Manufaktura Stare Miasto – Mieszkania w loftowym stylu

Manufaktura Stare Miasto - apartamenty i lofty w centrum PoznaniaJeśli lubicie styl industrialny i prestiżowe sąsiedztwo, to nowe mieszkania w Poznaniu w inwestycji Manufaktura Stare Miasto mogą was zainteresować. Dlaczego? Nowy budynek powstający kilka kroków od Starego Rynku w Poznaniu będzie posiadać oryginalny detal – stara rotunda XIX-wiecznej wytwórni alkoholi będzie pełnić tutaj funkcję hallu wejściowego. Elementy w stylu nawiązującym do przemysłowego charakteru tego miejsca będą widoczne także we wnętrzu nowego budynku mieszkalnego. Na efekt finalny trzeba jeszcze trochę poczekać – Manufaktura Stare Miasto ma być gotowa pod koniec 2017 roku.

Manufaktura Stare Miasto powstaje przy ulicy Bożniczej 8 w centrum Poznania, w sąsiedztwie innych nowych inwestycji mieszkaniowych – Adalberto oraz Bóżniczej 1 Atanera. Inwestycja będzie się składać z czterech kondygnacji naziemnych oraz podziemnej hali garażowej. W sumie w budynku znajdzie się 80 mieszkań – od kawalerek po czteropokojowe mieszkania z antresolami o powierzchni dochodzącej do niemal 140 m2. Co ciekawe, do największych mieszkań dwupoziomowych na parterze o powierzchni od 100 m2 należy ogródek z tarasem lub duży taras o powierzchni 20 m2. Okna mieszkań parterowych będą posiadać rolety antywłamaniowe. Za to wszystkie mieszkania będą posiadać panoramiczne okna, głębokie balkony oraz videodomofony.

Klimatyczne, dwupoziomowe mieszkania z wysokimi pomieszczeniami i powierzchnią dodatkową w postaci tarasu to unikalna oferta w centrum Poznania. Za taki loft w sąsiedztwie Wzgórza Św. Wojciecha trzeba zapłacić co najmniej 840 tys. zł.

Oprócz rotundy, elementami nawiązującymi do klimatu industrialnego mają być między innymi:

  • Wysokie wnętrza (wysokość pokoi w niektórych lokalach ma wynosić od 3,3 do 3,8 m)
  • Ozdobne półportale przy drzwiach wejściowych do mieszkań
  • Ceglane elementy elewacji

Inwestycja nie jest też pozbawiona minusów, do których należy brak zaplanowanych komórek lokatorskich, naziemnych miejsc postojowych i – co jak na ten standard nie dziwi – brak dopłat z rządowego programu MDM.

Loftowy klimat i położenie w zabytkowej dzielnicy Poznania – to powody, dla których ceny mieszkań w inwestycji Manufaktura Stare Miasto należą do najwyższych w Poznaniu. Zaczynają się od około 260 tys. zł za najmniejsze kawalerki. Dwupoziomowy loft to wydatek rzędu co najmniej 840 tys. zł. Mieszkanie dwupokojowe można kupić w cenie od około 430 tys. zł. Inwestorem Manufaktury Stare Miasto jest deweloper Bouygues Immobilier Polska Sp. z o. o..

Inne inwestycje z elementami stylu industrialnego w Poznaniu:


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *