Mieszkania na Sokoła w Poznaniu – nowocześnie, kameralnie, blisko centrum

Mieszkania na Sokoła - Poznań - Monday DevelopmentMieszkania na Sokoła to nieduży kompleks mieszkalno-usługowy Monday Development S. A. w Poznaniu, przy ulicy Sokoła. W jego skład wchodzą dwa niskie budynki połączone szklanym łącznikiem. W sumie inwestycja obejmuje 35 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni – od 30-metrowych kawalerek aż po 120-metrowe dwupoziomowe mieszkania, a także część usługową na parterze.

4-piętrowe budynki posiadają podziemną halę garażową i są wyposażone w windy. Wewnętrzny dziedziniec został zaaranżowany małą zielenią. Inwestycja została ukończona na początku 2013 roku.

Mieszkania na Sokoła to projekt wyjątkowy na mapie Poznania głównie za sprawą wysokich walorów wizualnych i dogodnej lokalizacji. Kameralną inwestycję wyróżnia nie tylko wspomniany szklany łącznik, ale cały szereg niestandardowych rozwiązań.

Uwagę zwraca nowoczesny projekt architektoniczny nadający inwestycji lekkości i wyrazistości, ciekawa elewacja i… zielone tarasy na dachu przynależne do mieszkań na najwyższych piętrach. Elementów niestandardowych jest więcej. Przykład? Mieszkania na Sokoła są zarówno w wersji jedno- jak i dwupoziomowej. Balkony są dość duże – kilku- , kilkunasto- lub nawet 60-metrowe. Podobnie jak okna. Co więcej, do mieszkań na parterze przynależą ogródki. To dość nietypowe rozwiązanie w przypadku tak małych inwestycji realizowanych w mieście.

Mieszkania na Sokoła Monday Development to nowoczesne i doskonale skomunikowane mieszkania blisko centrum.

Inwestycja Monday Development to propozycja dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać w nowoczesnym budynku, a z drugiej – chcą mieć wszędzie blisko i chcą się szybko przemieszczać w obrębie miasta. 5-minutowy spacer wystarczy, aby znaleźć się na przystanku PST przy ulicy Słowiańskiej. To istotny atut dla osób niezmotoryzowanych. Wszyscy mieszkańcy docenią niewielką, wynoszącą około 3 km odległość dzielącą Mieszkania na Sokoła od ścisłego centrum. Takie położenie to również wygoda zakupów – niedaleko znajduje się market Biedronka i szereg punktów usługowych, zaś łatwy dostęp do pobliskich galerii handlowych Plaza i Pestka zapewnia PST oraz dobre połączenie drogowe.

Spacerkiem do Parku Sołackiego…

Co równie istotne, odległość od popularnego Parku Sołackiego wynosi tylko 1 km. Nieco dalej, w odległości 3 km znajdują się Jezioro Rusałka, zaś patrząc w drugą stronę – Park Cytadela. Takie sąsiedztwo pozwala aktywnie wypoczywać nawet w ciągu tygodnia, a nie tylko w weekendy.

Minusem inwestycji Mieszkania na Sokoła są relatywnie wysokie ceny mieszkań wynoszące w chwili obecnej od 7,2 tys. zł do 7,3 tys. zł/m2. Mieszkanie 65-metrowe na czwartym piętrze kosztuje ponad 480 tys. zł, natomiast mieszkanie na pierwszym piętrze o powierzchni prawie 48 m2 – ponad 340 tys. zł.

Spółka Monday Development – inwestor Mieszkań na Sokoła – zrealizowała w Poznaniu takie inwestycje jak: Hevelia i Osiedle Czarnieckiego.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *