Osiedle Botaniczna (Nickel) – mieszkanie z widokiem na zieleń

Botaniczna - osiedle w Poznaniu z ładnym widokiem na zieleń - NickelOsiedle Botaniczna to prestiżowy adres w Poznaniu. Nowe mieszkania na poznańskich Ogrodach wyróżniają się ciekawą, nowoczesną architekturą, bezpośrednim dostępem do terenów zielonych oraz niewielkim oddaleniem od centrum.

Osiedle Botaniczna łączy w sobie mieszkanie w centrum Poznania z prestiżowym sąsiedztwem i możliwością codziennego kontaktu z przyrodą.

Deweloper Nickel ma nosa do dobrych lokalizacji pod inwestycje (patrz: Mieszkania i apartamenty Warzelnia) i w tym wypadku również dobrze trafił. Botaniczna w Poznaniu to kameralna, ślepa uliczka położona w dzielnicy Ogrody, wzdłuż której – po jednej stronie – wznoszą się przedwojenne kamienice i wille, a po drugiej znajduje się Ogród Botaniczny, popularne miejsce wypoczynku poznaniaków.

Przedłużeniem ulicy Botanicznej jest tunel dla ruchu pieszego i rowerowego przebiegający pod ulicą Św. Wawrzyńca, który prowadzi wprost na teren zachodniego klina zieleni. Wycieczka rowerowa nad jezioro Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie – będzie więc dla mieszkańców Osiedla Botaniczna i łatwa i przyjemna, tym bardziej że w budynkach zaplanowano rowerownie.

Gdzie warto kupić mieszkanie w Poznaniu? Ulica Botaniczna to obecnie jeden z najlepszych adresów w Poznaniu. Piękne miejsce, które od ponad 100 lat zachowuje swój wyjątkowy charakter, zmienia się jednak nie do poznania, za sprawą nowego osiedla Nickel Development.

Osiedle Botaniczna wpisuje się w zielony kontekst. Na terenie osiedla ma być wydzielona przestrzeń tylko dla ruchu pieszego oraz wspólny teren zielony. Zaplanowano też część handlowo-usługową, przedszkole oraz plac zabaw. Deweloper zadbał o bezkolizyjny wjazd na teren osiedla od strony ulicy św. Wawrzyńca. Nasilenia ruchu w tej części Poznania nie da się jednak uniknąć.

Budynki wielorodzinne z windami, podziemnymi halami garażowymi i komórkami lokatorskimi pomieszczą 175 nowych mieszkań z tarasami i loggiami. Co ważne, okna z pokoi dziennych będą wychodziły w stronę Ogrodu Botanicznego, a okna łazienek i aneksów kuchennych lub kuchni – na ruchliwą ulicę.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz jak można mieszkać mając widok na Stare Miasto w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Nowe mieszkanie o powierzchni od 34 m2 do 92 m2 można nabyć w cenie od 6,1 tys. zł/m2. To więcej niż wynoszą przeciętne ceny nowych mieszkań w Poznaniu, ale lokalizacja Botanicznej rzeczywiście jest wyjątkowa. Do wyboru są mieszkania 1-, 2- 3- lub 4-pokojowe, z drugą łazienką, z kuchnią oddzielną bądź otwartą. Można kupić mieszkanie wykończone pod klucz w cenie od 700 zł/m2. Do mieszkań na Osiedlu Botaniczna trzeba dokupić miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej w cenie 19 tys. zł.

Lokalizacja Osiedla Botaniczna jest największym atutem inwestycji. Dzielnica Ogrody znajduje się w zachodniej części Poznania, która jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Pobliska ulica Niestachowska jest arterią przelotową w kierunku północ-południe, która umożliwia szybkie dostanie się na osiedla położone w północnej części miasta oraz do autostrady A2. Do centrum Poznania można dostać się piechotą organizując sobie niedługi spacer lub tramwajem, który z Pętli Ogrody jedzie do centrum w kilkanaście minut.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *