Marcelinove i Zielony Marcelin – nowe mieszkania na Grunwaldzie dla aktywnych

Marcelinove - nowe mieszkania w Poznaniu. Deweloper Konimpex-InvestMarcelinove to wysoki na 9 pięter budynek, gdzie powstaną nowe mieszkania z dużymi tarasami albo ogródkami na parterze. Konimpex-Invest planuje budowę nowego osiedla na Grunwaldzie, przy ul. Wałbrzyskiej 5, a więc blisko Lasku Marcelińskiego. Przy tej samej ulicy powstaje inne nowe osiedle – Zielony Marcelin (Inwestycje Wielkopolski), czyli trzy budynki łącznie z ponad 200 nowymi mieszkaniami. Która inwestycja oferuje lepsze ceny i więcej udogodnień?

Marcelinove to 135 mieszkań o powierzchni od 32 do 128 m2, które mają być gotowe w drugim kwartale 2018 roku. 

Do wybranych mieszkań będą należeć przestronne tarasy (od 15 do nawet 41 m2) wykończone deską kompozytową lub balkony (od 3 do 26 m2) wykończone płytkami gresowymi. Mieszkania parterowe będą posiadały ogródki o powierzchni sięgającej niemal 80 m2.

Marcelinove – przykładowe mieszkania:

Obecnie w ofercie jest dostępne na przykład mieszkanie na ostatnim piętrze o powierzchni 58 m2  z bardzo dużą sypialnią – 17 m2 oraz ekspozycją na dwie strony świata. Koszt? 346 tys. zł. Więcej, bo np. 384 tys. zł zapłacimy za mieszkanie parterowe 72,5 m2 z niedużym ogródkiem. Atutem tego mieszkania również są stosunkowo duże sypialnie. Największe lokale o powierzchni 110 m2 oferują dwa duże przynależne balkony oraz wyraźny podział na część dzienną i prywatną. Cena takiego mieszkania z trzema sypialniami wynosi obecnie 612 tys. zł.

 Marcelinove wyróżnia duża liczba miejsc parkingowych w hali garażowej – ich liczba wynosi aż 199 na 135 mieszkań. Oprócz tego, w ofercie są mieszkania wykończone pod klucz. Osiedle będzie ponadto oferować wspólną część rekreacyjną dla mieszkańców z siłownią zewnętrzną.

Ile kosztują mieszkania na Osiedlu Marcelinove? Ceny mieszkań wynoszą od 5,3 do 5,8 tys. zł./m2, co w porównaniu do innych osiedli powstających w tej dzielnicy należy uznać za ciekawą ofertę.

Po sąsiedzku, przy ul. Wałbrzyskiej 7 w Poznaniu powstaje Osiedle Zielony Marcelin. Trzy budynki liczące od pięciu do ośmiu pięter pomieszczą część usługową na parterze oraz w sumie 201 mieszkań.

Wybór mieszkań jest bardzo szeroki. W ofercie są mieszkania od kawalerek aż po 135-metrowe apartamenty z tarasami na dachu. Mieszkania parterowe będą posiadać przynależne ogródki o powierzchni maksymalnej znacznie większej niż na konkurencyjnym Osiedlu Marcelinove – od 20 do 140 m2.

W pierwszym etapie osiedla Zielony Marcelin oddanych do użytku zostanie 99 lokali. Kiedy? W drugim kwartale 2018 roku. Kolejne mają być gotowe w 2019 roku. Wyróżnikiem inwestycji Zielony Marcelin jest dbałość o części wspólne – do dyspozycji mieszkańców będą m.in. trzy place zabaw, podziemna hala garażowa, windy oraz rowerownie i wózkarnie w budynkach. Ceny mieszkań na Osiedlu Zielony Marcelin są jednak wyższe niż na Osiedlu Marcelinove i wynoszą od 5,9 do 7,2 tys. zł/m2.

Lokalizację obydwu osiedli na Grunwaldzie oceniam pozytywnie. Kilka minut wystarczy na dotarcie pieszo z osiedli Marcelinove oraz Zielony Marcelin do Lasku Marcelińskiego. To duża wygoda dla osób chcących zamieszkać na nowym osiedlu, gdzie po pracy można spokojnie spacerować i biegać.

Dostęp do terenów zielonych to nie jedyny atut mieszkania w okolicy Lasku Marcelińskiego. Kolejnym jest sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej oraz tras przelotowych miasta.

Do centrum Poznania można stąd dojechać samochodem w 5 minut (w godzinach szczytu 20 minut). Miejsce jest również dobrze skomunikowane dla osób korzystających z transportu miejskiego, w tym – z tramwaju. Warto zaznaczyć, autobusy i tramwaje kursują co kilka minut. Okoliczna infrastruktura również jest dobrze rozwinięta. W niedużej odległości od osiedli działają przedszkola, szkoły, markety i centrum handlowe King Cross Marcelin.

Jakie inne nowe osiedla znajdują się w bliskim sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego?


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.10.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *