Malta Fountain – mieszkania na Polance (Poznań) z przeceny

Malta Fountain - nowe mieszkania w PoznaniuOferty typu „wyprzedaż” budzą negatywne skojarzenia w przypadku branży budowlanej. Klienci podejrzewając, że za tańszą opcją zakupu kryją się różne zakamuflowane mankamenty, nieufnie podchodzą do zakupu przecenionego mieszkania. Tymczasem nowa na poznańskim rynku nieruchomości firma Łacina-Dom sp. z o.o., inwestor budynku Malta Fountain, pod koniec września 2014 r. ogłosiła promocyjne ceny ostatnich nowych mieszkań na poznańskiej Polance (dzielnica Rataje). Czy warto z takiej oferty skorzystać?

Pytanie pierwsze – ile możemy zaoszczędzić? Oferowana nowa cena ostatnich mieszkań w budynku Malta Fountain przy Trasie Kórnickiej w Poznaniu wynosi obecnie od 4 990 zł/ m kw. Dostępne są mieszkania o powierzchni od 61 m kw. do 115 m kw. Łatwo można więc obliczyć, że potencjalne oszczędności są spore – wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że ceny za metr kwadratowy mieszkań do samodzielnego wykończenia na innych nowych osiedlach w Poznaniu oscylują wokół 6 000 zł można pokusić się o dalsze zgłębienie tematu.

Pytanie drugie – czy mieszkania mają jakieś wady? To można oczywiście sprawdzić tylko i wyłącznie udając się „z wizytą” do budynku Malta Fountain z profesjonalnym budowlańcem, który obiektywnie oceni stan lokalu, w tym przede wszystkim: czy na ścianach nie zaczyna pojawiać się wilgoć, czy szczelność okien jest zadowalająca, czy jakość użytych materiałów oraz stopień zaawansowania prac jest zgodny ze specyfikacją, itd. Do tego trzeba zachęcić. Jak również do podpytania obecnych mieszkańców Malta Fountain, czy są zadowoleni ze współpracy z deweloperem z Poznania (opinie na forach internetowych niestety nie są wiarygodnym źródłem informacji). Samodzielnie natomiast warto ocenić, czy rozkład pomieszczeń w mieszkaniu oraz stopień nasłonecznienia nam odpowiada. Najczęstszymi bowiem powodami, dla których niektóre nowe mieszkania się nie sprzedają pomimo dobrej lokalizacji i ceny są:

–    złe nasłonecznienie mieszkania (lub jego brak),
–    hałas (np. dobiegający z hali garażowej lub parkingów),
–    położenie na najmniej poszukiwanej kondygnacji,
–    brak balkonu lub tarasu (to akurat w przypadku Malta Fountain posiadają wszystkie mieszkania, ale ich rozmiary są zdecydowanie niewielkie w porównaniu z innymi osiedlami w Poznaniu).

Warto również zastanowić się, czy infrastruktura osiedlowa odpowiada naszym wymaganiom. Na chwilę obecną w budynku funkcjonuje prywatne przedszkole oraz apteka, ale wokół budynku Malta Fountain nie ma ani parku ani prawdziwego placu zabaw. Jest zaledwie jedna huśtawka. Rodzice z pewnością muszą takie aspekty brać pod uwagę.

Pytanie trzecie – czy na pewno ta lokalizacja? Okolice Jeziora Maltańskiego należą do najpopularniejszych i najchętniej poszukiwanych lokalizacji jeśli chodzi o zakup nowego mieszkania przez poznaniaków. Winduje to rzecz jasna ceny mieszkań w tej dzielnicy Poznania oraz powoduje duże „zagęszczenie” mieszkańców – problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego oraz często – hałas. Jednak kluczowe są trzy argumenty za tą lokalizacją – wygodne i szybkie połączenie tramwajowe praktycznie z wszystkimi ważnymi punktami Poznania, sąsiedztwo atrakcyjnych terenów rekreacyjnych wokół Jeziora Maltańskiego, łatwy dostęp do bogatej oferty handlowo – usługowej (Galeria Malta jest dosłownie o krok stąd, w pobliżu budowana jest Galeria Łacina).


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Malta Fountain. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 4.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *