Osiedle Atrium w Poznaniu – ciche mieszkanie kilka minut drogi od Głogowskiej

Atrium - nowe mieszkania Poznań - Grunwald. Widok - ulica BosaPoznański Grunwald zyskuje nowe mieszkania na Osiedlu Atrium. Nowy kameralny kompleks wyróżnia się oryginalną architekturą i dobrą lokalizacją. Zaledwie kilkuminutowy spacer dzieli mieszkania od ulicy Głogowskiej, skąd tramwajem można szybko dotrzeć do centrum miasta.

Co ciekawe, sąsiedztwo drogi przelotowej w żaden sposób nie zakłóca spokoju na Osiedlu Atrium.   Nowe mieszkania są położone w cichym miejscu na uboczu – przy ulicy Bosej w Poznaniu, gdzie nie odbywa się nasilony ruch samochodowy. Wystarczy jednak przejść kilkaset metrów, aby znaleźć się na przystanku tramwajowym przy ulicy Głogowskiej, a stąd już wszędzie blisko. Odległość do Ronda Kaponiera wynosi 3,5 km.

Na Osiedlu Atrium docelowo powstanie ponad 100 nowych mieszkań. Budynki są aktualnie w budowie. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na maj 2017 roku.

Oddanie do użytku budowanych aktualnie etapów pierwszego i drugiego przewidziano odpowiednio na połowę i na koniec 2016 roku. Ostatni, trzeci etap ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

Pomimo lokalizacji blisko zatłoczonego centrum, teren osiedla oraz najbliższa okolica budują obraz przyjaznego miejsca do życia.

W skład kompleksu docelowo wejdzie 5 niskich, stylizowanych na wille miejskie budynków wielorodzinnych z podziemną halą garażową. Do mieszkań o powierzchni od 35 do ponad 110 m przynależeć będą ogródki, balkony lub przestronne tarasy. Pośrodku osiedla znajdzie się zielony dziedziniec z ławkami. Osiedle będzie zamknięte. Całość w mojej opinii prezentować się będzie elegancko i będzie pasować do otaczającej kompleks niskiej zabudowy.

Atrium Grunwald – to oferta dla osób szukających mieszkania w Poznaniu blisko centrum, ale w spokojnej dzielnicy.

Przy osiedlu znajduje się przedszkole oraz szkoła. Niedaleko są restauracje, sklepy i apteki. Niestety bezpośrednio przy osiedlu brakuje terenów zielonych. Aby dostać się pieszo do Parku Kasprowicza trzeba przejść 1,5 km.

Jak na lokalizację tak blisko centrum, ceny nowych mieszkań na Osiedlu Atrium nie są wygórowane i wynoszą od około 4,8 tys. zł/m2 do około 6,2 tys. zł/m2. Dla porównania, ceny nowych mieszkań na Osiedlu Czarnieckiego wynoszą od około 5,7 tys. zł/m2 do 6,1 tys. zł/m2, na Osiedlu Bóżnicza w Poznaniu oscylują w granicach od 6,8 tys. zł do 8,8 tys. zł/m2, na Osiedlu Park Sowińskiego zaczynają się od 6,5 tys./m2, zaś na Osiedlu Za Cytadelą – od 7,5 tys. zł.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Warto też wiedzieć, że Osiedle Atrium oferuje usługę wykończenia mieszkania w cenie od 700zł/m2, co w mojej opinii jest istotnym plusem. W regionie wciąż relatywnie niewiele nowych inwestycji umożliwia zakup mieszkania gotowego do wprowadzenia. Wśród innych inwestycji w Poznaniu i najbliższej okolicy umożliwiających zakup mieszkania wykończonego pod klucz są na przykład: Ogrody Różane, Hevelia i Wilczak 20.

Inwestorem Osiedla Atrium jest spółka TBS Partner ze Słupcy, która zrealizowała między innymi osiedle w Poznaniu przy ulicy Czystej oraz osiedla na przedmieściach Poznania, na przykład w Tulcach, Murowanej Goślinie i Kórniku.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *