Osiedle Na Skraju Lasu w Poznaniu – las za oknem, korki za rogiem

Osiedle Na Skraju Lasu - mieszkania na sprzedaż - Naramowice, PoznańOsiedle Na Skraju Lasu to jeden z najładniejszych kompleksów mieszkalnych na poznańskich Naramowicach. Kto chce kupić mieszkanie w Poznaniu w ciekawej przestrzeni z widokiem na las, ten będzie zadowolony. Gorzej jeśli wysokie wymagania dotyczą również szybkiej komunikacji z centrum miasta. 

Czy to samochód czy autobus – wszystko stoi. W korku na Naramowicach stoi się w godzinach szczytu naprawdę długo, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nic dziwnego, że Naramowicka została okrzyknięta najwolniejszą ulicą w kraju AD 2014. Rychłej zmiany w tym zakresie na razie nic nie zapowiada. Tramwaj na Naramowice ma rozpocząć kursowanie do 2021 roku.

Plusem lokalizacji jest dostęp do terenów zielonych. Mieszkańcy Osiedla Na Skraju Lasu zlokalizowanego u zbiegu ulic Jasna Rola i Błażeja mogą się zrelaksować po całym dniu, spacerując, biegając lub jeżdżąc na rowerze w Rezerwacie Przyrody Żurawiniec, który zaczyna się tuż… za ich oknami. W mojej opinii lokalizacja bezpośrednio przy lesie to główny atut mieszkań na Osiedlu Na Skraju Lasu. Na zbliżony komfort w tej części miasta mogą liczyć również właściciele mieszkań na Osiedlu Różane Ogrody i Żurawiniec Park. Różnica między tymi inwestycjami a Osiedlem Na Skraju Lasu jest jednak znaczna.

Spółka realizująca nowe osiedle cieszy się dobrą opinią. Udziałowcami spółki OKRE Development są firmy z belgijskim kapitałem. Deweloper ma na koncie liczne duże inwestycje na terenie Polski. W Poznaniu inwestor zadbał o to, aby kompleks mieszkalny miał kameralny charakter. Osiedle oddane do użytkowania we wrześniu 2015 roku (termin dotyczy ostatniego etapu) składa się z trzech niskich budynków wielorodzinnych. Obejmuje mieszkania o powierzchni od 45 do 78 m2, a w ofercie są jeszcze dostępne mieszkania od 46 do 80 m2 w cenie od niespełna 5 000 do ponad 6 140 zł/m2, czyli od 264 tys. zł do prawie 420 tys. zł.

Osiedle Na Skraju Lasu zaprojektowano w taki sposób, aby odwołać się do zielonego, przyjaznego kontekstu, w jakim osadzona jest ta kameralna inwestycja.

Wyrazem zamysłu jest ciekawa elewacja, oryginalne detale widoczne także na klatkach schodowych oraz obszerne balkony i tarasy pozwalające być jeszcze bliżej zieleni. Na szczególną uwagę zasługują mieszkania z dużymi tarasami na najwyższych kondygnacjach, które szybko znajdują nabywców. Do mieszkań na parterze przynależą małe ogródki.

Osiedle Na Skraju Lasu posiada udogodnienia zbliżone do tych oferowanych w innych okolicznych inwestycjach deweloperskich: windy, hale garażowe i plac zabaw oraz sąsiedztwo zaplecza handlowo-usługowego i placówek edukacyjnych.

Oglądaj recenzje nowych mieszkań:

Zobacz mieszkanie w Poznaniu z dużym ogrodem i wysokim sufitem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Zakres cenowy nowych mieszkań w Poznaniu na Naramowicach wynosi od niespełna 5 do ponad 6 tys. zł/m2.

Warto porównać – gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu, aby nie stać w korkach

Osoby zainteresowane mieszkaniem w samym Poznaniu mogą zapytać – Gdzie warto kupić mieszkanie na nowym osiedlu sąsiadującym z terenami zielonymi i jednocześnie posiadającym już teraz szybkie połączenie z centrum? 

Propozycji jest sporo. Przykładem są nowe osiedla na bardzo dobrze skomunikowanym z ważnymi punktami miasta Grunwaldzie. Mowa o Osiedlu Park Sowińskiego, Osiedlu Marcelin, Hevelia czy Rembertowska Park. Z uwagi na dobrą komunikację z różnymi częściami Poznania i bliskość terenów rekreacyjnych, niezmiennie dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania powstające w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Wśród najnowszych inwestycji w tej okolicy można wymienić Osiedle Moja Malta oraz Malta Park. Wysoką cenę trzymają również mieszkania na Osiedlu Riverpark, skąd wszędzie jest blisko, jak również na osiedlu Cytadela Centrum czy Za Cytadelą.


Artykuł zawiera subiektywną opinię na temat prezentowanego Osiedla Na Skraju Lasu. Wszystkie teksty zamieszczone na blogu zawierają wyłączne opinie autora.

Ostatnia aktualizacja w dnia 12.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *