Nowa Kamienica Wildecka – gotowe mieszkania przy ulicy Kosińskiego na Wildzie

Nowa Kamienica Wildecka - mieszkania Poznań KosińskiegoNowa Kamienica Wildecka to kolejny budynek mieszkalny stylizowany na nowoczesną kamienicę zlokalizowany na Wildzie przy ulicy Kosińskiego 20, kilka kroków od Rynku Wildeckiego.

Ulica Kosińskiego na Wildzie może pochwalić się nowoczesną zabudową, która potrafi pozytywnie zaskoczyć. Mowa o ciekawym pod względem architektonicznym i wizualnym budynku…Perła spółki Family House. Teraz przy tej samej ulicy powstał kolejny, oszczędniejszy w formie. Mowa o oddanym do użytku w październiku 2015 roku budynku Nowa Kamienica Wildecka firmy Awdom Sp. j.

Nowa Kamienica Wildecka – oszczędna forma

Biel i szarości dominują w elewacji tego prostego w formie budynku sąsiadującego z jednej strony ze starą, a z drugiej – z nową zabudową. W porównaniu z efektownym i oryginalnym w formie budynkiem Perła, Nowa Kamienica Wildecka nie prezentuje się zbyt okazale i nie wnosi nowej jakości do architektonicznej tkanki Wildy. Trzeba jednak przyznać, że budynek pasuje do klimatu tej części miasta, gdzie mariaż starego z nowoczesnym jest już standardem.

7-kondygnacyjny budynek Nowa Kamienica Wildecka obejmuje 61 mieszkań o powierzchni od 25 do prawie 64 m2. Do mieszkań przynależą balkony i miejsca postojowe w podziemnej hali garażowej.

Mieszkania liczące od jednego do trzech pokoi posiadają przestronne korytarze, relatywnie duże sypialnie oraz aneksy kuchenne oddzielone od części dziennych. Największe mieszkania posiadają praktyczne garderoby. Funkcjonalność budynku podnosi cichobieżna winda oraz wyposażenie w wideofon.

Ceny mieszkań – Nowa Kamienica Wildecka są konkurencyjne i wynoszą w chwili obecnej od 5184 do 5 454 zł/m2. Przykładowo, prawie 64-metrowe mieszkanie na czwartym piętrze kosztuje około 330 tys. zł. W ofercie są również mniejsze mieszkania 2-pokojowe w cenie od około 275 tys. zł.

Przechodząca prawdziwą metamorfozę dzielnica to przyjazne miejsce do życia dla coraz większej liczby osób. Jak się tutaj mieszka?

Nowy wizerunek Wildy to w dużej mierze zasługa licznych inwestycji deweloperskich z ostatnich lat. Nowoczesne budynki mieszkalne w sąsiedztwie starych zabytkowych kamienic powstają na Wildzie coraz częściej. Takie połączenia się sprawdzają – zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Inwestorzy harmonijnie komponują nowe budynki z istniejącą zabudową, jednocześnie nadając okolicy nowoczesny charakter. Do tego Wilda zapewnia szybkie połączenie tramwajowe i drogowe ze ścisłym centrum miasta. W kilka minut można dotrzeć na stację kolejową Poznań Główny, do Starego Browaru, czy Poznań City Center. Nie bez znaczenia jest także bliskość obiektów sportowo-rekreacyjnych, na przykład pływalni „Chwiałka”. W zaledwie 10 minut można dojść do parku im. Jana Pawła II. Jeszcze szybciej – na Rynek Wildecki – popularne miejsce codziennych zakupów. Dzięki tym czynnikom dzielnica systematycznie zyskuje nowych mieszkańców.

Gdzie jeszcze można kupić mieszkanie na Wildzie w nowym budownictwie?


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *