Knapowskiego 25 – kameralne mieszkania blisko ulicy Głogowskiej

Knapowskiego 25 - mieszkania na Grunwaldzie w PoznaniuKnapowskiego 25 to zarazem adres, jak i nazwa nowego, 4-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego mieszczącego 17 mieszkań o powierzchni od 35 do 70 m2, jeden lokal usługowy plus garaże na parterze. Zakończenie inwestycji firmy Telko-Poz Sp. z o. o. jest planowane na koniec 2015 roku.

Prosty w formie budynek Knapowskiego 25 obejmuje zarówno mieszkania z aneksem kuchennym, jak również z oddzielną kuchnią. Większość lokali posiada przynależne balkony. Tylko niewielka część mieszkań jest dostępna w ramach programu MDM.

Knapowskiego 25 – lokalizacja

Ulica Stanisława Knapowskiego to boczna ulica na poznańskim Grunwaldzie, przy której znajdują się przeważnie niskie budynki mieszkalne plus zakład wulkanizacyjny. Mimo, że ulica nie jest reprezentatywna, a po zmroku może budzić mieszane uczucia, to taka lokalizacja ma jednak sporo plusów.

5-minutowy spacer wystarczy na dojście do przystanku tramwajowego przy ulicy Głogowskiej. Tyle samo lub nawet mniej czasu potrzeba na dotarcie do pobliskiej szkoły podstawowej, sklepu czy piekarni. Możliwość szybkiego przemieszczania się stanowi główny atut tej niewielkiej inwestycji.

Kolejnym jest możliwość zakupu miejsca parkingowego w garażu. Na parterze budynku znajduje się 10 garaży (w cenie 26 tys. zł za pojedynczy lub 29 tys. zł za podwójny), a kolejne 7 – w garażu zewnętrznym (21 tys. zł). Przy budynku zaplanowano również 9 miejsc postojowych w cenie 5 tys. zł.

Z drugiej strony, w bezpośrednim sąsiedztwie brakuje terenów rekreacyjnych, gdzie swobodnie wśród zieleni można spacerować czy uprawiać inne formy aktywności fizycznej. Ponadto, bliskość centrum i ruchliwej ulicy Głogowskiej przekłada się na zanieczyszczenie powietrza. Okolica nie tworzy zatem konkurencyjnych warunków do życia dla rodzin z dziećmi.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Ceny mieszkań na Grunwaldzie przy ulicy S. Knapowskiego 25 wynoszą obecnie od 231 do 423 tys. zł, czyli w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni – od 5,9 do 6,3 tys. zł. Dla porównania, ceny nowych mieszkań na konkurencyjnym Osiedlu Atrium wynoszą od około 4,8 tys. zł/m2 do około 6,2 tys. zł/m2.

Deweloper Telko-Poz nie jest szeroko znany w Poznaniu. Spółka zrealizowała dotychczas w Poznaniu kilka inwestycji biurowych oraz inwestycję mieszkaniową o nazwie Wille Pod Lipami.

Gdzie jeszcze można kupić mieszkanie blisko ulicy Głogowskiej?


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.12.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *