Osiedle Botaniczna – recenzja mieszkania 75 m2 z dużym balkonem

Obok gotowych mieszkań, na Osiedlu Botaniczna w Poznaniu powstają kolejne – od kawalerek aż po 100-metrowe apartamenty. Aktualnie budowany Dom Apartamentowy Botaniczna Plus jest w trakcie wykańczania. Kolejny 11-piętrowy wieżowiec od Nickel Development ma być gotowy za kilka miesięcy.

Na Osiedlu Botaniczna na poznańskich Ogrodach można kupić między innymi nowe mieszkanie trzypokojowe o powierzchni ponad 70 m2. Jedno z takich mieszkań odwiedziliśmy z kamerą. Co się okazało? Zobaczcie sami:

Osiedle Botaniczna realizowane w Poznaniu przez dewelopera Nickel to przykład nowatorskiego podejścia do architektury. Nowoczesny projekt budynków zdecydowanie wyróżnia się na mapie poznańskich inwestycji deweloperskich. Ale moją uwagę przykuła przede wszystkim wyjątkowo ciekawa lokalizacja tego osiedla.

Osiedle Botaniczna znajduje się w zachodniej części Poznania, blisko pętli tramwajowej na Ogrodach i w odległości kilku minut jazdy samochodem od ścisłego centrum.

Takie położenie pozwala również na szybkie dotarcie do autostrady A-2. Jednocześnie, od razu po wyjściu z domu mieszkańcy mogą wybrać się na relaksujący spacer – do położonego tuż obok Ogrodu Botanicznego oraz nad pobliskie Jezioro Rusałka. Nad jezioro można wygodnie i bezpiecznie dojść pieszo lub dojechać rowerem dzięki tunelowi przebiegającemu pod ulicą Św. Wawrzyńca i prowadzącemu wprost na teren zachodniego klina zieleni. Wycieczka rowerowa jest dla mieszkańców tym przyjemniejsza, że – oprócz standardowych komórek lokatorskich i podziemnej hali garażowej – w budynkach znajdują się rowerownie.

Mieszkając na Osiedlu Botaniczna w kilka minut można dojechać do pracy, do szkoły czy na spotkanie ze znajomymi i jednocześnie – codziennie można aktywnie wypoczywać wśród zieleni, która czeka tuż za rogiem.

Po wejściu na teren inwestycji zauważyłam, że energetyczną zieleń widać nie tylko w bezpośrednim otoczeniu budynków, ale również w ich wnętrzu – między innymi na klatkach schodowych.

Co wyróżnia oglądane mieszkanie?

Pierwszym wyróżnikiem mieszkania o powierzchni 75 m2 jest optymalna liczba pokoi. Do dyspozycji mieszkańców są tutaj dwie ustawne łazienki, praktyczna oddzielna garderoba, trzy sypialnie o powierzchni około 10 m2 oraz jasny salon z aneksem kuchennym, którego okna mają ekspozycję południową.

Taki układ izoluje mieszkańców od hałasu, zapewnia dobre nasłonecznienie i widok na zieleń przez duże okna pokoju dziennego oraz przez kolejne okno zlokalizowane w aneksie kuchennym z jadalnią.

Mieszkanie posiada również duży balkon o powierzchni wynoszącej ponad 15 m2. W porównaniu z innymi nowymi osiedlami w Poznaniu to rzeczywiście sporo. Na takim balkonie można wygodnie wypoczywać, a nawet zorganizować spotkanie z przyjaciółmi. Co ważne, z balkonu można podziwiać widok na okoliczną zieleń.

Trzecim elementem wyróżniającym Osiedle Botaniczna jest możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Od razu można się wprowadzać! Deweloper Nickel oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz w siedmiu stylach do wyboru.


ZOBACZ: Jak łączyć kolory we wnętrzu i jak stworzyć dekorację z betonu na ścianę:


Mieszkanie na Osiedlu Botaniczna ma nowoczesny styl z przewagą bieli, prostych form i z widocznymi, mocnymi akcentami kolorystycznymi w detalach. Na pewno dużym plusem są tu dwie łazienki. Znalazło się też miejsce na oddzielną garderobę, która jest wygodnym rozwiązaniem tak naprawdę bez względu na liczbę mieszkańców. W jednym z pokoi – zamiast sypialni – urządzono funkcjonalne domowe biuro.

Osiedle Botaniczna wzbogaci się również o plac zabaw i wspólny teren rekreacyjny. Na osiedlu zaplanowano też część handlowo-usługową. W mojej opinii, Osiedle Botaniczna dobrze wpisuje się w zielony kontekst  i jest ciekawą opcją zamieszkania blisko centrum ale już – po zielonej stronie miasta.


POLECAM! Apartament przy ul. Wojskowej w Poznaniu z kompletem udogodnień:


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 17.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *