Maraton Gardens – mieszkanie i apartamenty w centrum Poznania

Maraton Gardens - apartamenty i mieszkania w centrum PoznaniaMaraton Gardens – przedstawiane przez spółkę Restaura jako osiedle apartamentowców o podwyższonym standardzie – budzi sporo kontrowersji. Jak w praktyce wygląda komfort mieszkania na Wildzie przy ulicy Maratońskiej w Poznaniu?

Za sprawą położenia blisko centrum, Wilda w ciągu ostatnich lat zmieniła swoje oblicze z zapomnianej dzielnicy robotniczej na miejsce atrakcyjne dla inwestorów i nowych mieszkańców. Osiedla deweloperskie powstają tu jak przysłowiowe grzyby po deszczu – na przykład Osiedle Czarnieckiego, Freedom, Kamienica Wildecka, Nowa Wilda, Green Point Galeria, Dębowy Skwer czy Riverpark.

Jedną z najdroższych inwestycji mieszkaniowych na Wildzie jest zbudowany przez hiszpańską spółkę Restaura, w pobliżu ulicy Królowej Jadwigi, kompleks apartamentowców Maraton Gardens. W sześciu budynkach wielorodzinnych powstało ponad 250 mieszkań o powierzchni od 37 do 140 m2. Najciekawsze apartamenty na najwyższych piętrach posiadają obszerne tarasy, do mieszkań na niższych kondygnacjach przynależą balkony, a mieszkania na parterze posiadają ogródki. W mieszkaniach zaplanowano duże przeszklenia. Budynki wyposażono w windy i halę garażową. Osiedlowa część wspólna obejmuje plac zabaw, ławeczki i elementy zieleni. Na Osiedlu Maraton Gardens można zamówić wykończenie mieszkania pod klucz.

Osiedle jest monitorowane i zamknięte, co w opinii części poznaniaków buduje tylko pozory bezpieczeństwa i skutkuje powstaniem sztucznych podziałów społecznych.

Dla porównania, reklamowane jako równie luksusowe Osiedle Riverpark w Poznaniu jest osiedlem otwartym. Mimo położenia niedaleko licznie odwiedzanych terenów spacerowych nad Wartą, wejście na teren osiedla nie przysparza żadnych trudności.

Maraton Gardens określany jest mianem kompleksu luksusowego. W czym konkretnie objawia się luksus mieszkań przy ul. Maratońskiej?

  • Prestiżowa lokalizacja w centrum Poznania, blisko terenów rekreacyjnych nad Wartą oraz CH Stary Browar
  • Możliwość zakupu dużego apartamentu o powierzchni do 140m2
  • Hala garażowa i winda w budynkach
  • Ekskluzywne materiały użyte do wykończenia klatek schodowych oraz elewacji budynków, w tym marmur, piaskowiec i szlachetne gatunki drewna

Lokalizacja w centrum ma oczywiste plusy. Pozwala szybko i na różne sposoby – pieszo, rowerem, komunikacją publiczną lub samochodem – dotrzeć do różnych ważnych na co dzień punktów miasta – do pracy, na uczelnię, do centrum handlowego czy na basen.

Maraton Gardens Poznań – to mieszkania i apartamenty na sprzedaż blisko rzeki Warty i centrum Poznania.

Łatwe staje się korzystanie z pełnej oferty rozrywkowej, usługowej, handlowej i kulturalnej miasta. Oszczędność czasu i swoboda na co dzień to wartości nadrzędne dla klientów decydujących się na zakup mieszkania na Osiedlu Maraton Gardens.

Mieszkańcy osiedla mogą pieszo w kilka minut dostać się do Starego Browaru, na Stary Rynek czy nad Wartę. Jednak za mieszkanie w centrum Poznania niekiedy trzeba zapłacić wysoką cenę, i nie chodzi tu wyłącznie o aspekt finansowy – choć ceny mieszkań na Osiedlu Maraton Gardens wynoszą od około 8,5 do 11 tys. zł/m2.

osada-pachy-dzialki-rekreacyjne-wielkopolskaREKOMENDACJA: Piękne działki wśród lasów i jezior na sprzedaż niedaleko Poznania. Marzenia o własnym ranczo są do zrealizowania bliżej Poznania niż można by przypuszczać.

Dla części mieszkańców sąsiedztwo ulicy Królowej Jadwigi może być brzemienne w skutkach. Hałas i spaliny mogą prowadzić do rozdrażnienia, a w długiej perspektywie – pogorszenia stanu zdrowia. Wprawdzie część mieszkalną kompleksu od ruchliwej ulicy Królowej Jadwigi oddziela biurowiec, ale mieszkańcy i tak odczuwają bliskość arterii. Co więcej, osiedle powstało obok Targowiska, gdzie również odbywa się nasilony ruch. Czy taką lokalizację można nazwać prestiżową enklawą spokoju?

Warto porównać Osiedle Maraton Gardens z sąsiednim Osiedlem Riverpark.

Mimo, że odległość dzieląca oba kompleksy jest niewielka, to różnica w komforcie życia – ogromna. Osiedle Riverpark położone jest bardziej na uboczu, bliżej rzeki i terenów rekreacyjnych. Tym samym, Osiedle Riverpark gwarantuje mieszkańcom odczuwalnie większy spokój i ciszę, zwłaszcza w budynkach położonych w głębi osiedla, dalej od Drogi Dębińskiej. Komunikacyjnie River Park w niczym nie ustępuje kompleksowi firmy Restaura. Na przystanek tramwajowy trzeba iść dosłownie kilka minut dłużej.

Gdzie jeszcze w Poznaniu można kupić apartament?


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Maraton Gardens. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 9.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *