Osiedle Jaśminowe w Poznaniu – mieszkania blisko ulicy Naramowickiej

Osiedle Jaśminowe - nowe mieszkania w Poznaniu na Naramowicach - Echo InvestmentNaramowice zyskują kolejne nowe mieszkania. Osiedle Jaśminowe rozbudowuje się o kolejny, drugi etap i – choć posiada on szereg udogodnień – to z uwagi na lokalizację w jednej z najbardziej zakorkowanych dzielnic Poznania, nie zapewnia mieszkańcom swobody szybkiego przemieszczania się.

Drugi etap Osiedla Jaśminowego ma być gotowy we wrześniu 2016 roku. 

Naramowice nie posiadają ani jednego połączenia tramwajowego z centrum, a rosnąca liczba nowych inwestycji mieszkaniowych w dzielnicy (jak na przykład Ogrody Różane, Małe NaramowiceŻurawiniec ParkZielone Osiedle, Karpia 25 czy Osiedle Na Skraju Lasu ) wpływa na ciągły wzrost natężenia ruchu samochodowego – zwłaszcza w godzinach szczytu. Warto też dodać, że wzdłuż ulicy Naramowickiej nie prowadzą specjalne bus pasy, więc autobusy stoją w korkach tak samo jak auta. Znacznie lepiej skomunikowane są na przykład nowe osiedla, do których dojeżdża się zmodernizowaną ulicą Bukowską (Młody Grunwald, Osiedle Marcelin). Władze Miasta Poznania zapowiadają, że pierwszy tramwaj na Naramowice ruszy do 2021 roku.

Utrudnienia w komunikacji częściowo wynagradza sąsiedztwo Rezerwatu Przyrody Żurawiniec. Warto jednak wiedzieć, że Osiedle Jaśminowe nie leży bezpośrednio przy rezerwacie tak jak na przykład Osiedle Na Skraju Lasu, tylko w odległości około 2 km.

Osiedle Jaśminowe prezentuje się ładnie i schludnie, chociaż w porównaniu z innymi nowymi osiedlami w okolicy niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Uwagę zwraca na pewno kameralny charakter kompleksu, estetyczna elewacja i plac zabaw. Trzeba podkreślić, że kompleks niskich budynków wraz z zadbanymi elementami małej zieleni i niewielkim placem zabaw tworzy spójną całość. Plus dla inwestora Echo Invetment za windy w budynkach, ładne klatki schodowe i przystosowanie osiedla do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ciekawym rozwiązaniem jest zlokalizowany obok budynków mieszkalnych wielopoziomowy parking naziemny, który – oprócz przypisanej mu podstawowej roli – również częściowo odgradza budynki od hałasu dobiegającego od strony ulicy.

Obecnie na Osiedlu Jaśminowym w Poznaniu nadal są dostępne ostatnie mieszkania z pierwszego etapu, jak również mieszkania z drugiego etapu. Ich wybór jest dość szeroki: z mini ogródkami na parterze, tarasami, balkonami lub loggiami. Powierzchnia nowo wybudowanych mieszkań nie jest zbyt duża waha się od 28 do 89 m2, ale poszczególne mieszkania można łączyć. Można również wybierać między oddzielną kuchnią a pokojem dziennym z aneksem kuchennym. Kto jednak liczy na wyjątkowo oryginalne wnętrza, ten będzie zawiedziony osiedlem na rogu ulicy Karpia i Sielawy.

Pod względem projektu nowe mieszkania na Osiedlu Jaśminowym niczym szczególnym się nie wyróżniają na mapie inwestycyjnej Poznania. Na przykład nie ma możliwości zakupu mieszkań dwupoziomowych, a takie oferty zdarzają się np. na Osiedlu na Smolnej. Brakuje modnych w ostatnich latach dużych przeszkleń, które przyciągają klientów np. na Osiedle Riverpark. W budynkach nie ma dodatkowej przestrzeni na wózki albo rowery (poza komórkami lokatorskimi), a na takie udogodnienia mogą liczyć na przykład mieszkańcy Osiedla Młody Grunwald. Małe ogródki przynależne do mieszkań na parterze nie do końca spełniają swoją rolę, ponieważ nie zapewniają optymalnej prywatności.

Jak prezentuje się zaplecze handlowe Naramowic? Oprócz marketów takich jak Tesco czy Biedronka nie ma tu większego centrum handlowego. Pod względem dostępności zróżnicowanej strefy handlowej w lepszej sytuacji są np. mieszkańcy dzielnicy Grunwald albo Rataje. Warto jednakże zauważyć, że do marketów, apteki, cukierni i innych punktów handlowo-usługowych można szybko dojść pieszo, jak i dotrzeć autem.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz nowe mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-ogrody-yt-play-300x169

Plusem mieszkania na Naramowicach jest z łatwy dostęp do różnego rodzaju placówek oświatowych – od przedszkoli, przez szkoły podstawowe, gimnazjum, aż po technikum i liceum. Z uwagi na rosnącą liczbę uczniów, do 2017 roku ma powstać nowy zespół przedszkolno-szkolny na Morasku, przy ulicy Zagajnikowej.

Comiesięczne koszty ewentualnych dojazdów do centrum trzeba wziąć pod uwagę, inwestując w nowe mieszkanie na NaramowicachKoszt zakupu mieszkania na Osiedlu Jaśminowym nie należy do najbardziej konkurencyjnych. Ceny tutejszych mieszkań nie odbiegają znacznie od cen lokali położonych w lepiej skomunikowanych dzielnicach Poznania. Za metr kwadratowy mieszkania na Osiedlu Jaśminowym trzeba zapłacić od około 5,5 tys. zł do około 5,8 tys. zł.  Komórki lokatorskie i miejsca parkingowe są płatne dodatkowo.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.02.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *