Ogrody Różane – mieszkania blisko zieleni, daleko do centrum

Ogrody Różane - Naramowice w PoznaniuOgrody Różane to – obok Osiedla Na Skraju Lasu – kolejny nowy kompleks mieszkaniowy z bezpośrednim dostępem do Rezerwatu Przyrody Żurawiniec. Czy sąsiedztwo terenów zielonych to jedyny atut nowych mieszkań przy ulicy Jasna Rola w Poznaniu?

Ogrody Różane to nowy duży kompleks mieszkalny dewelopera Konimpex Invest na poznańskich Naramowicach. Docelowo w jego skład wejdą trzy etapy po trzy budynki każdy. Duży kompleks przy ul. Jasna Rola docelowo obejmie trzy etapy. Pierwszy, liczący 123 mieszkania jest już gotowy i wyprzedany. Budowa drugiego ze 116 mieszkaniami zakończyła się w maju 2015 roku, ale nadal są tu wolne mieszkania. Natomiast zakończenie  budowy trzeciego etapu ma nastąpić w kwietniu 2017 roku.

Moja opinia jest taka, że niektórzy mogą czuć się przytłoczeni rozmachem Ogrodów Różanych. Wpływ ma na to zarówno bryła, wygląd elewacji, jak i spore rozmiary nowej inwestycji.

Do tego dochodzi brak obszernych tarasów (są tylko balkony) przynależnych do mieszkań. Atrakcyjniejsze pod względem wizualnym jest położone po sąsiedzku Osiedle Na Skraju Lasu. Zdecydowanie bardziej kameralne są również inne nowe osiedla na Naramowicach takie jak Ecoria, Karpia 25 czy Osiedle Jaśminowe.

Nowe mieszkania na osiedlu Ogrody Różane mają jednak kilka atutów pozytywnie wpływających na komfort życia:

  • Podziemna hala garażowa
  • Windy w każdym budynku
  • Dobrze doświetlone wnętrza – możliwość zakupu mieszkania z dużymi oknami oraz z aneksem kuchennym posiadającym okno
  • Pięciokomorowe profile okienne
  • Plac zabaw i elementy zieleni na terenie inwestycji
  • Bezpośredni dostęp do rezerwatu przyrody – miejsca spacerów i wycieczek rowerowych
  • Bliskie sąsiedztwo marketów, szkół i przedszkoli, przychodni zdrowia i przystanków autobusowych

O ile takie udogodnienia jak winda, hala garażowa czy plac zabaw posiada znaczna część nowo powstających inwestycji w Poznaniu, o tyle sąsiedztwo atrakcyjnych terenów zielonych jest źródłem znacznej przewagi osiedla Ogrody Różane. Na pozytywną opinię zasługuje też dobre doświetlenie mieszkań na osiedlu uzyskane dzięki dużym oknom w części dziennej i dodatkowemu oknu w aneksie kuchennym.

Ogrody Różane – to nowe mieszkania na Naramowicach blisko Rezerwatu Przyrody Żurawiniec.

Niemniej jednak lokalizacja osiedla w dzielnicy Naramowice nie jest fortunna z uwagi na brak połączenia tramwajowego z centrum i korki spowalniające przejazd ulicą Naramowicką. Tramwaj na Naramowice ma rozpocząć kursowanie do 2021 roku – wynika z zapowiedzi władz Miasta Poznania.

W mojej opinii, Ogrody Różane tracą w porównaniu z innymi osiedlami również za sprawą braku dużego centrum handlowego w dzielnicy. Market (Biedronka, Carrefour, Tesco) to nie to samo.

Naramowice oferują edukację na wszystkich poziomach kształcenia – od przedszkola, przez podstawówki, gimnazjum, technikum i liceum. Szkoły są jednak przeładowane, co negatywnie wpływa na komfort nauki. Na szczęście trwają prace nad budową nowego zespołu szkolno – przedszkolnego, który do 2017 roku powstanie przy ulicy Zagajnikowej na Morasku.

Problemy komunikacyjne Naramowic nie wpływają na znaczne obniżenie cen nowych mieszkań na osiedlu Ogrody Różane. Nie uwzględniając okresowych promocji, metr kwadratowy mieszkania kosztuje tu od około 5 do 5,5 tys. zł. Ceny części nowych mieszkań w innych dzielnicach Poznania utrzymują się na podobnym lub nieznacznie wyższym poziomie.

Warto porównać: Gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu, aby nie stać w korkach?

Osoby zainteresowane mieszkaniem w samym Poznaniu mogą zapytać – Gdzie warto kupić mieszkanie na nowym osiedlu sąsiadującym z terenami zielonymi i jednocześnie posiadającym szybkie połączenie z centrum?

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Propozycji jest sporo. Przykładem są nowe osiedla na bardzo dobrze skomunikowanym z ważnymi punktami miasta Grunwaldzie. Mowa o Osiedlu Park Sowińskiego, Osiedlu Marcelin, Hevelia czy Rembertowska Park. Z uwagi na dobrą komunikację z różnymi częściami Poznania i bliskość terenów rekreacyjnych, niezmiennie dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania powstające w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Wśród najnowszych inwestycji w tej okolicy można wymienić Osiedle Moja Malta oraz Malta Park. Wysoką cenę trzymają również mieszkania na Osiedlu Riverpark, skąd wszędzie jest blisko, jak również na osiedlu Cytadela Centrum czy Za Cytadelą.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego Osiedla Ogrody Różane. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 11.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *