Osiedle Młody Grunwald – recenzja dwupoziomowego mieszkania 150 m2 z antresolą

Poznań Grunwald. To tutaj znajduje się Osiedle Młody Grunwald dewelopera Ronson. Dla mnie ta inwestycja to dobry przykład na to, że na nowoczesnym osiedlu można znaleźć naprawdę oryginalne wnętrza i ciekawie zaplanowane części wspólne. Zobacz recenzję dwupoziomowego mieszkania 150 m2 z antresolą, dwoma tarasami i balkonem!

Osiedle Młody Grunwald wyróżnia nowoczesna architektura dopracowana do najmniejszego szczegółu. Po wejściu na teren osiedla, moją uwagę zwróciły części wspólne pomysłowo zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Można tu odpocząć w przyjaznym otoczeniu. Na osiedlu działa również nowe przedszkole, co docenią rodziny z dziećmi.

W budynku wita nas przestronne, eleganckie lobby. Korytarze zyskują na przytulności dzięki ciepłym barwom i drewnianym elementom. To detale, które decydują o ogólnym charakterze inwestycji. W budynku jest podziemny garaż. Oczywiście, działa również winda.

Jesteśmy na piątym, ostatnim piętrze budynku. Oglądane, dwupoziomowe mieszkanie 150 m2 z antresolą daje niezwykłe możliwości aranżacji. Taka przestrzeń naprawdę pobudza wyobraźnię i sprzyja kreatywnemu działaniu. Mieszkańcy na pewno będą czerpać dużą przyjemność z przebywania w tak oryginalnym wnętrzu.

Mieszkanie jest przestronne i – co równie ważne – dobrze rozplanowane. Na pierwszym poziomie część prywatna jest wyraźnie oddzielona od części dziennej. Salon z kuchnią zajmuje powierzchnię 35 m2. Jest tu również toaleta, z której wygodnie mogą korzystać także goście. Z salonu prowadzi wyjście na balkon. Duże okna w nowych mieszkaniach to już standard, ale warto podkreślić, że w tym mieszkaniu dobrze doświetlona jest również kuchnia.


POLECAM! Apartament przy ul. Wojskowej w Poznaniu z kompletem udogodnień:


Korytarz prowadzi do strefy prywatnej, czyli do łazienki oraz dwóch sypialni – o powierzchni około 10 i 13 m2. W obydwu sypialniach przygotowano praktyczne wnęki pod zabudowę.

Schody prowadzące na antresolę mogą być ażurowe albo zabudowane. W tym drugim wariancie podoba mi się możliwość wykorzystania przestrzeni pod schodami na schowek lub regał.

Antresola zajmuje ponad 50 m2. Tak duża przestrzeń może być dowolnie kształtowana i może pełnić różne funkcje. Można tu urządzić drugą łazienkę i kolejne pokoje, przestrzeń do zabawy albo pracownię. Możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Ja zostawiłabym tu otwartą przestrzeń do pracy i wypoczynku. Na pewno znalazłoby się też miejsce na domową bibliotekę.

Antresolę wyraźnie wzbogacają dwa tarasy, z czego jeden, prawie 30-metrowy. Latem urządziłabym tu zielony ogród na dachu z markizą i leżakami. Wypoczynkowi na świeżym powietrzu sprzyja również położony niedaleko Lasek Marceliński, gdzie warto wybrać się na rodzinny spacer.

Artykuł o Osiedlu Młody Grunwald można przeczytać tutaj: Osiedle Młody Grunwald – wysoka cena dobrej lokalizacji.


ZOBACZ: Jak urządzić mieszkanie z cegłą w roli głównej!


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.04.2018

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *