Osiedle Młody Grunwald – recenzja dwupoziomowego mieszkania 150 m2 z antresolą

Poznań Grunwald. To tutaj znajduje się nadal rozbudowywane Osiedle Młody Grunwald dewelopera Ronson. Dla mnie ta inwestycja to dobry przykład na to, że na nowoczesnym osiedlu można znaleźć naprawdę oryginalne wnętrza i ciekawie zaplanowane części wspólne. Zobacz recenzję dwupoziomowego mieszkania 150 m2 z antresolą, dwoma tarasami i balkonem!

Osiedle Młody Grunwald wyróżnia nowoczesna architektura dopracowana do najmniejszego szczegółu. Po wejściu na teren osiedla, moją uwagę zwróciły części wspólne pomysłowo zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Można tu odpocząć w przyjaznym otoczeniu. Na osiedlu działa również nowe przedszkole, co docenią rodziny z dziećmi.

W budynku wita nas przestronne, eleganckie lobby. Korytarze zyskują na przytulności dzięki ciepłym barwom i drewnianym elementom. To detale, które decydują o ogólnym charakterze inwestycji. W budynku jest podziemny garaż. Oczywiście, działa również winda.

Jesteśmy na piątym, ostatnim piętrze budynku. Oglądane, dwupoziomowe mieszkanie 150 m2 z antresolą daje niezwykłe możliwości aranżacji. Taka przestrzeń naprawdę pobudza wyobraźnię i sprzyja kreatywnemu działaniu. Mieszkańcy na pewno będą czerpać dużą przyjemność z przebywania w tak oryginalnym wnętrzu.

Mieszkanie jest przestronne i – co równie ważne – dobrze rozplanowane. Na pierwszym poziomie część prywatna jest wyraźnie oddzielona od części dziennej. Salon z kuchnią zajmuje powierzchnię 35 m2. Jest tu również toaleta, z której wygodnie mogą korzystać także goście. Z salonu prowadzi wyjście na balkon. Duże okna w nowych mieszkaniach to już standard, ale warto podkreślić, że w tym mieszkaniu dobrze doświetlona jest również kuchnia.

Korytarz prowadzi do strefy prywatnej, czyli do łazienki oraz dwóch sypialni – o powierzchni około 10 i 13 m2. W obydwu sypialniach przygotowano praktyczne wnęki pod zabudowę.

Schody prowadzące na antresolę mogą być ażurowe albo zabudowane. W tym drugim wariancie podoba mi się możliwość wykorzystania przestrzeni pod schodami na schowek lub regał.

Antresola zajmuje ponad 50 m2. Tak duża przestrzeń może być dowolnie kształtowana i może pełnić różne funkcje. Można tu urządzić drugą łazienkę i kolejne pokoje, przestrzeń do zabawy albo pracownię. Możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Ja zostawiłabym tu otwartą przestrzeń do pracy i wypoczynku. Na pewno znalazłoby się też miejsce na domową bibliotekę.

Antresolę wyraźnie wzbogacają dwa tarasy, z czego jeden, prawie 30-metrowy. Latem urządziłabym tu zielony ogród na dachu z markizą i leżakami. Wypoczynkowi na świeżym powietrzu sprzyja również położony niedaleko Lasek Marceliński, gdzie warto wybrać się na rodzinny spacer.

Artykuł o Osiedlu Młody Grunwald można przeczytać tutaj: Osiedle Młody Grunwald – wysoka cena dobrej lokalizacji.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.03.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *