Nowy Marcelin – Ataner buduje ponad 180 mieszkań w Poznaniu

Nowy Marcelin - etap w budowie. Deweloper AtanerNowy Marcelin powstający na Grunwaldzie w Poznaniu, nieopodal wybudowanego przez tego samego inwestora – Osiedla Marcelin, to kompleks mieszkalny mający tylko w pierwszym etapie pomieścić 181 mieszkań o powierzchni od 31 do 88 m2. Do mieszkań będą przynależeć balkony o maksymalnej powierzchni do 20 m2.

W skład pierwszego etapu inwestycji Atanera wejdą trzy budynki liczące od trzech do ośmiu pięter. W podziemiu znajdzie się podziemny garaż z miejscami postojowymi dla samochodów oraz dla rowerów. Wśród elementów dodatkowych inwestor zaplanował place zabaw, elementy zieleni i centrum sportowe, w tym dostępną dla wszystkich mieszkańców salę do ćwiczeń. Osiedle ma być zamknięte i objęte fizyczną ochroną.

Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji Nowy Marcelin zaplanowano na drugą połowę 2017 roku. Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek Atanera i wysoki standard wznoszonych przez niego osiedli, należy pozytywnie ocenić perspektywę budowy mieszkań z cenami nieco niższymi od tych obowiązujących na innych osiedlach dewelopera.

Ceny mieszkań w kompleksie Nowy Marcelin zaczynają się od 5,9 tys. zł/m2 zaś kończą na 7,3 tys. zł/m2. Należy się jednak spodziewać, że czynsze na strzeżonym osiedlu z własnym centrum fitness dla mieszkańców będą stosunkowo wysokie.

Pozytywną ocenę należy wystawić za lokalizację inwestycji Nowy Marcelin, która – podobnie jak Osiedle Marcelin – powstaje przy ulicy Marcelińskiej i będzie sąsiadować z Laskiem Marcelińskim, dużym terenem rekreacyjnym chętnie wybieranym za cel rodzinnych spacerów czy wycieczek rowerowych. Z drugiej strony, takie położenie pozwala na szybki dojazd do centrum Poznania zarówno samochodem, jak i autobusem, oraz na sprawne dotarcie do dużego centrum handlowego King Kross Marcelin i okolicznych marketów.

Taka lokalizacja sprawia, że w dzielnicy Grunwald powstaje coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych, m. in. Osiedle Przylesie Marcelin, Osiedle Młody Grunwald, Kamiennogórska 5, czy Osiedle Bajkowe.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.05.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *