RAPORT: Mieszkania na Strzeszynie – 3 nowe osiedla deweloperskie

Strzeszyn 2 (kwadrat) - nowe mieszkania na Strzeszynie, deweloper JakonNowych osiedli na Strzeszynie systematycznie przybywa. I nic dziwnego. Mieszkania na sprzedaż na Strzeszynie cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, które przyciąga sąsiedztwo jeziora Strzeszyńskiego i Rusałka, wysoka jakość dostępnej infrastruktury, w tym nowe szkoły i place zabaw, oraz rosnąca oferta deweloperów. Sprawdź nowe osiedla deweloperskie na Strzeszynie w Poznaniu, porównaj ceny:

Strzeszyn Park – Etap 2

Strzeszyn Park dewelopera PBG Erigo to kameralne budynki wielorodzinne z podziemną halą garażową. W ramach nowego, drugiego etapu Osiedla Strzeszyn Park przy ul. Pileckiego można kupić mieszkania o powierzchni od 48 do 93 m2, w tym obszerne mieszkania na poddaszu z antresolą. Natomiast ceny mieszkań na Strzeszynie kształtują sie na poziomie od 5,25 do 6,6 tys. zł/m2. Przykładowo, kawalerkę można kupić za niespełna 200 tys. zł, mieszkanie 2-pokojowe można kupić w cenie od 276 tys. zł, a 3-pokojowe od 284 tys. zł. Mieszkanie 4-pokojowe to w tej chwili wydatek co najmniej 455 tys. zł. Mieszkania z drugiego etapu Strzeszyn Parku mają być oddane do użytkowania w trzecim kwartale 2018 roku.


Strzeszyn² 

Na Strzeszynie przy ul. Biskupińskiej kameralne osiedle niskich budynków wielorodzinnych realizuje firma Jakon. W ramach inwestycji powstają lokale o powierzchni od 34 do 84 m2, w tym lokale z przynależnymi ogródkami. Moim zdaniem, ciekawie zapowiadają się szczególnie mieszkania o powierzchni ponad 70 m2 z ekspozycją na dwie strony świata, posiadające dwa, niezależne balkony. Docelowo Osiedle Strzeszyn² dewelopera Jakon będzie się składać z ośmiu budynków oraz strefy rekreacyjnej obejmującej dwa place zabaw i siłownię zewnętrzną. W budynkach zaplanowano wózkarnie na parterze. Osiedle będzie zamknięte z bramą wjazdową dla mieszkańców oraz naziemnymi miejscami postojowymi. Ceny nowych mieszkań kształtują się na poziomie od 5,4 tys. zł/m2, czyli od niespełna 200 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe, od 332 tys. zł za mieszkanie trzypokojowe, do prawie 403 tys. zł za mieszkanie 3-pokojowe z oddzielną kuchnią. Pierwszy etap inwestycji z dwoma budynkami wielorodzinnymi jest w trakcie realizacji.


Zacisze Strzeszyn

Zacisze Strzeszyn wznoszone przez POZBUD T&R S.A. to kompleks budynków wielorodzinnych na Strzeszynie, w obrębie ulic Jakiela, Mikkego, Fieldorfa i Żołnierzy Wyklętych. Do wyboru są mieszkania o powierzchni od 28 do 93m2, w tym dające ciekawe możliwości aranżacji mieszkania z antresolami, a także – w przypadku lokali na parterze – z ogródkami. Co ciekawe, budynki będą posiadały podziemny parking oraz windy. Na osiedlu przewidziano plac zabaw oraz strefę zieleni. Budowa ruszyła jesienią 2016 roku. Pierwszy etap Osiedla Zacisze Strzeszyn ma być gotowy w drugim kwartale 2018 roku. W sumie w ramach osiedla powstanie 120 mieszkań. Obecnie ceny mieszkań wynoszą od około 5,7 do 10 tys. zł/m2. W przeliczeniu na konkretne lokale ceny wynoszą od 178 tys. zł za kawalerkę, od 239 tys. zł za mieszkanie 2-pokojowe i od 265 tys. zł za mieszkanie 3-pokojowe. Najdroższe, niemal 90-metrowe mieszkanie kosztuje 588 tys. zł.


Uporządkowana przestrzeń, dostęp do terenów zielonych oraz spokój – to cechy wyróżniające Strzeszyn na tle innych dzielnic Poznania.

Gdzie jeszcze możesz kupić nowe mieszkanie w Poznaniu blisko terenów rekreacyjnych? Czytaj również:


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.11.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *