Niedziałkowskiego (Wechta) – drogie mieszkania w centrum Poznania

ulica Niedziałkowskiego - mieszkania w centrum Poznania - deweloper WechtaWechta buduje przy ul. Niedziałkowskiego 24/25 pięciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Ścisłe centrum Poznania wzbogaci się o 85 mieszkań o powierzchni od 29 do 108 m2. W budynku powstającym przy Parku Drwęskich, pomiędzy ulicami Wierzbięcice a Dolna Wilda zaplanowano podziemną halę garażową oraz część handlowo-usługową na parterze.

Mieszkania Wechty przy ul. Niedziałkowskiego – stąd wszędzie blisko.

Kilka minut spacerem do ważnych punktów na mapie Poznania, w tym do dworca kolejowego, uczelni wyższych, Starego Browaru, czy Poznań City Center. Dogodne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta. To oczywiste plusy mieszkania w ścisłym centrum Poznania, na obrzeżach Wildy.

Mieszkania przy ul. Niedziałkowskiego 24/25 w Poznaniu mają być gotowe w drugim kwartale 2017 roku.

Jakie jeszcze udogodnienia zaoferuje przyszłym mieszkańcom spółka Wechta? Deweloper znany z budowy takich kompleksów mieszkaniowych jak Osiedle pod Platanami przy ul. Saperskiej w Poznaniu czy apartamentów Za Cytadelą tym razem rozpoczyna inwestycję znacznie mniejszych rozmiarów. Jak będzie z jakością wykonania nowych mieszkań w budynku przy ul. Niedziałkowskiego i czy mieszkania spełnią oczekiwania wymagających klientów?

Prosta bryła i standardowy układ pomieszczeń w mieszkaniach o przeważnie niewielkim metrażu. Budynek przy ul. Niedziałkowskiego – oprócz lokalizacji w centrum Poznania – nie wyróżnia się standardem na tle innych nowych inwestycji.

A okolica zobowiązuje. W niedużej odległości od ulicy Niedziałkowskiego znajdują się m.in. luksuowe Apartamenty Wildeckie. Wszystko wskazuje na to, że standard budynku przy ul. Niedziałkowskiego będzie nieco inny. Deweloper na razie nie zdradza szczegółów. Znane są jednak ceny.

Ceny metra kwadratowego mieszkań w Poznaniu przy ul. Niedziałkowskiego są wyższe od średnich z uwagi na prestiżową lokalizację w centrum. Jednak większość dostępnych mieszkań posiada niewielką powierzchnię.

Uwagę zwracają przede wszystkim duże, ponad 100-metrowe mieszkania na najwyższym piętrze posiadające trzy sypialnie, pokój dzienny z aneksem, łazienkę oraz toaletę, a do tego – obszerny taras. Cena? Ponad 9,5 tys. za metr kwadratowy, czyli w sumie ponad 970 tys. zł albo ponad 1 mln zł za mieszkanie. Na tej samej kondygnacji można kupić również mniejsze mieszkania, niespełna 40-metrowe w cenie od 309 tys. zł do blisko 366 tys. zł, jak również większe, ponad 40-metrowe. Mieszkania o podobnej, niewielkiej powierzchni lub nawet mniejsze na czwartym piętrze kosztują od 7,3 tys. zł do niemal 9,3 tys. zł za metr kwadratowy. Ceny spadają na niższych kondygnacjach. Trzecie piętro to niewielkie mieszkania w cenie od 7,2 do 8,8 tys. zł/m2. Piętro drugie – od nieco ponad 7 do prawie 8,4 tys. zł za metr kw. Natomiast na pierwszym piętrze można kupić mieszkanie w cenie od niespełna 7 do 7,8 tys. zł/m2.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Gdzie jeszcze można kupić nowe mieszkania w centrum Poznania?

Drogie mieszkania w centrum Poznania – oprócz Wechty – oferuje również inwestor Osiedla Maraton Gardens. Ekskluzywne mieszkania o podwyższonym standardzie przy ulicy Maratońskiej są dostępne w cenie od około 8,5 do 11 tys. zł/m2. Sąsiednią inwestycję – Riverpark Poznań cechuje nieco bardziej przyjazna polityka cenowa. Zakres cen wynosi w tym przypadku od 6,5 do 10 tys. zł/m2. Nieco dalej od centrum, na Wildzie także powstają nowe mieszkania. Za sprawą położenia blisko centrum, dzielnica w ciągu ostatnich lat zmienia swoje oblicze z zapomnianej na atrakcyjną, zarówno dla inwestorów jak i nowych mieszkańców. Osiedla deweloperskie powstają tu praktycznie bez przerwy – oprócz już wspomnianych osiedli Riverpark i Maraton Gardens są to na przykład Osiedle Czarnieckiego i Freedom.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.09.2016

Jak urządzić małe mieszkanie?

Zobacz film i przekonaj się, jakie pomysły na aranżację 40 m2 mieszkania ma nasza bohaterka!

jak-urzadzic-male-40m2-mieszkanie-odc-1-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *