Kompleks przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Poznaniu (Wechta) – małe mieszkania w wielkim stylu

Mieszkania przy ul. Orzeszkowej - Poznań, WechtaWechta proponuje mieszkania w odnowionych kamienicach, a także w nowych budynkach przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Poznaniu, tuż obok Międzynarodowych Targów Poznańskich i niedaleko Parku Wilsona. Co istotne, wszystkie budynki – za wyjątkiem budynku numer 5 – zyskały już pozwolenie na użytkowanie.

Zrewitalizowane kamienice znajdują w Poznaniu coraz liczniejszą rzeszę amatorów, o czym świadczy rosnąca w ostatnich latach liczba tego typu ofert. Klienci są bardzo wymagający. Szukają mieszkań blisko centrum w wysokim standardzie, a do tego – w zabytkowych budynkach, których użytkowanie nie będzie jednak tak kłopotliwe jak w przypadku lokali w starych kamienicach. Zmodernizowane kamienice idealnie odpowiadają na te potrzeby. Wymiana starych, zużytych elementów konstrukcji i instalacji oraz ocieplenie elewacji pozwalają osiągnąć wysoki komfort mieszkania przy zachowaniu cech szczególnych zabytkowych budynków.

Właśnie taki projekt zrealizował deweloper Wechta przy ulicy E. Orzeszkowej. Znany głównie z realizacji dużego osiedla przy ulicy Saperskiej w Poznaniu, tym razem podjął się realizacji inwestycji o znacznie bardziej kameralnym charakterze.

Mieszkania przy ulicy Elizy Orzeszkowej z reguły mają niewielką powierzchnię. Dużych mieszkań deweloper Wechta posiada tutaj zaledwie kilka.

W odnowionych kamienicach znalazło się w sumie prawie 40 mieszkań o metrażach wynoszących od 20 do ponad 100 m2. Obok zabytkowej zabudowy powstały także nowe budynki apartamentowe, gdzie można kupić 12 mieszkań o powierzchni wynoszącej od 35 do 98 m2, z czego większość stanowią nieduże lokale. Na parterze budynków mieszczą się lokale przeznaczone na cele biurowe i usługowe.

Co wyróżnia mieszkania Wechty przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Poznaniu?

  • Lokalizacja blisko centrum Poznania, w tym blisko MTP
  • Klimat zabytkowej dzielnicy
  • Wykorzystanie materiałów budowlanych wysokiej klasy
  • Dbałość o szczegóły architektoniczne zmodernizowanych budynków
  • Możliwość zakupu 100-metrowego apartamentu w odnowionej kamienicy
  • Wyposażenie budynków w windy

Minusy inwestycji Wechty przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Poznaniu:

  • Niewielka liczba miejsc parkingowych
  • Relatywnie mały wybór mieszkań

Ceny mieszkań przy ulicy Elizy Orzeszkowej wynoszą w tej chwili od około 6,6 do ponad 10 tys. zł / m2. Przykładowo, mieszkanie około 50-metrowe kosztuje ponad pół miliona zł, a 100-metrowy apartament – dwukrotnie więcej. Najtańszy lokal można w tej chwili kupić za około 230 tys. zł.

Zabytkowy zielony Grunwald to dzielnica chętnie wybierana przez deweloperów. Wśród ostatnich nowych inwestycji w tej części miasta można wymienić choćby Park Sowińskiego, Wille Sowińskiego, Hevelię, cz Osiedle Atrium.

Gdzie jeszcze w Poznaniu można kupić mieszkanie w odrestaurowanej kamienicy?
Niepowtarzalny klimat mieszkania w odnowionej kamienicy można odnaleźć na przykład w inwestycji Inventia na poznańskim Łazarzu, Słowackiego 20, Kamienicy Stara Piekarnia, czy też przy ulicy Dominikańskiej w Poznaniu.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.02.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *