Moja Malta Poznań (SGI Deweloper) – nowe mieszkania z widokiem na Maltę

Moja Malta - mieszkania Poznań - SGI DeweloperMoja Malta Poznań to najnowsza inwestycja spółki SGI. Deweloper oferuje w Poznaniu 200 nowych mieszkań w ciekawych budynkach i w jeszcze ciekawszym miejscu. Osiedle Moja Malta powstaje na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej, blisko Jeziora Maltańskiego. Swoim rozmachem inwestycja przewyższa inne nowe osiedla na Nowym Mieście w Poznaniu.

Przewyższa i to dosłownie – pierwszy, kaskadowy budynek Moja Malta w swoim najwyższym punkcie ma liczyć 14 kondygnacji, które stopniowo   zmniejszają się – z 11, przez 8, do 6 kondygnacji. Budynek ten połączy się z drugim, jednorodnym w formie – liczącym wyłącznie 14 kondygnacji. Taka wysokość gwarantuje ciekawy widok z okien mieszkań na wyższych piętrach. Inne nowe inwestycje w okolicy cechuje raczej niska zabudowa.

Moja Malta to jedyna możliwość zakupu mieszkania z widokiem na tereny rekreacyjne nad Maltą i panoramę Poznania.

Na najwyższych kondygnacjach nie będzie jednak apartamentów, a jedynie mieszkania maksymalnie 3-pokojowe. Za kształt Mojej Malty odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich znana z projektów innych ciekawych inwestycji w Poznaniu, jak na przykład Galeria Malta, Andersia Tower, Bóżnicza Poznań, Zajezdnia Poznań, Dwór Hamburski.

Moja Malta pomieści 200 nowych mieszkań o powierzchni od 36 do 80 m2. Miejsca postojowe znajdą się w podziemnej hali garażowej, a w łączniku między budynkami – lokale handlowo-usługowe. W budynkach przewidziano windy. Zakończenie inwestycji spółka SGI planuje na marzec 2017 roku.

Przyszli mieszkańcy Osiedla Moja Malta, oprócz malowniczych widoków oraz bezpośredniego sąsiedztwa przystanków komunikacji miejskiej i takich atrakcji jak: Jezioro Maltańskie ze sztucznym stokiem i kolejką górską, Galeria Malta, Termy Maltańskie oraz Nowe Zoo, będą mogli też liczyć na szereg udogodnień.

Osiedle znajduje się w dość dużej odległości od innych, okolicznych budynków, dzięki czemu mieszkańcy nie będą przytłoczeni sąsiednią zabudową. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw oraz przestrzeń wspólna w postaci zielonego dziedzińca między budynkami. Co istotne, większe mieszkania są dostępne w wersji z łazienką i oddzielną toaletą. Tarasy i balkony będą wyłożone płytkami gresowymi.

W przeciwieństwie do położonego w pobliżu Osiedlu Malta Park, Moja Malta nie oferuje jednak mieszkań na parterze z przynależnymi ogródkami, a jedynie z niewielkimi balkonami.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Ile kosztują mieszkania na Osiedlu Moja Malta?

Zakres cen mieszkań oferowanych w ramach inwestycji Moja Malta jest szeroki. Najtańszą kawalerkę można kupić za niespełna 220 tys. zł. Mieszkanie 2-pokojowe kosztuje od 255 tys. zł do 370 tys. zł. Natomiast najdroższe mieszkania trzypokojowe to wydatek od 340 do prawie 520 tys. zł. Aktualnie nie ma opcji zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Część nowych mieszkań na Osiedlu Moja Malta można kupić w ramach programu MDM. Warto zaznaczyć, że w Poznaniu są dostępne nowe mieszkania o większym metrażu w innych lokalizacjach, na przykład na Osiedlu Młody Grunwald, czy Atrium Poznań.

Na Nowym Mieście w Poznaniu zaczyna być naprawdę ciasno. W okolicy Jeziora Maltańskiego systematycznie powstają kolejne nowe inwestycje deweloperskie.

Przykładem jest druga inwestycja spółki SGI o nazwie Tumski Park, a także nowy czwarty etap Osiedla Zodiak, Osiedle Malta Park, Osiedle Malta Nowa, Małe Tarasy Warty, Warzelnia Poznań czy Parkowa Aleja. Do tego przybywa dużych obiektów handlowo-usługowych generujących dodatkowy ruch pieszy i samochodowy. Mowa oczywiście o Galerii Handlowej Posnania. Stąd, w mojej opinii tereny rekreacyjne nad Maltą powoli zaczynają przypominać tory przeszkód. Bo jak tu przejechać swobodnie na rowerze gdy przed tobą kolumna rowerzystów, za tobą rolkarze i spacerujący z wózkami rodzice. Do tego biegacze próbują wyminąć wszystkich bokiem. Na przejściu dla pieszych ledwo starcza dla wszystkich miejsca. Jedno jest pewne, mieszkając nad Maltą, trzeba lubić ludzi, dużo ludzi.

Gdzie jeszcze w Poznaniu można kupić nowe mieszkanie blisko atrakcyjnych terenów rekreacyjnych?

Wybór inwestycji sąsiadujących z terenami zielonymi jest w Poznaniu dość spory i nie ogranicza się do okolic Malty. Osoby chcące zamieszkać blisko jeziora, parku czy lasu powinny zainteresować się nowymi osiedlami na Grunwaldzie. Osiedle Kamiennogórska 5 czy Osiedle Marcelin to kompleksy zlokalizowane w pobliżu Lasku Marcelińskiego i jednocześnie zapewniające sprawną komunikację z centrum Poznania. Podobne warunki i kameralny klimat zapewnia Park Sowińskiego, Wille Sowińskiego, Kasztanowa Aleja oraz Hevelia. Osoby szukające bardziej prestiżowej lokalizacji zainteresuje Osiedle Botaniczna. Natomiast miłośnicy panoramicznych widoków powinni sprawdzić Red Park, który położony jest na Dębcu, obok rozległego parku. Jednym z najbardziej lubianych przez poznaniaków parkiem jest Cytadela. W jej sąsiedztwie można aktualnie kupić mieszkania i apartamenty na osiedlach Za Cytadelą oraz Cytadela Centrum. Mniejszy, ale bardzo dobrze zagospodarowany park przylega do nowego Osiedla na Smolnej. Osiedle Na skraju Lasu oraz Ogrody Różane to z kolei propozycja mieszkań sąsiadujących z Rezerwatem Przyrody Żurawiniec na Naramowicach.

Nowe mieszkania z widokiem na panoramę miasta – Gdzie jeszcze powstają wysokie budynki mieszkalne w Poznaniu?

  • Red Park Poznań etap drugi – 14-piętrowy budynek obejmuje mieszkania z widokiem na panoramę Poznania. Inwestycja powstaje na Dębcu, przy Parku Dębina, galerii handlowej oraz blisko tras szybkiego ruchu.
  • Osiedle Botaniczna etap drugi – kompleks składać się będzie z kilku budynków mieszkalnych, z których najwyższy, liczący 11 kondygnacji zapewni przyszłym mieszkańcom (którzy wybiorą mieszkania na najwyższych piętrach) widok m. in. na zieleń. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się Ogród Botaniczny.
  • Towarowa 37 (Ataner) – to najnowsza inwestycja firmy Ataner powstająca w ścisłym centrum Poznania, obok wcześniejszych realizacji dewelopera – Towarowa 41 i Delta. Nowy wysokościowiec pomieści między innymi biura oraz 120 mieszkań.

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *