Nowe Piątkowo – kolejny mieszkaniowy gigant w Poznaniu

Osiedle Nowe Piątkowo - mieszkania PoznańNowe Piątkowo Poznań to dziewięciopiętrowy blok mieszczący 149 mieszkań i strefę handlowo-usługową. Najnowszą inwestycję spółki Terra Haus wyróżnia dobre położenie blisko trasy PST, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zapewniającego sprawny dojazd do centrum miasta.

Dziewięć pięter z szesnastoma lub siedemnastoma mieszkaniami każde, część handlowo-usługowa na parterze i podziemny garaż – tak ma wyglądać nowy budynek mieszkalny powstający u zbiegu ulic Kurpińskiego i Wojciechowskiego na Piątkowie. Nowe Piątkowo Poznań swoim kształtem może przytłaczać, ale oferowane mieszkania rozmiarami już nie imponują.

Metraż mieszkań na Osiedlu Nowe Piątkowo waha się między 31 a 64 m2. To niewiele w porównaniu do innych osiedli budowanych na terenie Poznania. Plusem jest natomiast możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.

Do dyspozycji mieszkańców – obok podziemnej hali garażowej i wind w budynkach – będą balkony oraz niewielki plac zabaw na terenie inwestycji. Do wybranych mieszkań na najwyższym piętrze będą należeć obszerne tarasy, ale nawet w tych mieszkaniach nie zaplanowano oddzielnej toalety. Nowe Piątkowo – w mojej opinii – nie jest przejawem nowej jakości w wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym w Poznaniu. Klimat tej części Piątkowa nadal będzie przypominał typowe blokowisko, a nie – nowoczesny i przyjazny mieszkańcom kompleks, jaki powstał na przykład na Grunwaldzie (Osiedle Marcelin).

Sypialnia Poznania, jaką jest Piątkowo zyskuje kolejnego mieszkaniowego giganta bez bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych, ale za to z dobrą komunikacją i łatwym dostępem do bogatej infrastruktury.

 

Dzięki zlokalizowanemu tuż obok przystankowi PST przyszli mieszkańcy Nowego Piątkowa będą mogli ekspresowo dojechać do ścisłego centrum Poznania. Kilka minut zajmie im również dojazd do galerii handlowych Plaza i Pestka. Niewiele więcej – do kampusu UAM na Morasku, gdzie znajdują się również ciekawe tereny spacerowe i rezerwaty przyrody. Warto jednak wiedzieć, że w godzinach porannego szczytu podróż PST z przystanku Kurpińskiego może się wydłużyć. Tramwaje dojeżdżające do przystanku bywają przepełnione do tego stopnia, że wejście do środka bywa niekiedy niemożliwe.

Niemniej jednak, przez większą część dnia otoczenie Nowego Piątkowa pozwala na sprawne funkcjonowanie studentom, singlom, jak i rodzinie z dziećmi. W pobliżu inwestycji funkcjonują nie tylko przystanki komunikacji miejskiej, ale również szkoły, przedszkola i gabinety lekarskie. Dogodna lokalizacja znajduje odzwierciedlenie w wysokich cenach mieszkań na osiedlu Nowe Piątkowo, które wynoszą od 5 750 do niemal 8 000 zł/m2 powierzchni w stanie deweloperskim. Inwestorem osiedla jest Spółka Terra Haus, znana z budowy mniejszych inwestycji w Poznaniu, takich jak Nowa Wilda, Polna 28 czy Inventia.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Gdzie jeszcze powstają duże kompleksy mieszkaniowe w Poznaniu?

Równolegle z rozbudową poznańskich przedmieść oraz budową kameralnych inwestycji osadzonych w zielonych zakątkach Poznania, trwa budowa dużych bloków w mieście. Przykładowo, na Piątkowie przy ul. Jaroczyńskiego powstaje osiedle Oaza Piątkowo. W skład kompleksu wchodzi ponad 180 mieszkań o powierzchni od około 30 do 100 m2. Z kolei Murapol buduje blisko 500 nowych mieszkań na osiedlu Nowe Winogrady. Konkurencyjną ofertę prezentuje Agrobex na rozbudowywanym osiedlu Wilczak 20. Nieco dalej, na Wildzie swoje inwestycje rozpoczynają spółki Wechta oraz Wartico Invest. Pierwsza zbuduje 85 mieszkań w ramach budynku przy ulicy Niedziałkowskiego , a druga – ponad 160 mieszkań przy ulicy Chłapowskiego 19.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Nowe Piątkowo. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 30.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *