Osiedle Czarnieckiego – nowa odsłona Wildy

Osiedle Czarnieckiego -  nowe mieszkania na Wildzie w PoznaniuKolejną, po Riverparku, dużą inwestycją deweloperską na Wildzie jest powstające przy zbiegu ulic Stefana Czarnieckiego i Roboczej Osiedle Czarnieckiego. Deweloperzy Unidevelopment i Monday Development zamierzają zbudować tu łącznie 500 mieszkań. W pierwszym etapie powstaje 185 mieszkań należących do segmentu małych i średnich, czyli o powierzchni od 23 do 77 m kw. Będą gotowe do odbioru jeszcze w tym roku, w grudniu.

O pozytywnych zmianach zachodzących na wildeckim rynku nieruchomości pisaliśmy już w ostatnim wpisie na temat osiedla Riverpark. Wyraźnie widać, że dzielnica, która jeszcze do niedawna nie budowała dobrych skojarzeń u kupujących mieszkania w Poznaniu teraz – za sprawą dużej aktywności deweloperów – zaczyna zmieniać swój image na bardziej przyjazny.

Dobra lokalizacja blisko wielu poznańskich uczelni i ścisłego centrum (kilka minut drogi pieszo do Rynku Wildeckiego z przystankiem tramwajowym, następnie jedynie ok. 5 minut jazdy tramwajem do Starego Browaru, a stąd już tylko krótki spacer ulicą Półwiejską na Stary Rynek) przyciąga kupujących. W sprzedaży dostępne są już tylko te większe lokale. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy budowa kolejnych dwóch etapów inwestycji.

Osiedle Czarnieckiego na Wildzie – to oferta dla osób chcących mieszkać w spokojnej dzielnicy, ale blisko centrum Poznania.

Jak na centrum Poznania, ceny mieszkań na Osiedlu Czarnieckiego nie są wygórowane i zaczynają się od 4,9 tys. zł za metr kw. powierzchni do samodzielnego wykończenia. Dla porównania, mieszkańcy Riverparku muszą liczyć się z wydatkiem co najmniej 6,5 tys. zł za metr, a więc różnica jest spora. Nie wynika oczywiście wyłącznie z polityki inwestorów.

O ile bowiem Osiedle Czarnieckiego i Riverpark są zbliżone pod względem stylu architektury i udogodnień dla mieszkańców, o tyle jednak bezpośrednia okolica Riverparku (rzeka, park, liczne tereny rekreacyjne) jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż otoczenie Osiedla Czarnieckiego, gdzie dominują stare, zaniedbane budynki z pojedynczymi wyspami zieleni, np. ładnym Placem Marii Skłodowskiej – Curie przy ulicy Przemysłowej. Inwestor przekonuje, że ten obraz wkrótce ulegnie poprawie dzięki planowanemu między budynkami patio wraz z placami zabaw. Wprawdzie Osiedle Czarnieckiego nie zamieni się przez to w zieloną enklawę, ale widok z okien mieszkań wychodzących na plac z pewnością będzie lepszy niż ten z okien wychodzących na ulicę.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *