Oaza Piątkowo – ponad 180 mieszkań na Piątkowie w Poznaniu

Oaza Piątkowo - Poznań - mieszkania, deweloper JW ConstructionOaza Piątkowo to kompleks dwóch budynków wielorodzinnych przy ulicy Jaroczyńskiego 28, na Piątkowie. 6-piętrowe budynki mieszczą w sumie 183 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 29 do 100 m2.

Co istotne z punktu widzenia przyszłych nabywców, budynki zyskały już pozwolenie na użytkowanie i mieszkania są gotowe do zamieszkania. Z drugiej strony, obawy części potencjalnych mieszkańców budzi pobliska stacja transformatorowa.

Oaza Piątkowo – szeroki wybór mieszkań na Piątkowie, blisko trasy PST.

Najważniejszym plusem inwestycji Oaza Piątkowo jest nieduża odległość od stacji Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Zlokalizowany w odległości jednego kilometra od przystanku PST kompleks zapewnia niezmotoryzowanym mieszkańcom szybkie połączenie tramwajowe z centrum Poznania. Dojazd samochodem do ścisłego centrum nie powinien zająć więcej niż 25 minut. Położenie Oazy Piątkowo docenią również studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dojeżdżający na pobliski Kampus UAM Morasko.

Jakie udogodnienia czekają na mieszkańców Oazy Piątkowo?

Wszystkie kondygnacje obsługują windy. W podziemiu obydwu budynków znajdują się dwukondygnacyjne hale garażowe oraz niedużo, bo 79 komórek lokatorskich. Miejsca postojowe wyznaczono również przy budynkach, choć ich liczba nie jest zadowalająca. J.W. Construction oferuje wykończenie mieszkań pod klucz. Osiedle jest ogrodzone i objęte całodobową ochroną.

Inwestorem kompleksu jest J.W. Construction Holding S.A. – duży deweloper z wieloletnim doświadczeniem działający w kilku miastach Polski i za granicą. Opinie o firmie J.W. Construction Holding S.A. są podzielone.

Architektura Oazy Piątkowo nie zaskakuje, aczkolwiek wizualnie osiedle prezentuje się dobrze. Jasne kolory elewacji oraz przeszklone klatki schodowe nadają budynkom lekkości. Elementy zieleni na osiedlu są ledwo zauważalne, lecz w pobliżu znajduje się mały park. W porównaniu do innej nowej inwestycji realizowanej na Piątkowie o nazwie Nowe Piątkowo – inwestycja J.W. Construction sprawia wrażenie bardziej kameralnej, na co wpływa głównie mniejsza wysokość budynków. Z drugiej strony, krajobraz tej części miasta psują linie przesyłowe wysokiego napięcia.

Układ mieszkań na osiedlu Oaza Piątkowo pozwala na zakup lokalu zarówno z oddzielną kuchnią, jak i z aneksem. Większe mieszkania posiadają oddzielną toaletę oraz łazienkę. Poszczególne pokoje są nieduże – na przykład powierzchnia sypialni wynosi od niespełna 10 do 12 m2. Natomiast salonu – około 17 m2. Wyjątek stanowią największe mieszkania 100-metrowe, których salon ma niemal 30 m2 powierzchni.

Plusy kompleksu Oaza Piątkowo:

 • Dzięki zlokalizowanemu w odległości 15-minutowego spaceru przystankowi PST możliwość szybkiego dotarcia do galerii handlowych Plaza i Pestka, a także – do centrum Poznania.
 • Bliskie sąsiedztwo szkół, przedszkoli, marketów (Lidl, Biedronka) oraz przystanków autobusowych.
 • Niewielki park zaraz przy osiedlu. W odległości 10 minut jazdy samochodem (lub tramwajem) – Rezerwat Przyrody Meteoryt Morasko.
 • Szeroki wybór mieszkań o różnej powierzchni.
 • Możliwość zakupu mieszkania z oddzielną kuchnią i dodatkowo – oddzielną toaletą.
 • Balkony, loggie, tarasy lub ogródki przynależne do wszystkich mieszkań.
 • Podziemna hala garażowa.
 • Przeszklona klatka schodowa.
 • Osiedlowy plac zabaw.

Minusy Kompleksu Oaza Piątkowo:

 • Konieczność dojazdu do przystanku PST autobusem lub pokonania 1 km pieszo.
 • Zlokalizowana niedaleko stacja transformatorowa.
 • Słabe doświetlenie części mieszkań, których okna wychodzą na wewnętrzny dziedziniec.
 • Brak strefy handlowo-usługowej na osiedlu.
 • Niewiele miejsc postojowych przy budynku.
 • Dla klientów poszukujących nowoczesnych wnętrz minusem będzie brak dużych przeszkleń w pokojach.

Ceny mieszkań na osiedlu Oaza Piątkowo wahają się między 5 590 a 6 300 zł/m2. Są to ceny niewygórowane jak na lokalizację niedaleko trasy PST. Dla porównania, lokale na położonym w sąsiedztwie przystanku „Pestki” Osiedlu Batorego 41A kosztują od 5 900 do 6 600 zł/m2. Dogodna lokalizacja znajduje odzwierciedlenie w cenach mieszkań również na konkurencyjnym osiedlu Nowe Piątkowo, które wynoszą od 5 750 do niemal 8 000 zł/m2.

Część lokali w kompleksie Oaza Piątkowo można kupić w ramach rządowego programu MDM.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.11.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *