Osiedle Karpia 25 – nowe mieszkania na Naramowicach

Osiedle Karpia 25 - nowe mieszkania - Naramowice PoznańBrak połączenia tramwajowego z centrum to główny mankament Osiedla Karpia 25. Nowa inwestycja deweloperska na Naramowicach wyróżnia się z kolei kameralnym klimatem niewielkiego osiedla.

Spółka PEKABUD-MORASKO przy ulicy Karpia 25 B wznosi niski budynek mieszkalny z podziemną halą garażową. Docelowo w skład Osiedla Karpia 25 wejdą dwa pięciokondygnacyjne budynki, które w sumie pomieszczą 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 88 m2. Do mieszkań będą przynależeć balkony lub tarasy. Budynki będą wyposażone w windy. Zaplanowano również podziemny garaż i miejsca postojowe przy budynkach. Całość uzupełni niewielki dziedziniec z placem zabaw. Na razie trwa budowa pierwszego budynku, który ma być gotowy w sierpniu 2016 roku.

Na korzyść nowego osiedla na Naramowicach działają jego niewielkie rozmiary i sąsiedztwo rezerwatu przyrody oraz ulicy Lechickiej. W pobliżu są markety, przychodnia, szkoły i przedszkola, kościół.

Osiedle przy ulicy Karpia 25 B nie imponuje jednak oryginalnym projektem ani nie posiada atutów takich jak niska cena.

Inwestycja do złudzenia przypomina sąsiednie Osiedle Jaśminowe, z tym że jest od niego mniejsza i nie oferuje dużych mieszkań, na jakie mogą liczyć mieszkańcy najwyższych kondygnacji budynków na Osiedlu Jaśminowym.

Nowe mieszkania na Naramowicach w Poznaniu tracą przede wszystkim za sprawą kiepskiej komunikacji z centrum, zwłaszcza w godzinach szczytu (Naramowice nie posiadają połączenia tramwajowego i zarówno samochody jak i autobusy stoją wówczas w długich korkach). Tramwaj na Naramowice ma ruszyć do 2021 roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zagospodarowanego parku. Trzeba przejść z ulicy Karpia do oddalonego o niespełna 2 km Rezerwatu Przyrody Żurawiniec lub też wybrać się na tereny nadwarcieńskie. Przykładami osiedli zlokalizowanych bezpośrednio obok rezerwatu są: Osiedle Na Skraju Lasu oraz Ogrody Różane.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Co ciekawe, ceny nowych mieszkań na Osiedlu Karpia 25 wyznaczono na standardowym poziomie. Najtańsze są mieszkania na parterze, które można kupić w cenie od 5,6 tys. zł/m2. Cena mieszkań na wyższych kondygnacjach oscyluje w granicach   5,7 – 6,1 tys. zł/m2. W Poznaniu w zbliżonej cenie można kupić mieszkanie na przykład na nowym Osiedlu Na Smolnej oraz na Osiedlu Park Sowińskiego. Natomiast w pobliżu Osiedla Karpia 25 znajduje się Osiedle Ecoria, gdzie cena metra kwadratowego mieszkania do wykończenia waha się obecnie od około 5 tys. zł/m2 do 5,67 tys. zł.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego Osiedla Karpia 25. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 11.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *