Kasztanowa Aleja – nowe mieszkania w klimatycznym sercu Poznania

Kasztanowa Aleja - nowe mieszkania w Poznaniu - deweloper EchoKasztanowa Aleja przy ulicy Wojskowej w Poznaniu ma to „coś”. Doskonała lokalizacja w samym centrum, w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych, a jednocześnie nieco na uboczu, przy ulicy porośniętej kasztanowcami, blisko klimatycznych parków – to wyróżnik tego nowoczesnego osiedla w Poznaniu. Całość dopełnia wyrazista architektura nawiązująca do prestiżowej okolicy – luksusowych osiedli City Park i Lofty Ułańskie.

Inwestor osiedla Kasztanowa Aleja – deweloper Echo Invetment S.A. – dał się już poznać poznaniakom z dobrej strony. Inwestycje takie jak Malta Office Park, apartamentowiec Nad Wartą, czy wreszcie osiedla Małe Naramowice oraz Osiedle Jaśminowe cieszą się dobrą opinią wśród kupujących i najemców. Obecnie spółka buduje osiedle Park Sowińskiego w Poznaniu.

Kolejna odsłona poznańskich inwestycji Echo Investment, czyli gotowe do odbioru osiedle Kasztanowa Aleja w dzielnicy Grunwald to dwa niezależne budynki wielorodzinne mieszczące w sumie 282 mieszkania o powierzchni od 37 do 94 m2 (przy czym większość mniejszych mieszkań już znalazła właścicieli). Do mieszkań przynależą ogródki, tarasy, balkony lub loggie. Osiedle posiada podziemny parking oraz jest monitorowane. Ciekawie zagospodarowano dziedzińce między budynkami, gdzie znajduje się plac zabaw oraz zielone miejsce do wypoczynku.

Zresztą zieleni oraz terenów rekreacyjnych w pobliżu osiedla Kasztanowa Aleja nie brakuje. Pokonując niewielki dystans pieszo lub na rowerze, szybko można znaleźć się w Parku Wilsona z Palmiarnią, Parku Kasprowicza albo Parku Manitusa. Nieopodal znajdują się korty tenisowe oraz kryty basen.

Kluczowym atutem osiedla są jednak dobre połączenia komunikacyjne z centrum, jak i z innymi ważnymi punktami na mapie Poznania. Mieszkańcy Kasztanowej Alei mają łatwy dostęp zarówno do linii tramwajowych przy ul. Grunwaldzkiej, Hetmańskiej i Przybyszewskiego, jak i autobusowych. Przystanki linii nr 93 i 251 znajdują się w niewielkiej odległości od inwestycji.

Należy pochwalić dewelopera za wprowadzenie spójnej (jak na nowoczesne osiedle) z okolicą architektury. Chociaż Kasztanowa Aleja nie jest apartamentowcem, to ciekawa ceglana elewacja czy okucia okienne w kolorze drewna wpisują się w charakter okolicznych luksusowych osiedli (Lofty Ułańskie, City Park).

Mieszkania na Osiedlu Kasztanowa Aleja mają cenę adekwatną do dobrej lokalizacji. Metr kwadratowy powierzchni deweloperskiej kosztuje od 6 070 zł do ponad 9 200 zł. Przykładowo, jedno z ostatnich mieszkań dwupokojowych można nabyć za ponad 368 tys. zł. Natomiast mieszkanie trzypokojowe dostępne jest w cenie od 440 tys. zł do blisko 600 tys. zł.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Kasztanowa Aleja. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 4.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *