Kamienica Jeżyce (Ronson) – gotowe mieszkania w sercu Poznania

Ronson - Kamienica Jeżyce w PoznaniuKamienica Jeżyce to gotowe mieszkania na Jeżycach, przy ulicy Kościelnej 17/19. Z uwagi na lokalizację w klimatycznej dzielnicy dosłownie kilka kroków od centrum Poznania, Kamienica Jeżyce to dobry adres dla młodych i dynamicznych osób, które wszystko – w tym kulturę, modne knajpki, pracę i szkołę – chcą mieć w zasięgu ręki. A to wszystko w otoczeniu zabytkowych kamienic i rozległych parków.

Jak wygląda Kamienica Jeżyce Ronson Development przy ul. Kościelnej w Poznaniu? Moim zdaniem, to udane połączenie nowoczesności z tradycją, ponieważ nowa inwestycja z dużymi przeszkleniami oraz oryginalną, „załamaną” linią zabudowy tworzy ciekawy kontrast dla okolicznych, zabytkowych kamienic.

Kamienica Jeżyce – łącznie z podziemną halą garażową – liczy od 5 do 6 kondygnacji. Na parterze, od strony ulicy Kościelnej będą zlokalizowane lokale usługowe. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap jest już gotowy, a mieszkania z drugiego etapu będą gotowe do odbioru do końca 2016 roku. Spośród 290 mieszkań w sprzedaży są jeszcze dostępne lokale o powierzchni wynoszącej od 60 do 113 m2.

 

Główne atuty Kamienicy Jeżyce (Ronson Development):

  • Mieszkając na Jeżycach, można w kilka minut – pieszo, rowerem albo komunikacją miejską – dotrzeć do ścisłego centrum. Przystanek tramwajowy oraz autobusowy funkcjonuje tuż obok inwestycji. Można również przesiąść się na pobliskim Moście Teatralnym w PST (Poznański Szybki Tramwaj) oraz inne linie.
  • Sąsiedztwo terenów rekreacyjnych to kolejny plus. Piękny Park Sołacki znajduje się w promieniu zaledwie 1 km. Krótki spacer dzieli mieszkańców ul. Kościelnej od Starego Zoo.
  • Niewielka odległość dzieli inwestycję również od Międzynarodowych Targów Poznańskich, uczelni wyższych i innych ważnych punktów na mapie miasta, co sprawia, że Kamienica to dobra lokalizacja pod inwestycje.
  • Klimat modnej, tętniącej życiem i – systematycznie modernizowanej dzielnicy.

Jeżyce to dzielnica z charakterem, która – podobnie jak Wilda – szybko ewoluuje w kierunku modnej lokalizacji kilka kroków od centrum Poznania. To miejsce dla ludzi dynamicznych, którzy wszystko – w tym kulturę, przyrodę, knajpki i sklepy – chcą mieć na wyciągnięcie ręki.

Położone kilka minut drogi pieszo od centrum Jeżyce mają swój wyjątkowy klimat. Rynek Jeżycki ze świeżymi owocami i warzywami, zabytkowe kamienice, Teatr Nowy i kino z tradycjami, Stare Zoo oraz liczne modne lodziarnie, burgerownie i kawiarnie to charakterystyczne elementy tej dzielnicy Poznania. W perspektywie kolejnych lat Jeżyce czeka niemała metamorfoza za sprawą planowanej renowacji zabytkowej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej i towarzyszącej jej rozbudowie i modernizacji dróg.

Z drugiej strony, za sprawą nowych inwestycji deweloperskich, dzielnica będzie coraz bardziej zatłoczona. Warto w tym miejscu zapytać – jak będzie wyglądać komunikacja samochodowa w dzielnicy po oddaniu do użytku całej Kamienicy Jeżyce, inwestycji przy ul. Poznańskiej oraz dużej inwestycji deweloperskiej – Zajezdni Poznań. Szacuje się, że w samej tylko Zajezdni ma zamieszkać co najmniej tysiąc osób.

Jak dotąd, bez względu na tłok na drogach, zainteresowanie poznaniaków lokalami w centrum utrzymuje się na wysokim poziomie, co potwierdzają także dobre wyniki sprzedaży mieszkań w Kamienicy Jeżyce.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Większość mieszkań w Kamienicy Jeżyce już znalazła nabywców. Wpływ na to mają – oprócz lokalizacji – także ceny mieszkań w Kamienicy Jeżyce zaczynające się od około 5900 zł/m2. Dla porównania, w konkurencyjnej Zajezdni Poznań za metr mieszkania trzeba zapłacić co najmniej 6450 zł.

Lokalizacja w centrum systematycznie przyciąga na Jeżyce deweloperów. Obecnie, oprócz Kamienicy Jeżyce, realizowana jest tu wspomniana Zajezdnia Poznań mająca pomieścić 360 nowych mieszkań i rozległą część handlowo-biurową, jak również inne, mniejsze – Jackowskiego 47, Polna 28, Poznańska 1 oraz Poznańska 3.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.09.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *