Hawelańska Poznań – Etap 2 w sprzedaży – Zobacz nowe mieszkania na Winogradach

Osiedle Hawelańska - Poznań. Nowe mieszkania na WinogradachOsiedle Hawelańska to nowe mieszkania przy ulicy Hawelańskiej, na Winogradach w Poznaniu. W pierwszym etapie powstało około 300 lokali, w tym między innymi efektowne, duże mieszkania z tarasami. Aktualnie ruszyła sprzedaż mieszkań z drugiego etapu inwestycji. Zakres cen nowych mieszkań na Winogradach zaczyna się od 6 900 zł/m2. Zakres powierzchni dostępnych lokali wynosi od 29 do 76 m2.

Mieszkańcy Osiedla Hawelańska w Poznaniu mają do dyspozycji podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie oraz punkty handlowo-usługowe na parterze i windy. W mojej opinii całość prezentuje się nowocześnie i nie przytłacza rozmachem. Szkło, grafit, biel, duże tarasy przynależne do wybranych mieszkań i relatywnie duże odległości dzielące poszczególne segmenty. Hawelańska wygląda okazale, ale nie przytłacza swoimi rozmiarami. Segmenty liczą od 5 do 7 kondygnacji. Jak na Winogrady, myślę, że to niewiele. Obecnie powstający, drugi etap osiedla to ponad 200 nowych mieszkań.

Kompleks Hawelańska powstaje w pobliżu innego nowego osiedla – Wilczak 20 oraz niedaleko osiedla Nowe Winogrady. Co przyciąga deweloperów i nowych mieszkańców na Winogrady?

Kierowcy docenią położenie osiedla Hawelańska blisko ważnych tras komunikacyjnych miasta. Dzięki lokalizacji w pobliżu ulic Lechickiej, Naramowickiej i Serbskiej, atutem osiedla Hawelańska jest szybkie połączenie drogowe z ważnymi punktami miasta. Przykładowo, dojazd samochodem do ścisłego centrum to kwestia 12 minut, dojazd do galerii handlowych Pestka i Plaza zajmuje do 10 minut, oczywiście poza godzinami szczytu.


POLECAM! Wygodne dwupoziomowe mieszkanie kilka kroków od lasu już od 299 tys. zł:


Osoby korzystające z transportu publicznego, mają do dyspozycji autobusy (przystanki autobusowe mieszczą się obok osiedla), które zawiozą pasażerów w różne części Poznania, m. in. na stację PST, na stację Poznań Główny, Chwaliszewo, Rondo Śródka, czy do Biedruska. Niestety, bezpośrednio przy ul. Hawelańskiej nie przebiega linia tramwajowa, co spowalnia podróżowanie, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych.

Inwestycja Hawelańska nie zapewnia bezpośredniego dostępu do dużych terenów zielonych, ale w odległości 2 km znajduje się ogromny Park Cytadela. 

W odróżnieniu od mieszkańców takich osiedli jak Na Skraju Lasu, czy Red Park, mieszkańcy Hawelańskiej nie będą mogli „wskoczyć” do lasu lub rozległego parku od razu po wyjściu z mieszkania. Bezpośrednia okolica osiedla Hawelańska jest pozbawiona dużych terenów rekreacyjnych. Za to w niedużej – wynoszącej tylko 2 km – odległości od osiedla znajduje się jeden z najpiękniejszych parków w Poznaniu – Park Cytadela. To tutaj mieszkańcy kompleksu przy ul. Hawelańskiej będą mogli spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Co ważne, dla najmłodszych na terenie osiedla powstał plac zabaw.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz jak można mieszkać mając widok na Stare Miasto w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Szybkie codzienne zakupy umożliwia pobliski market Tesco przy ulicy Serbskiej. Takie rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się w przypadku osób lubiących chodzić po zakupy pieszo. Do Biedronki przy ulicy Naramowickiej trzeba dojechać, co trwa minimum 5 minut poza godzinami szczytu. Kilka minut dłużej potrzeba na dojazd do marketu Kaufland przy Al. Solidarności. W pobliżu nie ma takich marketów jak Lidl czy Chata Polska ani delikatesów.

 

Ceny mieszkań na osiedlu Hawelańska są nieco wyższe niż na osiedlu Agrobexu i wynoszą od 6,9 do 7,2 tys. zł/m2.

Wśród dostępnych opcji jest również zakup mieszkania wykończonego pod klucz, co uważam za znaczący plus. Inwestorem osiedla Hawelańska jest spółka GGW Development Grynhoff, Woźny sp.j. znana między innymi z budowy Osiedla na Wzgórzach na Morasku.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.04.2018 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *