Nowe Winogrady – blisko 500 nowych mieszkań w Poznaniu

Osiedle Nowe Winogrady - mieszkania w Poznaniu - deweloper MurapolMurapol S.A. proponuje nowe mieszkania na Osiedlu Nowe Winogrady w północnej części Poznania, dokładnie 2 km na północ od Parku Cytadela.

Osiedle Nowe Winogrady to jedna z największych nowych inwestycji w Poznaniu. Pierwszy etap inwestycji to aż 230 mieszkań. Drugi etap obejmujący 244 mieszkania również został już zakończony. Łącznie – w czterech liczących od pięciu do ośmiu kondygnacji budynkach przy ulicy Hawelańskiej – ma powstać aż 700 mieszkań.

Działający w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju Murapol S.A. ma opinię dewelopera budującego osiedla typowe, dostępne dla każdego. Co wcale nie oznacza, że jego nowe osiedle w Poznaniu nie jest miejscem przyjaznym.

Mieszkańcy Osiedla Nowe Winogrady docenią takie udogodnienia jak cichobieżna winda czy dodatkowe pomieszczenia w piwnicach budynków. Układ oferowanych na Osiedlu Nowe Winogrady mieszkań nie wykracza poza standardowe ramy. Do mieszkań przynależą stosunkowo niewielkie balkony. Chcąc uzyskać ciekawszą aranżację pomieszczeni, można mieszkania łączyć. Warto wiedzieć, że cena metra kwadratowego mieszkania na osiedlu waha się pomiędzy 5,3 tys. zł a 6,3 tys. zł.

Na terenie Osiedla Nowe Winogrady mają powstać dwa place zabaw oraz licząca pięć lokali strefa handlowa. Małe ogródki będą, ale prywatne – przynależne do części mieszkań na parterze. Dla większości mieszkańców celem spacerów czy wycieczek rowerowych będzie więc oddalony o 2 km Park Cytadela lub tereny zielone nad Wartą.

Warto porównać sąsiedztwo Osiedla Nowe Winogrady z terenami wokół innych nowych osiedli w Poznaniu. Bezpośredni dostęp do terenów rekreacyjnych w Poznaniu mają na przykład właściciele mieszkań na Osiedlu Za Cytadelą, osiedlu Riverpark, Osiedlu Na Smolnej, Kasztanowa Aleja, na Osiedlu Marcelin czy Osiedlu Na Skraju Lasu.

Możliwość zrobienia zakupów gwarantuje pobliski supermarket Tesco i mniejsze sklepy. Najbliższe duże galerie handlowe – Plaza i Pestka są oddalone o ok. 3 km. Niedaleko osiedla działa także przychodnia zdrowia. Plus za niewielkie odległości dzielące osiedle od szkół i przedszkoli oraz przystanku autobusowego.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Pod względem dostępności komunikacji miejskiej nie jest źle, ale można jednak trafić lepiej, ponieważ przy Osiedlu Nowe Winogrady nie ma przystanków tramwajowych (przystanek linii tramwajowej nr 3 jest dalej, przy ul. Wilczak). Kursują jedynie autobusy – w kierunku Ronda Śródka, Dworca Głównego oraz na Chwaliszewo. Przykładami zdecydowanie lepiej skomunikowanych nowych osiedli w Poznaniu są: Osiedle Na Smolnej, Park Sowińskiego, czy Osiedle Młody Grunwald.

Deweloper zadbał za to o miejsca postojowe przy budynkach, czego niekiedy brakuje w innych poznańskich lokalizacjach – na przykład Na Smolnej. Możliwy jest też zakup miejsca w podziemnej hali garażowej.

Osiedle Nowe Winogrady broni się nieco niższymi cenami nowych mieszkań niż w przypadku innych inwestycji zlokalizowanych w pobliżu Cytadeli w Poznaniu (Za Cytadelą, Bóżnicza, Wilczak 20, Cytadela Centrum). Pytanie, czy wielki kompleks z wysoką zabudową i kilkoma tysiącami mieszkańców trafi w gusta poznaniaków.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego Osiedla Nowe Winogrady. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 27.09.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *