Osiedle Malta Park Poznań – nowe mieszkania obok Jeziora Maltańskiego

Osiedle Malta Park - mieszkania koło Jeziora Malta w Poznaniu - deweloper Mak-DomOsiedle Malta Park w Poznaniu wyróżnia się ciekawą lokalizacją tuż obok terenów rekreacyjnych nad Maltą. Kilka minut wystarczy, aby z Osiedla Malta Park dotrzeć pieszo nad Jezioro Maltańskie. Kwadrans to czas potrzebny na dojazd do centrum Poznania. Do wyboru jest tramwaj, autobus, samochód albo rower.

W praktyce, mieszkańcy Osiedla Malta Park bez problemu będą mogli dotrzeć do różnych części Poznania, choć oczywiście przy podróżowaniu samochodem – szczególnie w godzinach porannego szczytu – będą musieli uwzględnić korki utrudniające przemieszczanie się w tej dzielnicy Poznania.

Na Nowym Mieście w Poznaniu powstanie ponad 140 nowych mieszkań. W skład Osiedla Malta Park wejdą cztery 5-kondygnacyjne budynki wielorodzinne z podziemnymi halami garażowymi i komórkami lokatorskimi.

Deweloper Mak-Dom oferuje mieszkania o powierzchni od około 40 do 85 m2 z ogródkami, balkonami, tarasami lub loggiami. Realizację pierwszego etapu zaplanowano na przełom 2016 i 2017 roku. Kolejne dwa budynki mają być gotowe w trzecim kwartale 2017 roku. Przy budynkach zaplanowano również naziemne miejsca postojowe. Osiedle Malta Park będzie sąsiadować z innymi budynkami wielorodzinnymi, wznoszonymi w ramach Osiedla Zodiak.

Osiedle Malta Park jest skierowane do klientów o różnych wymaganiach, których łączy jedno – chęć posiadania łatwego dostępu do rozrywek, jakie oferuje miasto.

Niezależnie od wieku, najbardziej zadowoleni z wyboru mieszkania na Osiedlu Malta Park przy ul. Arcybiskupa Walentego Dymka w Poznaniu będą miłośnicy aktywnej rekreacji. Wodne atrakcje – baseny, zjeżdżalnie, sauny, masaże – oferują Termy Maltańskie. Na sztucznym stoku Malta Ski można doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Najmłodszych ucieszy wycieczka do pobliskiego Nowego Zoo albo do parku linowego. Natomiast ogólnodostępne tereny zielone nad Maltą to wymarzone miejsce dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy i spacerowiczów, oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza nam obecność znacznej liczby osób „towarzyszących”.

Osiedle Malta Park zapewnia łatwy dostęp do rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego. Do rozległej, mieszczącej m.in. kino, galerii handlowej Malta można dojść spacerem. Druga, jeszcze większa galeria – Posnania – powstaje niedaleko. Tętniący życiem Stary Rynek jest na wyciągnięcie ręki.

Wygoda wyboru. Oferta grupy deweloperskiej Mak-Dom kusi możliwością aktywnego życia w centrum. Ale medal ma drugą stronę. Dynamiczne życie na Osiedlu Malta Park oznacza duży ruch – pieszy i samochodowy, korki i brak ciszy. Lokalizacja na pewno nie trafi w gusta osób poszukujących odosobnienia i cichego, zielonego azylu w dużym mieście. Taki klimat można odnaleźć w Poznaniu, ale trochę dalej, na przykład kupując mieszkanie na nowym Osiedlu na Smolnej, na osiedlu Riverpark Poznań, Park Sowińskiego oraz osiedlu Botaniczna.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Czy w pobliżu Malty można mieszkać wygodniej? Na co zwrócić uwagę wybierając nowe mieszkanie w okolicy Jeziora Maltańskiego?

Okolice Malty mają służyć aktywnemu wypoczynkowi. Niektórzy inwestorzy wykorzystują potencjał zielonej okolicy w większym, a inni w mniejszym zakresie. Inwestor sąsiedniego Osiedla Zodiak zadbał o takie udogodnienia jak plac zabaw, siłownia zewnętrzna i tereny wspólne przy budynkach oraz windy dla mieszkańców. Windy w budynkach i wewnętrzny dziedziniec znajdą się również na Osiedlu Moja Malta powstającym na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Krańcową w Poznaniu. Na tym tle Osiedle Malta Park wypada blado. W nieco większej odległości od Malty także powstają nowe osiedla deweloperskie oferujące coś więcej niż tylko mieszkania. Na osiedlowy plac zabaw mogą liczyć właściciele mieszkań na Osiedlu Malta Nowa przy ulicy Inflanckiej. Warzelnia Poznań to nowoczesny kompleks apartamentów urzekający położeniem na uboczu, nad stawem i jednocześnie kilka minut drogi od Jeziora Maltańskiego.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *