Hawelańska Poznań – nowe mieszkania na Winogradach

Osiedle Hawelańska - Poznań. Nowe mieszkania na WinogradachHawelańska to nowe mieszkania przy ulicy Hawelańskiej, na Winogradach w Poznaniu. Wśród około 300 lokali znajdziemy między innymi efektowne, duże mieszkania z tarasami. Budowa całej inwestycji realizowanej przez GGW Development zakończyła się i obecnie można wybierać spośród gotowych mieszkań o powierzchni wynoszącej od 34 do 125 m2.

W skład Hawelańskiej w Poznaniu wchodzą trzy segmenty mieszkalne z podziemnymi halami garażowymi. Do dyspozycji mieszkańców są też komórki lokatorskie oraz punkty handlowo-usługowe na parterze. Budynki wyposażono w windy, co uważam za znaczący plus.

Całość prezentuje się nowocześnie i nie przytłacza rozmachem. Szkło, grafit, biel, duże tarasy przynależne do wybranych mieszkań i relatywnie duże odległości dzielące poszczególne segmenty. Hawelańska wygląda okazale, ale nie przytłacza swoimi rozmiarami. Segmenty liczą od 5 do 7 kondygnacji. Jak na Winogrady, myślę, że to niewiele.

Osiedle Hawelańska wyróżnia duży zakres oferowanych powierzchni mieszkań – od kawalerek aż po niemal 130-metrowe mieszkania z tarasami. Uwagę zwracają mieszkania z ekspozycją na dwie strony świata.

Do wyboru są mieszkania z oddzielną kuchnią lub z aneksem. W większych mieszkaniach zaplanowano łazienki i oddzielne toalety, co dla przyszłych mieszkańców będzie istotnym plusem. Każdy lokal posiada balkon lub duży taras. Istnieje możliwość zakupu mieszkania parterowego z ogródkiem.

Kompleks Hawelańska powstaje w pobliżu innego nowego osiedla – Wilczak 20 oraz niedaleko osiedla Nowe Winogrady. Co przyciąga deweloperów i nowych mieszkańców na Winogrady?

Kierowcy docenią położenie osiedla Hawelańska blisko ważnych tras komunikacyjnych miasta. Dzięki lokalizacji w pobliżu ulic Lechickiej, Naramowickiej i Serbskiej, atutem osiedla Hawelańska jest szybkie połączenie drogowe z ważnymi punktami miasta. Przykładowo, dojazd samochodem do ścisłego centrum to kwestia 12 minut, dojazd do galerii handlowych Pestka i Plaza zajmuje do 10 minut, oczywiście poza godzinami szczytu.

Osoby korzystające z transportu publicznego, mają do dyspozycji autobusy (przystanki autobusowe mieszczą się obok osiedla), które zawiozą pasażerów w różne części Poznania, m. in. na stację PST, na stację Poznań Główny, Chwaliszewo, Rondo Śródka, czy do Biedruska. Niestety, bezpośrednio przy ul. Hawelańskiej nie przebiega linia tramwajowa, co spowalnia podróżowanie, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych.

Inwestycja Hawelańska nie zapewnia bezpośredniego dostępu do dużych terenów zielonych, ale w odległości 2 km znajduje się ogromny Park Cytadela. 

W odróżnieniu od mieszkańców takich osiedli jak Na Skraju Lasu, czy Red Park, mieszkańcy Hawelańskiej nie będą mogli „wskoczyć” do lasu lub rozległego parku od razu po wyjściu z mieszkania. Bezpośrednia okolica osiedla Hawelańska jest pozbawiona dużych terenów rekreacyjnych. Za to w niedużej – wynoszącej tylko 2 km – odległości od osiedla znajduje się jeden z najpiękniejszych parków w Poznaniu – Park Cytadela. To tutaj mieszkańcy kompleksu przy ul. Hawelańskiej będą mogli spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Co ważne, dla najmłodszych na terenie osiedla powstał plac zabaw.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz jak można mieszkać mając widok na Stare Miasto w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Szybkie codzienne zakupy umożliwia pobliski market Tesco przy ulicy Serbskiej. Takie rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się w przypadku osób lubiących chodzić po zakupy pieszo. Do Biedronki przy ulicy Naramowickiej trzeba dojechać, co trwa minimum 5 minut poza godzinami szczytu. Kilka minut dłużej potrzeba na dojazd do marketu Kaufland przy Al. Solidarności. W pobliżu nie ma takich marketów jak Lidl czy Chata Polska ani delikatesów.

Jak osiedle Hawelańska wypada w porównaniu z osiedlem Wilczak 20?

Inwestycje sąsiadują ze sobą, ale w praktyce zapewniają nieco inny komfort życia. Na czym polega ta różnica? Plusem inwestycji Wilczak 20 jest dostęp do tramwaju, ale z drugiej strony – komfort mieszkania na osiedlu Wilczak 20 spada za sprawą przykrych zapachów dobiegających z pobliskiej Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków. Hawelańska wprawdzie dostępu do tramwaju nie ma, ale za to jest położona w znacznie większej odległości od kłopotliwej oczyszczalni. Kompleksy różnią się także samym projektem – segmenty przy ulicy Hawelańskiej dzielą większe odległości, zaś przestrzenie pomiędzy budynkami osiedla Wilczak 20 są mniejsze, a co za tym idzie – poczucie prywatności mieszkańców tego osiedla spada. Hawelańska obejmuje mieszkania o bardziej zróżnicowanym metrażu – od kawalerek po pięciopokojowe. Obydwie inwestycje cechuje podobne położenie względem zaplecza handlowo-usługowego oraz terenów zielonych.

Ceny mieszkań na osiedlu Hawelańska są nieco wyższe niż na osiedlu Agrobexu i wynoszą od 5,9 do 6,4 tys. zł/m2.

Wśród dostępnych opcji jest również zakup mieszkania wykończonego pod klucz, co uważam za znaczący plus. Inwestorem osiedla Hawelańska jest spółka GGW Development Grynhoff, Woźny sp.j. znana między innymi z budowy Osiedla na Wzgórzach na Morasku.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.04.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *