Mozaika – mieszkania na Grunwaldzie w spokojnej okolicy

Inwestycja Mozaika - mieszkania Poznań ulica CześnikowskaMozaika to nowy budynek wielorodzinny realizowany przez PBO Nowak Deweloper na Grunwaldzie w Poznaniu. Największym atutem mieszkań w inwestycji Mozaika jest korzystne położenie zapewniające sprawną komunikację z centrum miasta.

Inwestycja Mozaika Poznań przy ulicy Cześnikowskiej 30a na Grunwaldzie obejmuje 64 mieszkania w kilku wariantach – od 2 do 4-pokojowych, przy czym wszystkie mieszkania 2-pokojowe zostały sprzedane już przed zakończeniem inwestycji. Co sprawia, że niewielkie mieszkania na Grunwaldzie ciszą się tak dużym zainteresowaniem?

Pięciokondygnacyjny budynek wyposażony w windę mieści mieszkania o powierzchni od 32 do 74 m2 z balkonami. Trzeba podkreślić, że mieszkańcy Inwestycji Mozaika będą mieli dostęp zarówno do miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej, jak również przy budynku. W ramach inwestycji nie przewidziano placu zabaw.

Inwestycja Mozaika zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2016 roku. Jakie warunki zastaną przyszli właściciele nowych mieszkań w Poznaniu?

Do grupy najbardziej nowoczesnych budynek przy Cześnikowskiej w Poznaniu nie należy. Jego wygląd nie odbiega od powszechnych wyobrażeń na temat blokowiska. Mozaika to prosta bryła pozbawiona dodatkowych atutów wizualnych. Nie ma tu miejsca dla modnych w ostatnim czasie dużych przeszkleń czy tarasów. Brak nowoczesnego szlifu w projekcie tego 5-kondygnacyjnego budynku nie jest jednak kluczowym czynnikiem decydującym o jego atrakcyjności.

Tym, co dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania w Poznaniu liczy się bardziej jest – obok ceny – funkcjonalność mieszkań i sąsiedztwo, a przede wszystkim – sprawna komunikacja z centrum miasta.

Jak będą wyglądały mieszkania w budynku Mozaika w Poznaniu?

  • Niewielkie mieszkania kompaktowe bez dużych przeszkleń
  • Tylko aneksy kuchenne – brak w ofercie mieszkań z oddzielną kuchnią
  • Małe balkony przynależne do mieszkań, brak tarasów
  • Oddzielna toaleta dostępna w największych mieszkaniach

Okolica Inwestycji Mozaika nie wyróżnia się pod kątem wizualnym, ale jest cicha. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się starsze niskie budynki wielorodzinne oraz jednorodzinne, a także szkoły. Odległość od głównych tras przelotowych jest na tyle duża, że Mozaika jest wolna od źródeł dokuczliwego hałasu. Spokojna okolica nie przypadnie jednak do gustu osobom poszukującym tętniącej życiem lokalizacji.

Widok z okien części mieszkań będzie przyjemny – drzewa oraz niska zabudowa jednorodzinna lub stadion Inea oraz biurowce. Gorzej prezentuje się widok z mieszkań z ekspozycją na północ – stare garaże i parking. Co równie istotne, inwestycja jest już otoczona przez starsze bloki, dzięki czemu można mieć pewność, że w najbliższej przyszłości nie powstanie tu kolejne budynki mieszkalne. Mimo to, osoby poszukujące mieszkania w miejscu z klimatem albo w lokalizacji wyjątkowo przyjaznej młodym rodzinom mogą wybrać lepiej.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz jak można mieszkać mając widok na Stare Miasto w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Mozaika Poznań to mieszkania z szybkim połączeniem z centrum. Dotarcie do przystanku tramwajowego przy ulicy Grunwaldzkiej o kwestia kilkuminutowego spaceru. Tramwaj w zaledwie kilkanaście minut zawiezie mieszkańców do centrum miasta. Osoby poruszające się na co dzień samochodem również mogą spać spokojnie. Ulica Grunwaldzka zapewnia dobry dojazd do ścisłego centrum Poznania trwający w nie dłużej niż kwadrans. Szybka komunikacja z innymi częściami miasta to kolejny plus.

Dostęp do terenów zielonych nie jest w przypadku Mozaiki optymalny – w bezpośrednim sąsiedztwie budynku nie ma żadnego parku. Dojście do oddalonego o około kilometr Lasku Marcelińskiego zajmuje mniej więcej 10 minut. Lepszy dostęp do terenów rekreacyjnych w dzielnicy Grunwald zapewniają takie osiedla jak Osiedle Marcelin, Młody Grunwald, czy Kamiennogórska 5.

Ważne na co dzień zaplecze handlowo-usługowe znajduje się w pobliżu, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dla osób chcących chodzić po zakupy pieszo taka lokalizacja może być kłopotliwa. Osoby korzystające z samochodu będą jednak zadowolone. W odległości 2 km znajduje się CH King Kross Marcelin. Nieco bliżej – markety Lidl (900 m) oraz Biedronka (700 m). W bliskim sąsiedztwie funkcjonują mniejsze sklepy oraz apteka.

Ceny mieszkań – Mozaika Poznań

Mozaika Poznań oferuje kompaktowe mieszkania, których ceny kształtują się na poziomie od 5,4 do 5,8 tys. zł/m2. Najtańsze dostępne mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 50 m2 z aneksem na drugim piętrze budynku kosztuje ponad 290 tys. zł. Z kolei przykładowe mieszkanie 70-metrowe na trzecim piętrze to wydatek niespełna 390 tys. zł. W porównaniu z innymi inwestycjami realizowanymi na terenie Grunwaldu, są to ceny konkurencyjne.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Mozaika. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 26.10.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *