Maków Polnych 5 – niewielkie mieszkania na Naramowicach blisko Kampusu UAM

Osiedle Maków Polnych - NaramowiceMaków Polnych 5 to powstająca na obrzeżach Naramowic (przy ślepej ulicy Maków Polnych) inwestycja obejmująca pięć niskich willi miejskich liczących od dwóch do trzech pięter. Budynki będą wyposażone w windy i podziemne hale garażowe, co pozytywnie wpływa na komfort mieszkania. Miejsca parkingowe mają znaleźć się również przy budynkach.

Jak będą wyglądać mieszkania przy ulicy Maków Polnych 5?

Na każdej kondygnacji znajdą się jedynie cztery niewielkie mieszkania o powierzchni od około 32 do 47 m2. Mieszkania 2- lub 3-pokojowe posiadają standardowy układ z aneksem kuchennym. Większe lokale posiadają natomiast łazienkę i oddzielną toaletę plus garderobę.

Maków Polnych 5 – cicha zielona okolica, ale z kłopotliwym dojazdem

W porównaniu z innymi osiedlami na Naramowicach, lokalizacja zapewnia ciszę i spokój. Wokół znajdują się obecnie pojedyncze domy i wille, a odległość od przelotowej ulicy Naramowickiej jest dość znaczna. Z drugiej strony, dojazd do osiedla odbywa się kiepskiej jakości drogą.

Kameralny charakter oraz sąsiedztwo uniwersyteckiego kampusu, jak również Rezerwatu Przyrody Morasko to najważniejsze atuty Maków Polnych 5.

Maków Polnych 5 może przypaść do gustu zwłaszcza studentom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inwestycja sąsiaduje bowiem z Kampusem UAM na Morasku.

Maków Polnych 5, podobnie jak inne osiedla na Naramowicach, nie zapewnia szybkiego połączenia z centrum miasta. W najbliższym czasie nic nie zapowiada zmiany na lepsze w tym zakresie.

Problemem dla studentów i nie tylko może być jednak dojazd z odległej ulicy Maków Polnych do centrum Poznania. W godzinach porannych i popołudniowych prowadząca do miasta ulica Naramowicka należy do najbardziej zakorkowanych w Poznaniu, a na Naramowice nie kursuje tramwaj. Autobus nr 67 także nie zapewnia szybkiego transportu, gdyż ulica Naramowicka nie posiada bus-pasów. W praktyce, w godzinach szczytu zarówno samochody, jak i autobusy stoją w korkach.

Alternatywne linie nr 98 i 87 przebiegają z ulicy Dzięgielowej i zawożą pasażerów na Piątkowo, skąd dalej można podróżować PST. Dojazd z ulicy Maków Polnych do ścisłego centrum Poznania trwa – w zależności od pory dnia – od 20 do nawet 45 minut.

Mieszkania z widokiem na las

Zobacz jak można mieszkać pod Poznaniem mając las za oknem. Czytaj więcej: Osiedle Dąbrowa – mieszkania z widokiem na las.

Okolica Maków Polnych 5 umożliwia aktywny wypoczynek dzięki bliskości rezerwatu przyrody oraz powstającym obiektom. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji powstaje centrum rekreacyjne (m. in. siłownia, tenis, squash).

Liczba mieszkańców Naramowic systematycznie rośnie. Nieustannie powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Dlatego, rodziny z potencjalnie zainteresowane zakupem mieszkania na Naramowicach muszą wiedzieć, że tutejsze szkoły i przedszkola są mocno przepełnione. Na szczęście budowa nowej szkoły podstawowej i przedszkola przy ulicy Zagajnikowej w pobliżu kampusu UAM ma się zakończyć w 2017 roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Maków Polnych nie funkcjonują żadne większe markety. Trzeba do nich dojechać ulica Naramowicką, a warto wiedzieć, iż zaplecze handlowo – usługowe Naramowic jest niedostatecznie rozwinięte w porównaniu z innymi dzielnicami miasta. Funkcjonują tu jedynie sklepy i markety – Tesco, Carrefour, Chata Polska czy Biedronka. Brakuje dużego centrum handlowego, do którego nie trzeba byłoby dojeżdżać zatłoczoną ulicą Naramowicką.

Ceny mieszkań przy ulicy Maków Polnych 5 kształtują się na poziomie 5,9 tys. zł/m2. Najtańsze mieszkanie kosztuje ponad 203 tys. zł, zaś najdroższe -100 tys. zł więcej. Biorąc pod uwagę niekorzystne połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta, trudno uznać oferowane ceny za korzystne. Tym bardziej, że w Poznaniu można w lepszej cenie kupić mieszkanie położone w cichej okolicy, ale blisko przystanku tramwajowego, na przykład w budynku Mozaika na Grunwaldzie.

Gdzie jeszcze można kupić mieszkanie na Naramowicach w Poznaniu?


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego osiedla Maków Polnych 5. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 5.11.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *