Nowe Piotrowo – mieszkania na Głuszynie w Poznaniu

Ulica Gabszewicza - Nowe Piotrowo - mieszkania Poznań Głuszyna - KMD DeveloperNowe Piotrowo to najnowsza inwestycja mieszkaniowa firmy KMD Developer w Głuszynie. Taka lokalizacja sprawia, że przyszli mieszkańcy dojeżdżający do pracy czy szkoły do Poznania będą spędzać sporo czasu w samochodzie czy w autobusie. Z drugiej strony, otoczona przez lasy okolica pozwala na obcowanie z przyrodą.

Głuszyna, ulica Aleksandra Gabszewicza – to tutaj, na terenie pomiędzy starszymi blokami ma powstać ponad 100 nowych mieszkań o niedużej powierzchni – od niespełna 30 do 52 m2. Nowe Piotrowo zapewnia kilka istotnych z punktu widzenia mieszkańców elementów. Wśród planowanych udogodnień są między innymi windy, rowerownie i wózkarnie w budynku, a także osiedlowy plac zabaw.

Budowa 5-piętrowego budynku wielorodzinnego ma ruszyć w grudniu 2015 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na luty 2017 roku. 

Słabą stroną inwestycji jest jej spore oddalenie od centrum. Mimo, że teren pod inwestycję leży w granicach administracyjnych Poznania, to dojazd z Głuszyny do centrum trwa dłużej niż z niejednej miejscowości na przedmieściach. Podróżować można na dwa sposoby – samochodem albo autobusem (z Głuszyny kursuje linia autobusowa MPK nr 58). W obu przypadkach czas przejazdu z Głuszyny na poznańskie Rondo Starołęka wynosi mniej więcej 20 minut. Czas ten dodatkowo się wydłuża w momencie zamknięcia przejazdu kolejowego na Starołęce.

Obok długich dojazdów, kolejnym minusem inwestycji Nowe Piotrowo jest zaniedbana okolica. Mimo, że miejscowość otaczają malownicze lasy, to sama Głuszyna niestety nie prezentuje się najlepiej.. Chaotyczna zabudowa, brak dobrej jakości dróg, ścieżek rowerowych i chodników, placówki edukacyjne mieszczące się w starych budynkach – te elementy w mojej opinii działają na niekorzyść miejscowości.

Trzeba zaznaczyć, że przyszli mieszkańcy budynku Nowe Piotrowo zyskają bezpośredni dostęp do przedszkoli i szkół, co jest istotnym czynnikiem przy wyborze miejsca do życia dla rodzin z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że liczne podmiejskie lokalizacje zapewniają najmłodszym lepsze warunki do nauki. Nowoczesne szkoły z zapleczem sportowym oraz przyjazne przedszkola to wizytówka takich miejscowości pod Poznaniem jak na przykład Mosina i Krosno, Suchy Las, Skórzewo czy Lusówko. Tymczasem w Głuszynie większość placówek edukacyjnych mieści się w relatywnie starych budynkach.

Jak na tym tle wypadają ceny mieszkań w budynku Nowe Piotrowo? Metr kwadratowy mieszkania w stanie deweloperskim kosztuje od 4,7 tys. zł/m2. Dodatkowo trzeba zapłacić za miejsce postojowe (8,9 tys. zł) oraz skrytkę lokatorską (1,9 tys. zł). To niedużo w porównaniu z innymi inwestycjami realizowanymi na terenie Poznania, ale sporo w porównaniu z lepiej skomunikowanymi inwestycjami pod Poznaniem, takimi jak Osiedle Grafitowe w Skórzewie z cenami rzędu 4,2 tys. zł./m2 czy Osiedle Dąbrowa, gdzie koszt zakupu mieszkania wynosi 3,4 tys. zł/m2.

Konkurencyjna cena nie przemawia na plus inwestycji. Plusem Nowego Piotrowa jest natomiast dostęp do terenów rekreacyjnych – okalające miejscowość lasy zachęcają do spacerów i wycieczek rowerowych. W sąsiedztwie Nadleśnictwa Babki można kupić mieszkania także od innych deweloperów, np. w Kamionkach, w Koninku i Czapurach.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanej inwestycji Nowe Piotrowo. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 30.10.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *