Osiedle Na Smolnej w Poznaniu – nowe mieszkanie (prawie) idealne

Osiedle Na Smolnej - Budimex - widok od strony parkuOsiedle na Smolnej w dzielnicy Nowe Miasto w Poznaniu można nazwać prawie idealnym. W czym tkwi potencjał tej cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji?

Mieszkanie Na Smolnej to połączenie dobrej komunikacji z różnymi częściami Poznania i bezpośredniego sąsiedztwa terenów zielonych. Poznańskie Nowe Miasto do niedawna nikomu nie kojarzyło się z atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi. Od ponad roku bezpośrednia okolica Osiedla Na Smolnej może się jednak pochwalić nowym parkiem. Chodzi o gruntownie odnowiony w 2014 roku Park Nadolnik. Zadbane alejki, ścieżki rowerowe, nowoczesny duży plac zabaw, piękny drzewostan i nasadzenia, czy wreszcie górka saneczkowa, zewnętrzna siłownia i tereny nad stawem przyciągają licznych mieszkańców spragnionych wypoczynku i relaksu i niewątpliwie podnoszą komfort życia Na Smolnej.

Osiedle Na Smolnej w Poznaniu to systematycznie rozbudowywany kompleks niskich, pięciopiętrowych bloków mieszkalnych z bezpośrednim dostępem do zadbanych terenów spacerowych w Parku Nadolnik i nad Wartą.

W ramach już gotowego, trzeciego etapu inwestycji przy ulicy Smolnej w Poznaniu powstało blisko 180 mieszkań z tarasami, o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek aż po mieszkania ponad 80-metrowe. Nieczęsto spotykanym rozwiązaniem jest możliwość zakupu mieszkania dwupoziomowego z antresolą oraz mieszkania z łazienką posiadającą okno. Niedaleko osiedla znajdują się markety, zaś na osiedlu działają małe punkty handlowe. Na wygodę mieszkańców wpływa także wyposażenie budynków w windy, wózkarnię oraz boksy na rowery.

Dotarcie na Stary Rynek w Poznaniu zajmuje około 10 minut. Przejazd do Galerii Malta z reguły też nie zabierze więcej czasu. Sprawną komunikację z innymi częściami Poznania zapewniają liczne linie tramwajowe i autobusowe kursujące przez Rondo Śródka.

Tymczasem, zakończenie budowy kolejnego, czwartego etapu Osiedla Na Smolnej zaplanowano już na koniec 2016 roku. W ramach dwóch nowych budynków powstanie blisko 200 mieszkań. W tej perspektywie warto zapytać – jakie opinie o Budimex Nieruchomości i o samym osiedlu mają obecni mieszkańcy?

Łyżką dziegciu w beczce miodu okazuje się być brak miejsc parkingowych na osiedlu, a to ważny aspekt dla wielu zmotoryzowanych klientów. Rysa na opinii o Osiedlu Na Smolnej staje się tym większa, że miejsce w garażu podziemnym jest rzecz jasna płatne dodatkowo, ale jak się okazuje – jego zakup czasami bywa koniecznością.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Najwyższe piętro, taras na dachu i ogromna antresola! Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie w Poznaniu. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-mlody-grunwald-yt-play-300x169

Większy niż znany początkowo całościowy koszt zakupu mieszkania nie odstrasza jednak klientów. Odetchnąć wśród zieleni po całym dniu pracy – to przecież marzenie wielu osób szukających nowego mieszkania w Poznaniu. Warto zadać pytanie, ile to kosztuje?

Większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstających na pożądanych terenach w pobliżu Jeziora Maltańskiego czy w innych modnych zielonych lokalizacjach (jak na przykład Riverpark nad Wartą) odstrasza wielu klientów wysokim pułapem cenowym. Na tym tle mieszkania Na Smolnej można rzeczywiście uznać za bardziej przystępne cenowo.

Cena metra kwadratowego mieszkania w ramach Osiedla Na Smolnej zaczyna się od około 5,5 tys. zł, nie licząc kosztu zakupu miejsca postojowego.


Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.09.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie w centrum Poznania z ogromnym tarasem i niesamowitym widokiem z okien. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

wierzbowa-5-yt-play-300x169

One thought on “Osiedle Na Smolnej w Poznaniu – nowe mieszkanie (prawie) idealne

  1. Paweł

    Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w MDM – po analizie inwestycji deweloperskich najbliżej mi do Smolnej i Morzaczyńska od Wechty. Tylko o tej drugiej strasznie mało wiadomo

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *