Osiedle Bajkowe (MASTERM) – mieszkania jak z bajki?

Osiedle Bajkowe - Poznań - mieszkania, deweloper MASTERMOryginalna architektura, dogodna lokalizacja i efektowna zieleń – to cechy zdecydowanie wyróżniające Osiedle Bajkowe na tle innych poznańskich inwestycji deweloperskich. Łyżką dziegciu w beczce miodu może być jedynie wysoka cena mieszkań na Grunwaldzie.

Deweloper Masterm Investment Sp. z o. o. z Tarnowa Podgórnego koło Poznania specjalizuje się w oryginalnych inwestycjach. Dobrym przykładem jest osiedle Evergreen, które jako pierwsze w Poznaniu umożliwia zakup mieszkania z…prywatną szklarnią. Nie dziwi więc fakt, że nietuzinkowa architektura pojawia się również na Osiedlu Bajkowym przy ulicy Barwickiej w Poznaniu.

Osiedle Bajkowe to jeden z najciekawszych projektów budownictwa wielorodzinnego w Poznaniu ostatnich lat. Kompleks tworzy niski, 3-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z wewnętrznymi dziedzińcami zaaranżowanymi zielenią, oraz budynek zaplanowany na kształcie okręgu. Ciekawy układ architektoniczny budynków współgra z ładnie zaprojektowaną zielenią. Uwagę przykuwa budynek o walcowatym kształcie, gdzie znajdują się mieszkania z półogrągłymi pokojami i obejmującymi je balkonami. Niestety, minusem, który psuje wizerunek osiedla, jest brak ukończonych dróg dojazdowych, wskutek czego mieszkańcy muszą część drogi do domu pokonywać w błocie. Za to na plus należy zaliczyć firmie Masterm wygospodarowanie małej strefy usługowej na osiedlu, jak również – podziemnej hali garażowej z komórkami lokatorskimi.

Osiedle Bajkowe przy ulicy Barwickiej w Poznaniu to w sumie 133 mieszkania o metrażu wynoszącym od 22 do 113 m2. Osiedle powstawało w dwóch etapach, z czego ostatnie mieszkania zostały oddane do użytku w I kwartale 2014 roku.

Osiedle Bajkowe – w czym tkwi jego niepowtarzalny klimat?

Po pierwsze, nietuzinkowy projekt architektoniczny, a po drugie – lokalizacja. Osiedle Bajkowe usytuowane jest zaledwie kilka minut pieszo od Lasku Marcelińskiego pozwalającego na codzienny relaks w otoczeniu przyrody. Jednocześnie, inwestycja Masterm zapewnia szybkie połączenie drogowe z centrum Poznania. Dojazd do centrum zajmuje około 15 minut i odbywa się dobrej jakości drogami, czyli ulicą Złotowską i Bukowską. Mieszkańcy Osiedla Bajkowego jeszcze szybciej mogą dotrzeć na pobliskie lotnisko, które – co ważne – nie zakłóca spokoju lokatorów. Hałas nie stanowi w tym miejscu żadnego problemu. Istotne na co dzień jest również sąsiedztwo centrum handlowego King Kross Marcelin oraz marketów i sklepów.

Ile czasu trwa dojazd z Osiedla Bajkowego do centrum Poznania transportem publicznym?

Osiedle Bajkowe znajduje się w większej odległości od centrum niż inne nowe inwestycje mieszkaniowe w dzielnicy Grunwald, takie jak Młody Grunwald, Kamiennogórska 5, Osiedle Sowińskiego czy Mozaika. Z tego powodu, tramwaj trzeba zastąpić autobusem, co nie wpływa jednak dramatycznie na wydłużenie czasu dojazdów, tym bardziej, że najbliższy przystanek funkcjonuje około 200 m od osiedla. Korzystający z transportu publicznego dojadą do ścisłego centrum w 30 minut. Autobusy kursują dość często.

Plusy Osiedla Bajkowego w Poznaniu:

 • Szybkie połączenie drogowe z centrum
 • Oryginalny projekt, niska zabudowa i estetyczna osiedlowa zieleń
 • Spokojna okolica i sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego
 • Możliwość zakupu oryginalnego mieszkania o półokrągłym kształcie
 • Szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanej powierzchni
 • Balkony, tarasy lub loggie przynależne do mieszkań
 • Podziemny garaż

Minusy Osiedla Bajkowego w Poznaniu:

 • Brak dostępu do komunikacji tramwajowej przy osiedlu
 • Brak mieszkań z oddzielną kuchnią (jedynie aneks kuchenny)
 • Część mieszkań ze skośnymi ścianami – mniej ustawne pokoje od tych posiadających kąty proste
 • Niedokończone drogi dojazdowe do budynków

Osiedle Bajkowe – ceny mieszkań wynoszą obecnie od 5,9 do 6,2 tys. zł/m2 powierzchni w stanie deweloperskim i należą do dość wysokich. Przykładowo, ceny mieszkań na konkurencyjnym Osiedlu Przylesie Marcelin wahają się pomiędzy 5,6 a 6,3 tys. zł/m2. Natomiast na Osiedlu Kamiennogórska 5 zaczynają się od niespełna 5,5 tys. zł a kończą na prawie 6 tys. zł/m2.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.12.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *