 150 mieszkaniami i częścią handlowo-usługową. Sprawdź, jak oceniamy tę lokalizację oraz które mieszkania z oferty dewelopera Constructa Plus są naszym zdaniem warte zainteresowania.

Trzeba przyznać, że Jakuba Wujka na Wildzie to inwestycja wykraczająca poza standardową ofertę poznańskich deweloperów. Jej oryginalność przejawia się w atrakcyjnym wizualnie projekcie, dużym wyborze mieszkań oraz ciekawych rozwiązaniach architektonicznych zastosowanych w wybranych mieszkaniach. A to wszystko – w centrum Poznania. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że bezpośrednia okolica nowego osiedla – póki co – nie prezentuje się najlepiej. Straszą zaniedbane budynki, a poprzemysłowy klimat dzielnicy akurat w tym przypadku nie jest atutem. Z ostateczną oceną kontekstu, w jakim powstaje osiedle Jakuba Wujka trzeba jednak poczekać. Inwestycja ma być gotowa dopiero pod koniec 2017 roku.

Wizualnie projekt firmy Constructa Plus zapowiada się ciekawie. Budynek będzie liczył pięć pięter, z czego parter zarezerwowano na cele handlowo-usługowe. W podziemiu powstanie hala garażowa. Inwestycja Jakuba Wujka wyróżnia się niską – w porównaniu z innymi nowymi inwestycjami w tej części Poznania – zabudową oraz ponadczasowym wyglądem. Ceglana elewacja z grafitowymi elementami nawiązuje do charakteru dzielnicy i jednocześnie odpowiada współczesnym trendom.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Jakie mieszkania powstaną w ramach inwestycji Jakuba Wujka?

Powierzchnia mieszkań w inwestycji Jakuba Wujka jest zróżnicowana i wynosi od niespełna 30 do prawie 130 m2. Tak spora rozpiętość metraży to moim zdaniem istotny atut oferty Constructa Plus. W połączeniu z lokalizacją w centrum, może przyciągnąć uwagę inwestorów. Prawie każde mieszkanie, w tym kawalerki, posiadają przynależny balkon lub loggię. Deweloper przygotował aneksy kuchenne albo oddzielne kuchnie w mieszkaniach. Niektóre lokale posiadają praktyczne skrytki lokatorskie, garderoby oraz pralnie.

Tarasy i antresole można znaleźć w największych mieszkaniach zlokalizowanych na najwyższym piętrze inwestycji. To główny wyróżnik oferty Constructa Plus.

Plusem oferty Constructa Plus jest też planowana w ramach inwestycji przestrzeń wspólna, czyli zielony dziedziniec, który wzbogaci niezbyt przyjazne w tej chwili otoczenie. Cykliści będą mogli korzystać ze specjalnego parkingu dla rowerów. Wypoczynkowi na świeżym powietrzu sprzyja sąsiedztwo trzech niedużych parków.

Dla dużej części potencjalnych klientów atutem inwestycji jest jej lokalizacja – w ścisłym centrum, blisko przystanków tramwajowych, popularnych centrów handlowych. Co równie ważne, projekt przewiduje mniej więcej jedno miejsce parkingowe w przeliczeniu na jedno mieszkanie. Samochody będzie można zaparkować w podziemnym garażu, jak również przy budynku, w którym zaplanowano strefę handlowo-usługową.

Ceny mieszkań przy ul. ks. Jakuba Wujka są równie zróżnicowane co dostępne metraże. Obecnie najtańszą kawalerkę można kupić w cenie około 200 tys. zł. Najtańsze mieszkanie dwupokojowe kosztuje ponad 70 tys. zł więcej, choć można znaleźć i takie, którego cena przekracza 360 tys. zł. Mieszkania 4-pokojowe to wydatek rzędu 530 – 550 tys. zł. Mieszkania z antresolą w chwili obecnej kosztują od 380 do 730 tys. zł.

Podsumowując, inwestycja Jakuba Wujka to w mojej ocenie ciekawa propozycja zakupu mieszkania w centrum, oferującego oryginalne dwa poziomy. Jeśli jednak ktoś szuka mniejszego mieszkania, to obecnie na poznańskiej Wildzie może znaleźć lepiej zagospodarowane otoczenie, w którym można poczuć się po prostu bezpieczniej. Dobrym przykładem jest znajdująca się niedaleko inwestycja Niedziałkowskiego (Wechta), naprzeciw której mieści się ładny park.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.04.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *